Space Empires: 4X

xxxxxxxxxo hodnoceno 44x (Seznam vlastníků)

Space Empires: 4X - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: GMT Games
Autoři: Jim Krohn
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

IN
IN - avatar

Rozsireni

Co rikate na to, ze druha edice Space Empires bude mit o neco zetonu navic a na jeste k tomu budou na silnejsim kartonu? Rovnez rozsireni by takto melo byt reseno. Budete objednavat na GMT zetony znovu? Popr. jen ty navic?
24.1.2012 09:37:00

IN
Za sebe říkám, že jsi mi tvou zprávou udělal radost. A přestává, mne mrzet, že jsem první edici nestihl. :)

24.1.2012 11:23:27 | Upraveno autorem (porovnej)

Elenistar
Napodobne :)

24.1.2012 11:25:35

to in
Když už, tak všechny. To nové plato nestojí zas tak moc. Jediné co mě žere je to, že jsem 4 dny ucvikával rožky.

24.1.2012 11:26:12

no mě s tím akorát tak
nas**li...

24.1.2012 14:11:19

beholder
Pročpak? Pravověrní příznivci space empiru si stejně koupí ještě jednu krabici kvůli epickým scénářům. :)

24.1.2012 14:15:31

Elenistar
taky jsem cvakal rožky, jak blbec a epický scénář nepotřebuju :). Ale vzhledem k tomu, že mě to rozšíření moc neláká (za tu cenu), tak to asi nebudu řešit. Ale stejně nechápu proč to udělali

24.1.2012 14:21:37 | Upraveno autorem (porovnej)

IN

..
naky me nasr....nazlobili... no co se da delat. Objedname nove zetony no..:(

24.1.2012 14:27:54

beholder
Už je to tak... ffg a gmt... všechno je to jedna vypočítavá verbež :)

24.1.2012 14:29:58

Elenistar
od GMT bych tuhle prasárnu nečekal :)

24.1.2012 14:34:56

nove vydani
no ja jen doufam, ze mapa bude stejna jako v jednicce, pak jen doobjednam zetony a koupim druhou krabici a stane se ze me galakticky imperator!

24.1.2012 14:44:01

me prijde nefer
ze odrbou ty, kteri jim prakticky rozjedou prodej a propagaci, zaplati preorder a oni si v klidku pak reknou, tak, tohle bylo demo a ted vydame plnou verzi.

24.1.2012 14:54:51

IN

....
Schvalne, napsal jsem jim, ze mi to moc fer neprijde.. uvidime na reakci..:)

24.1.2012 15:06:32

amatérismus
Myslím, že je to dobytčárna a totální amatérismus. Už jen ty verze pravidel a teď tohle, čili: do prodeje šla defakto neodladěná hra - polotovar určený dalšímu laboratornímu zkoumání (jsem snad krysa? :-).
Její výhodou je však její variabilita a i v pravidlech uváděná možnost úprav, ani v současném stavu tedy není špatná. Kdyby ale tohle udělal takovej Blackfire, tak ho tu všichni roznesete způsobem jistě nevybíravým, ale co, pro dobrej pocit GMT hry asi nevydává.

24.1.2012 15:33:39

rozšíření
A nebudou mít nové žetonky? Tedy jiné barvy?

24.1.2012 16:36:52

IN a Ringo
já osobně na tom nic špatného nevidím, hra je už teď, tak jak je, hodně povedená a já tam moc hluchých míst nevidím. To, že v reprintu to dovyladí a upraví, je podle mě to samé, jako když ffg vydávají druhé či třetí edice svých her. Přece jen kvůli tomu, že se něco povedlo a že se to líbí lidem, tak to přestanu vylepšovat? Krom toho tímto se z mé první edice stane sběratelská raritka :-)

24.1.2012 16:47:31

ozzy79
já osobně bych se neodvážel tvrdit, zda je hra odladěná nebo ne, takže tohle bych neřešil, ale smysl nových žetonů (které jsou asi nutné, když chci rozšíření) mi dost uniká. Rozšíření už tak stojí podle mě hodně a cenu ještě navyšují tím, že si musím koupit nové žetonky. Je ovšem možné, že není vůbec problém hrát rozšíření se původními žetonky, to nevím, takže možná zbytečně a neoprávněně vyšiluji :)

24.1.2012 16:53:40 | Upraveno autorem (porovnej)

nová verze
Jsem asi malinko mimo, tak mi to prosím vysvětlete :=). Půjde si napsat jako "reklamace" o dodatečné žetony, nebo si budu muset koupit celou druhou edici? Popřípadně bude něco jako je u verze deluxe TS, "balíček kompatibility" ve kterém budou nové žetony a tvrdší mapa, který se bude dát ua přijatelný peníz koupit?
Mám první edici, takže bych ji chtěl samozřejmě upgradovat na 2. úroveň.

24.1.2012 16:57:02

to sasa
já si právě myslím, že nové žetonky zažádat půjde -)

24.1.2012 17:02:53

ozzy79
takhle to ale uplne neni. Kdyz mas v prodeji hru 5 let a vyproda se, je jasne ze udelas reprint a dovyladis ho. ale aby firma vyhlasila preordar, lide se na to nalakali a zjisti se vlastne, ze slo jen o omezeny pocet kusu a firma testovala zajem, tak si pripadam kapku podvedeny. Proste firma potrebovala nalakat par blbecku, kteri se chytnou jak na slevu v hypermarketu na udajne akcni zbozi, ktereho pak ma dostatek a po zbesile akci ho vystavi vesele do regalu zakaznikum na druhy den, aby si nakoupili komfortneji a treba za tutez akcni cenu. Space empires 4x je na svete vseho vsudy snad 7 mesicu. Prijde tio v poradku, ze po 7 mesicich se ohlasi upgrade? Zacinam mit u her cim dal vetsi pocit, ze kdo si pocka, ten se docka a jeste k tomu s bonusem. Ne tak pro firmu tzv. "blbecci", co jdou houfne nakoupit v prvni linii.

24.1.2012 17:03:48 | Upraveno autorem (porovnej)

sasa
GMT se prostě (bůh ví proč) rozhodli, že v rozšíření a v 2. vydání budou tlustší žetony. Toť celá ta sláva :). Můžeš si za nějaký peníz samozřejmě dokoupit jen ty nové žetonky a "upgradovat" tak 1. vydání na druhé.

V TS ten upgrade měl smysl (pevná mapa je samozřejmě lepší než papírová a zaoblené tlustší žetonky taky potěší), ale v tomhle případě ten smysl postrádám, pokud ovšem je problém míchat tenčí žetonky z 1. vydání a tlustší žetonky z rozšíření (problém rozpoznatelnosti apod., nevím jak to bude, o rozšíření se toho ještě moc neví), tak to už důvod je, ale stejně mi to příjde jako zhovadilost :)

24.1.2012 17:04:37

to Ringo
budeš se divit, ale přijde :-) je to prostě byznys, myslím si, že GMT prostě neočekávali takový zájem, jaký se kolem 4x rozpoutal, takže vydávají další a aby prodej ještě podpořili, tak to trošku napumpujou... krom toho kdyby šlo opravdu jen o test, tak by podle mě nedávali mounted mapu

24.1.2012 17:06:32

ozzy79
docela o tom pochybuji, proč by je pak dávali do P500 za 14/25 $ ?

(wow, P500 na tlustší žetonky, to je terno :D )

24.1.2012 17:07:10

beholder
to nevím, ale jestli jde jen o tloušťku žetonků, tak je mi to putna, myslím, že GMT už tolikrát prokázali svojí vstřícnost vůči hráčské komunitě, že strach o kompaktibilitu své staré verze s novým rozšířením opravdu nemám :-)

24.1.2012 17:11:57

ozzy79
jak říkám, pokud nebude žádný problém s mícháním tenčích a tlustších žetonků, tak no problem. Je to jen bonus pro zájemce...

Jde opravdu jen o tloušťku + několik žetonů s čísly a non-player alien žetony navíc (taky to podle mě není nutné)

24.1.2012 17:17:01

ozzy79
z hlediska businessu ti to muze pripadat normalni jen v pripade, ze ti prijde normalni klamava reklama. Pokud ano, tak to pak jo, nabrousit lokty, nebo jeste lepe nasadit na ne ostny a hura do boje prodejce vs. zakaznik. Pokud ma byt ale z hlediska businessu spokojeny jak prodavajici, tak zakaznik, tak tady vidim docela slapnuti vedle a ja se priste podle toho v pripade GMT zaridim. Business je business jak rikas.

Pokud bude samozrejme firma davat s rozsirenim i tlustsi zetonky k zakladu, myslim tim davat, ne prodavat, tak je pak vsechno v naprostem poradku. Samozrejme si nedelam iluze,ze cena rozsireni pravdepodobne pokryje naklady v pripade dodavani tlustsich etonku do zakladni verze.

24.1.2012 17:38:35 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Assault on Doomrock: Ultimate Edition
Assault on Doomrock: Ultimate Edition
Akt. cena: 2300 Kč
Končí za: 2 dny

Offcanvas