Space Empires: 4X

xxxxxxxxxo hodnoceno 44x (Seznam vlastníků)

Space Empires: 4X - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: GMT Games
Autoři: Jim Krohn
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

pravidla

Ahoj,
rád bych se zeptal - v pravidlech je napsáno, že hráč může zrušit kdykoli kteroukoli jednotku, aby za ní nemusel platit údržbu (nebo uvolnil místo pro nové, modernější jednotky). Jak je to ale se Space Yards a hlavně s Base? Je to tak, že je taky můžu libovolně rušit a stavět jinde, nebo jsou to natolik speciální stavby, že jakmile je postavím, prostě jsou u dané planety a konec?
Díky.
17.10.2011 10:55:12

Kolouch
Ahoj, v pravidlech (v1.0 web) není nikde psáno že by to nešlo, jedná se o jednotky a můžeš je tedy libovolně zrušit. Koneckonců to není nijak jednoduché, nebo výhodné rozhodnutí, protože postavit takové jednotky znovu není levné a také jsou omezeny počtem na planetu.

17.10.2011 11:30:35

Miners?
Co se týče lodí, které používají Group markery a numeral markery, tak souhlasím, že to je možné a je to napsané v pravidlech. Ale můžu to udělat i s Minerem, který má výjimku v pravidlech s group markery a numeral markery?

Je to celkem zásadní, protože Miner se pohybuje jen o 1 jsou jenom 2 a jsou levní. Takže se zrušení takového Minera a postavení ho na druhé straně mapy může jevit jako velmi užitečné

16.11.2011 18:07:06

Miner
muj nazor je, ze to muzes delat se vsim co lita. Je to tva produkce, nevidim proc by slo zrusit velkou lod a takovou malichernost jako je miner nikoliv.

16.11.2011 18:44:30

Ringo
taky bych řekl, ale jistý si nejsem

16.11.2011 21:28:36

Base
chápu to dobře že můžu postavit jen jednu. To znamená že pod ní bude vždy max numeral marker s číslem 1?

16.11.2011 21:29:20

Beholder
Přesně tak, může být jen jedna a marker pod ní dáš, aby nebylo poznat, že to je báze.

17.11.2011 08:53:42

rozložení jednotek - Scuttling
Tak jsem si právě z pravidel potvrdil, že můžu během kola rozložit jakoukoliv UNIT a mezi unit patří i Miner.

18.11.2011 09:17:26

to Beholder a Wolfhound
Jestli chápu dobře o čem se bavíte, tak z pravidel:

Základny, kolonizační lodě, obchodní lodě (MS pipeline) a těžební lodě jsou jednotky mimo seskupení. Vždy představují jednu loď - nikdy pod ně neumísťujte žeton počtu a vždy je dávejte lícem vzhůru.

18.11.2011 21:00:41 | Upraveno autorem (porovnej)

kalif
Tak to máme každý jiná pravidla...
teď koukám online na GMT living rules (http://www.gmtgames.com/living_rules/SE-LivingRules-Sept2011.pdf) a tam se píše:

2.5 NON -group UN ITS
Colony Ships, MS Pipelines and Miners are non-Group units.

Takže máš pravdu u kolonizačních lodí, MS pipeline a těžebních lodí, ale pod základny se číslo dává.

18.11.2011 22:57:33

Wolfhound
Ha! Máš pravdu... V poslední verzi pravidel 1.1 je toto upraveno a Base je z jednotek mimo seskupení vyjmuta. Takže omluva!
Zároveň prosba na Thalese: aktualizuj nám pravidla na poslední verzi, děkujeme :-)

19.11.2011 09:08:58

Kolonie a bitva 5.10
tomuto bodu vůbec nerozumím. Jak se bojubje s koloniemi, které jsou "nebojové". Z pravidel jsem pochopila, že pokud vlítnu do hexu s nepřátelskou kolonií (samotnou), tak je vpodstatě automaticky zničím, pokud chci útočit na kolonii, kde jsou nepřátelské jednotky, tak musím nejdřív zničit tyto jednotky, nebo pokud ustoupí, můžu teprve útočit na samotnou kolonii...Ale když tedy na hexu je samotná kolonie a nemá žádnou obranu, tak jak probíhá boj? Jak se angažují základny a doky v tomto boji? Prostě, pokud by mi někdo polopaticky vysvětlit bod 5.10, prosím...

27.3.2012 12:00:26

"Boj s kolonií"
OK - je to takto:
Přiletíš ke kolonii na hexu, kde nejsou žádné jiné jednotky. Pak si každá loď, která je ve tvé flotile, jednou vystřelí. Kolonie má obranu 0 a nemůžeš mít bonus za přečíslení. Hodíš tedy za každou tvou loď a každý zásah "sundá" kolonii o jednu úroveň dolů - tj. z pěti bodů na tři, ze tří na jeden a z jednoho bodu na nula - pak je kolonie zničena.

27.3.2012 12:12:50

aha :-)

no a když je u kolonie základna, tak ji musím nejprve asi také zlikvidovat než zaútočím na kolonii?

27.3.2012 12:19:51 | Upraveno autorem (porovnej)

Jednotky u kolonie
Ano - pokud je u kolonie cokoli, co bojuje (ať už Space Yard, Base nebo třeba jen Scout), musíš je nejprve zlikvidovat a pak si teprve mohou vystřelit lodě, které nebojovaly.
Pochopitelně pokud kolonii nezničíš v tomto kole, můžou si jednotky znovu vystřelit v dalším kole.

27.3.2012 12:42:44

Děkuji
:-)

27.3.2012 12:48:04

a ještě jedna
momentální nejasnost.

Pokud odkryju při boji jednotky a potom nezačínám další kolo na hexu se svojí kolonií, zůstávají odkryté...Zůstávají odkryté na furt, nebo je můžu zakrýt v jakémkoli jiném kole, kdy splní požadavek ten, že začnou kolo na hexu se svojí kolonií...?

27.3.2012 13:17:51

můžeš
je obrátit na rubovou stranu kdykoli, kdy začínají u tvé kolonie/domovského světa.

27.3.2012 13:33:16

zetonky
prave smo rozbalil krabicu. Zarazilo ma, ze na obratenej strane kolonizacnych lodi je rovno kolonia s 5cp. z pravidiel mi ale vyplyva, ze nova kolonia ma hodnotu 1cp. okrem toho 3 a 1cp kolonie nie su farebne odlisene takze nemusi byt zrejme ktoremu hracovi patria. Je to normalny stav?

27.3.2012 13:43:56

ad majitel kolonie
to by mě taky zajímalo, jak se to během hry rozlišuje, když jsou černobílé :-)

27.3.2012 13:50:43 | Upraveno autorem (porovnej)

kolonie
přiletíš kolonizuješ - necháš lod na žetonku planety,(kolonizováno) ekonomická fáze otočíš žeton CS a dáš na ní žeton 1, další ekonomická fáze otočíš z 1 na tři, další ekon fáze odstarníš 3 tudíž ti tam zůstane otočená kolonizační loď s pětkovou kolonií ve tvé barvě.

27.3.2012 14:15:10

to panchy
dik. nejak takto som si to predstavoval. :)

27.3.2012 14:22:26

Seskupení
ještě, prosím, mě zajímá, jak mohu mít v seskupení až 6 lodí stejného druhu, když je vlastně vyrábím tak, že je "omezen nákup" tím, že pokud jsou všechny žetony seskupení ve hře, nemůžu stavět další loď toho druhu...Takže u většiny je to max 4 žetony - tak jak jich můžu vyrobit 6?

27.3.2012 15:27:14

seskupeni
jednoducho. jeden zeton reprezentuje zoskupenie lodi rovnakeho druhu. ak mas este volny zeton mozes ich vyrobit aj 6 a na plan polozis jeden zeton (+ zeton pocru so 6-tkou). Pokial nemas volny zeton a nechces likvidovat uz postavene lode mozes stale zaparkovat s nejakym zoskupenim (ktore nema plny stav) v dokoch a privyrobit im dalsie lode do postu 6.

27.3.2012 15:30:38

Dík moc
...na první přečtení mi bylo všechno jasný, ale teď - jak se zdá - začínám být před první hrou Lost in Space :-)

27.3.2012 15:45:52

ještě mě napadá
když budu mít teda všechny žetony od lodě jednoho typu v akci a budu chtít např. ustoupit a tím roztrhnout seskupení, tak pak jako co, když už nemám volný žeton seskupení? A teď čtu v těch novějších pravidlech, že jednotky se mohou pohybovat "separately or together", ale těch žetonů se mi zdá žalostně málo na takový srandy, ne? :-)

27.3.2012 15:49:14 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Euthia Torment of Resurrection, 1. vlna
Euthia Torment of Resurrection, 1. vlna
Akt. cena: 5900 Kč
Končí za: 7 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas