Space Empires: 4X

xxxxxxxxxo hodnoceno 44x (Seznam vlastníků)

Space Empires: 4X - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: GMT Games
Autoři: Jim Krohn
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Master of Orion II: Battle at Antares

Tak po ctvrtecni hre a po lekhe nostalgii jsem si nainstaloval tuhle 4x klasiku. Je to porad neskutecny narez. Ja se ptam, zahral by nekdo po siti nekdy ? je to casove narocnejsi hra ale myslim ze mala galaxie pujde hrat dobre, zvlast kdyz nebudeme zacinat s preWarp technologii.
Dalsi otazka je jake hrajete strategie ? Jake traity vasi rasy si berete?
Produkcni ? klasika Unitol?
Na techy ?
Blitzer ?

Pro ty co hru neznaji tak staci jen rict ze u recenzovani teto hry poprve padl vyraz 4x. Se space empires to ma spolecneho az nebezpecne mnoho. :)
28.1.2012 17:11:11

Falco
A Space Epires na počítači jsi hrál? Hlavně 4. díl?

http://www.mobygames.com/game/windows/space-empires-iv/screenshots

V některých aspektech předčí i slavný Master of Orion 1, 2

28.1.2012 18:18:47

Ringo
jako pokukoval jsem po tom ale Orion jsem nainstaloval z nostalgie a nechapu ze je to porad tak zabavny. Asi se Space Empires neodolam.

EDIT:
Muzes mi Space Empires priblizit vlastnimi slovy ? Nejlepe srovnani s master of Orion, na tech obrazcich to vypada velice podobne.

28.1.2012 19:12:52 | Upraveno autorem (porovnej)

Falco
Space Empires ma kapku jine devizy nez MOO. SE mi prijde vice kombinacnejsi. MOO se hraje tak trochu Civilizoidnim stylem, SE je takova takticka bitva o kazdy kvadrant. Z pocatku muze pusobit kapku tezkopadne, narody pusobi anonymne, ale o to to ma pak vetsi silu. Po vyzkumu pokrocilejsich technologii muzes vytvaret planety, nicit planety, zavirat warp pointy, otevirat nove. K vitezstvi vede spousta ruznych cest, zdanlive neresitelne situace lze resit zajimavymi postupy. Kdyz ti nekdo zatapi a mas pocit, ze mu co se tyce lodi a zbrani technologicky nestacis, das se na vyzkum jinym smerem a diky tehcnologiim pak treba zavres warp point do kvadrantu a mas od otravy klid. Lode se skladaji taky trochu jinym, rekl bych sofistikovanejsim zpusobem nez u MOO. Kazde lodi musis dat ridici jednotku, motory, life support, pak tam skladas zbrane ruznych druhu. Je to na strasne dlouhy popis, kdybych mel obsahnout vse co SE umi. Planety muzes orientovat ruznymi zpusoby. Bud na konstrukci lodi, nebo je spise zaplacnes laboratoremi a soustredis planetu plnym vykonem na vyzkum, jinde zase zvysujes populaci, abys mel prijem penez. Cely vesmir je rozdelen na kvadranty, do kterych lze vstoupit jen pres warp point. Coz je genialni. Neni to jako v MOO, ze priletis s flotilou na orbit a vybombardujes to. Kazdy kvadrant ma nekolik planet a ke kazde je treba doletet. Nekdy je to streka a od toho, aby te souper smetl z povrchu, te zachrani treba jen to, ze jeho lodim nezustane palivo na to, aby kdyz uzse ti dostal do kvadrantu, doletel k nejake klicove planete, kde jsi zrovna trebas obranou na stiru. Jsou tam i finty, ze zaminujes warp point a cela nepratelksa flotila tam vybouchne. To mi trochu pripomina Star Trek Deep Space 9, jak tam zaminovavali tu cervi diru do Gama kvadrantu. Samozrejme ale lze vynaleznout sberace min, kteri ty miny posbiraji a souper te takhle vypece. Nebo muzes vypect ty jeho, kdyz zaminuje warp pointy on. Jeste dodam, ze je to strasny zrout casu. Muze se ti stat, ze budes hrat pretahovanou o jeden kvadrant treba tyden a zdanlive se to nebude posouvat kupredu.

28.1.2012 20:06:31 | Upraveno autorem (porovnej)

MOO II
No vzhledem k mému časovému vytížení bych rád, ale moc to nevidím.

Jinak obecný pokec o MOO, moje oblíbená sestava byla 8 PC, Huge galaxy, jakkoliv Rich /dle rasy že jo/ hardcore nebo imppos. Tech začátek ta prostřední (/myslím warp ale ne porkočilou/ a no oblíbené rasy...

Jak kdy, ale docela jsem měl jednu dobu hodně rád Repulsive, Feudal a nevím co minus ještě za creativity, plus 1 science a huge nebo rich planeta a pokud to šlo subterran.

Druhá oblíbená kombinace -food, feudal/dicatorship/ a - ship nebo spy či/ na druhou stranu pak bude creativity a myslím že lithovore /byl to ten co zajištoval že nemusím jíst jídlo/.

Třetí uni, rich, large, subterran nebo bez subterran creativity. a mínus zase. viz výše.

Technologie, no vyvíjet co to de, menší flotila merculitek či těch dalších raket. Pak vývoj kombo Phasor nebo ta ohnivá svine kolem lodi /plasma web?/ s tímto menší útoky na slabší rasy, jakmile byl stellar všude stavět hromady titanů, dále vyvíjet a postupně nahrazovat. V této fázi už většinou záleželo na obtížnosti. Imp byl hodně náročný a záleželo zda už mám totální jump. Snaha mít 2 flotily větší a 4 mini, mini ničit planety větší bojovat. Podle toho, kdo proti mně ještě hrál, to pak šlo do kytek i po spojení flotil /Psylon, nebo ten z kamene/ a nebo to bylo v pohodě /ostatní i když občas zazlobil člověk/ Samozřejmě v závislosti na rase jsem dělal bud agresivní kolonizaci a vývoj konfederace, nebo přiměřenou kolonizaci a vývoj plus mínus zbraní.

28.1.2012 23:47:00

Sins of Solar Empires
a tohle znáte? je to defakto real time moo, svým způsobem mi to 4X připomíná nejvíc

29.1.2012 07:19:53

ozzy
no, on je to prave spise realtime Space Empires, protoze to pouziva podobny system kvdrantu. Ale realny cas takovemu typu strategie nedela opravdu vubec dobre. Nelze se tak dopodrobna venovat kazdemu mistu bojiste a musis hodne automatizovat, aby se to chovalo nejak "rozumne" samo. Tahy jsou proste tahy.

Ale ja celkove moc realtime nemusim, realny cas toleruji jen v budovatelskych strategiich typu Railroad Tycoom, Transport Tycoon ci Simcity, v The Settlers - ale tem, kde se stavi cesty, libi se mi jeste Original Wars, ktera ma pauzu a je hodne RPG a zalezi tam na kazdickem clovickovi a toleranci chovam jestek docela specificke hre Mega-Lo-Mania:-) Klasicke genericke RTS stylu Dune II, Command&Conquer, Warcraft me donutilo vice hrat jen Starcraft a to hlavne diky tomu, ze me nadchla deskovka:-) Dohral jsem dve kampane, ale do te treti se mi uz nechce. No a samozrejme Duna 2 a Duna 2000, ale to jen proto ze je to duna, ak jsem to sfouknul u Duny 2 za vsechny 3 rody a u Dune 2000 jen za Atreidy.

Ale svou oblibenou Dunu jsem nastesti na pocitaci uz taky vyresil, aniz bych ji musel hrat v RTS C&C typu. Krome teda vynikajici Dune 1 od Crya co jsem si kdysi davno koupil v krabici v jakesi reedici s vylepsenou grafikou pouste jsem si nedavno stahnul mod do Civilization 4 Dune Wars a musim teda rici, ze to je pecka.

29.1.2012 08:55:52 | Upraveno autorem (porovnej)

Distant Worlds
Sám jsem fanda 4X space strategy a pokud můžu doporučit něco pro fajnšmekry, tak je to Distant Worlds... Hra už má dva datadisky, posledním je Legends a je to podle mě zatím nejlepší hra v žánru... Sice taky v realtimu, ale lze upravit rychlost, případně hru zapauzovat... Těch možností jsou ve hře opravdu desítky a hlavně tu funguje opravdu "živý vesmír", pokud si nastavíte počátečních 1400 systémů, kdy v každém může být několik planet, tak tady máte opravdu "epickou" hru... Potom musím zmínit i Galactic Civilizations 2. s datadisky, Sword of the Stars I. a II., ev. pokračování Space Empires V., všechno tahovky...

29.1.2012 13:32:34

Giordanno
jj, Galactic Civilization 2, to je takovy MOO2 killer. Neskutečně propracovaná diplomacie a shcopnost soupeřů okoukávat taktiku.

Co se týče Space Empires V, tak ta mě kapku zklamala. Má sice zajímavý systém vývoje technologií, ale ty souboje, které dali do realtimového času považuji za naprosto neovladatelné a to hru zabilo. Dají se sice zautomatizovat, ale ze čtvrtého dílu mám ozkoušené, že lze vyhrát bitvu, kterou počítač vyhodnocuje automatickým přepočtem jako nerozhodnou.

29.1.2012 13:39:44

Ringo
Ten mod do Civ 4 mě zaujal, můžeš se o něm trochu rozepsat? Vyhrabal jsem z poličky Civ4 a datadisk Warlords, ale Beyond the Sword nemůžu najít, safra...

29.1.2012 15:19:22

Giordanno
zatm ten mod testuji. Beyond The Sword k tomu nutne ale potrebujes a to navic opatchovany na posledni verzi.

Moje poznatky jsou zatim takove. Tento mod me prekvapil velmi mile tim, ze graficky to proste odpovida Dune komplet. Nejde tedy jen o nejaky takovy ten klasicky amatersky mod, kdy do Civky nkdo vlozi jinak nakresleneho slona. Je to prekopano komplet, jsou tam i cervi a koreni. Prakticky by se dalo rici, ze jsem nasel presne to co jsem chtel. Dunu v tahove strategii.

Jde o jeden z nejlepe hodnocenych modu, ne-li uplne nejlepe a lide to komentuji tak, ze tohle by klidne mohl byt komercni modul. Posledni verzi 1.9.1b najdes ke stazeni pres Google.

Jeste bych chtel na compu v tahovem rezimu Starcraft:-)

Edit: waw, nic neni nemozne, Starcraft mod pro Civ IV:-)
http://www.moddb.com/mods/starcraft-mod

29.1.2012 15:49:26 | Upraveno autorem (porovnej)

Ringo
Díky... Beyond the Sword jsem nenašel, takže jediná možnost je koupit komplet Civ4 přes Steam, nedá se nic dělat... :-)

29.1.2012 17:46:09

Giordanno
a nebo si to kup na origos placce, vyjde to na dve kilca i s postovnym

29.1.2012 17:48:43

Vybíráme z Bazaru

Reset kit pro Pandemic Legacy - Rok 1
Reset kit pro Pandemic Legacy - Rok 1
Akt. cena: 470 Kč
Končí za: 9 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas