Space Empires: 4X

xxxxxxxxxo hodnoceno 44x (Seznam vlastníků)

Space Empires: 4X - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: GMT Games
Autoři: Jim Krohn
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

House rules

Diskuze o domácích pravidlech - vaše nápady, vychytávky, doporučení.
4.1.2013 07:44:07

Co mě tak napadlo
Napadlo mě pár pravidel, které by mohly učinit zajímavou hru zajímavější.
1) Přítelkyně nesnáší můj ústup zraněných lodí z bitvy. Nedivím se jí, protože často vznikají provokativní bitvy "zkusím to, kdyžtak uteču a nic se nestane".
Pravidlo: Loď může ustoupit z bitvy pouze v případě, že je lodí NEJPOKROČILEJŠÍ TŘÍDY V BITVĚ (tř.A=nejpokročilejší). Příklad: mám v boji loď třídy B, C a D. Soupeř má lodě třídy C a D. Z boje tedy může ustoupit pouze moje loď třídy B. Tím by se do bitvy dostalo více taktiky.

2) Pokud bylo v boji MIMO kolonizované planety zničeno 5 a více lodí, hoď kostkou. Padne-li 1-5, umísti na hex vrak lodi. Ten může být odtažen Minerem do SY a rozebrán na 5 CP. Tímto lze využít Minera i po té, co jsou všechny Minerály odtaženy.

3) Těžba asteroidů. Pokud stráví Miner celý tah v asteroidovém poli, vytěží 1 CP minerálů. Vezmi žeton s číslem 1 a umísti ho pod Minera. Takto může vytěžit max 3 CP Minerálů za kolo, což je také maximální množství Minerálů, které je Miner schopen odtáhnout. Jakmile vytěží 3 CP Minerálů, musí je odtáhnout do kolonie, kde je uloží (stejně jako jiné dotažené minerály). Poté se může vrátit na asteroidové pole a těžit znovu.

4) Rozebírání lodí. Loď lze rozebrat pouze v SY. Hráč tím získá polovinu CP jeho kupní ceny (zaokrouhleno dolů), které započítají v ekonomické fázi (Resources CP).

4.1.2013 08:01:46

meah
Osobne se mi libi napady 2 a 3 nicmene ve fazi hry se jeste starat o minery nejakymi slozitostmi mi prijde mozna uz zbytecne zdrzovani :). Kdyz uz dojdou vsechny mineral tak je cas RUBAT :).

4.1.2013 11:52:42

meah
Nápad 1. se mě moc nelíbí, ústupy jsou prostě součástí strategie.

Naopak se mi líbí nápady 2 až 4.
4. bod mi dokonce sedí víc tématicky než jak to je v původních pravidlech, kdy když se mi nějaká jednotka nehodí, tak ji prostě odstraním. Přece nenechám drahocené materiály použité na stavbu lodi jen tak rozplynout :). Pokud budu mít nehodící se jednotku daleko od svých kolonií, použiju ji na sebevražednou výzvědnou misi. Pokud blízko, zatáhnu ji do přístavu, kde ji buď upgraduji nebo rozeberu a matroš použiju jinde

4.1.2013 12:16:00

Vybíráme z Bazaru

Radlands Board Game Super Deluxe Edition
Radlands Board Game Super Deluxe Edition
Akt. cena: 1500 Kč
Končí za: 22 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas