Space Empires: 4X

xxxxxxxxxo hodnoceno 44x (Seznam vlastníků)

Space Empires: 4X - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: GMT Games
Autoři: Jim Krohn
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Čo je v balení?

V galérii obrázkov vidím nejakú "Pomocnú podložku pro bitvy" to je nejaká doma vyrobená pomôcka? Lebo v balení hry som to nenašiel. Ďalej ma prekvapuje ,že v návode hry nie je napísaný presný počet jednotlivých žetónov, len počet archov ktorý aj tak nesúhlasí. Návod je zrejme pôvodný a nezohľadňuje reprint.
4.4.2012 12:44:30

ad podložka
Ta podložka je fandovská záležitost stažená někde z webu.

4.4.2012 13:21:53

podlozka
na BGG najdes niekolko verzii. Inak po prvych dvoch hrach co som odohral ju plne odporucam.
ano. Archov so zetonmy je v krabici o jeden viac nez sa pise v prelozenych pravidlach.

4.4.2012 14:29:02 | Upraveno autorem (porovnej)

Gaspar
Napíšeš link? :-)

4.4.2012 14:31:56

ok
http://boardgamegeek.com/filepage/67069/space-empires-4x-battleboard-version-2

inak BTW ak dobre chapem tak co sa tyka pravidiel asi sa riadis ceskym prekladom z tejto stranky. chcem ta len upozornit, ze v reprinte su drobne kozmeticke zmeny. (je tam aj udany spravny pocet archov zetonov) Oplati sa precitat si aj originalne pravidla prilozene k reprintu. Niektore veci su tam tiez lepsie vysvetlene (neni potreba ich hladat v nejakych FAQ). Drobna zmena je napriklad aj ohladne bojoveho krytia lodi v boji.

4.4.2012 15:27:36 | Upraveno autorem (porovnej)

Gaspar
Pozeral som do pravidiel ktoré som mal priložené v krabici. Na strane 15 v pravo asi v prostriedku je tabuľka a vnej mám napísané: "Four sheets of counters" takže ak ty tam máš napísané niečo iné ,tak potom mne hoši z GMT strčili do krabice staré pravidlá. Ešte doplním ,že na prednej strane pravidiel mám napísané "RULE BOOK" Version 1.1

5.4.2012 11:27:12 | Upraveno autorem (porovnej)

springb
stiahani si rules priamo z http://www.gmtgames.com/t-GMTLivingRules.aspx
tam mas istotu ze su najaktualnejsie. Mali by byt na 99,9% zhodne s tymi co mas v krabici. (mozno ze je naozaj rozdiel len v tom pocte archov - ja tu teraz nemam ten original co som mal v krabici)

5.4.2012 12:11:42

verze 1.1
je, dle mého názoru aktuální a je tam four sheets of couters a pokud se nepletu tak čtyři plata žeotnů tam také byly...měl v balení někdo něco jiného?

oprava: nebo tam byl vlastně, myslím, ještě jeden takovej poloviční arch, ne?

5.4.2012 13:38:07 | Upraveno autorem (porovnej)

Ano ano
Aj ja som to tak mal. Štyri platy veľké a jeden polovičný. Vôbec sa mi nepáči, že v návode nepíšu presný počet komponentov. Napríklad v návode je napísané, že balenie obsahuje štyri desaťstenné kocky. Nieže by napísaly ,že dve sú ružové a dve s kvetinkami, ako si to mám teraz odkontrolovať či to mám správne? Niekoľko rokov budem hrať s dvomi čiernymi a dvomi oranžovými a ani nebudem vedieť že to mám špatne.

5.4.2012 14:50:26

berem spet
v krabici je 4 a pol archu :)
v rules ktore mam vkrabici a dokonca aj priamo na zadnej strane krabice je napisane, ze su tam len 4 archy
v living rules, ktore su dostupne na strankach GMT je to uz opravene a je tam: 4 a pol archu :)
inak su rules z krabice uplne v poriadku a aktualne

5.4.2012 14:50:34

to springbob
Teda tvoje problémy bych chtěl mít ;/.
Nechtěl bys tak náhodou ještě aby uváděli počet a velikost igelitových pytlíků a délku gumičky, kterou jsou svázány :). Nemáš to snad fuk jaké barvy jsou kostky. Já jsem docela precizní a přesný člověk, ale tohle už trošku přeháníš.

5.4.2012 16:26:12

kren
Ešte som ani nezačal čítať pravidlá tak neviem či farba kociek v tejto hre je dôležitá alebo nie. Sú ale hry kde sa kocky podľa farby používajú na odlišné veci. Napríklad útočné a obranné kocky.

5.4.2012 16:57:49

:)
z kociek som bol tiez sklamany.... mohli byt vo farbach hracov + jedna svetielkujuca zelena za alienov :))

5.4.2012 20:31:23

spring
mozna by jsis mel nejdriv ta pravidla precist, abys vedel, ze na barve kostek a ani poctu nezalezi. a pokud v pravidlech stoji 4 plata a v krabici 4 plata jsou, tak je to ok, ne? na to si u gmt musis zvyknout, nevim, jestli mas s gmt nejaky zkusenosti, z tvoji sbirky her vyplyva, ze asi moc ne, ale hry od gmt jsou vetsinou pro pokrocilejsi hrace a vzhledem k jejich komplexnosti, kdyby meli k tvorbe her pristupovat jako ffg nebo ff, tak by se ty krabice nevesly ani na nakladak :-) zadny nacancany serepeticky necekej, zato herni zazitky jsou vice nez nadstandartni

5.4.2012 21:17:17

ozzy79
Mňa by len zaujímalo za čo som dostal tie mínusy. Asi za to že som si chcel skontrolovať kompletnosť hry za ktorú som dal 50,-EUR. Ja žiadne sepereticky nacancané nečakám, ale som čakal ,že v krabici bude zoznam všetkých žetónov a všetkých komponentov. Keby som tam mal chybne vytlačený arch žetónov tak to ani nezistím, lebo vlastne neviem koľko tých žetónov tam má byť. A keď už si spomenul FFG tak áno máš pravdu, keď som si kúpil ToI tak tam boli vypísané všetky žetóny a je ich tam hádam aj 3x viac ako v SE4X.

5.4.2012 21:44:00

spring
za co jsi dostal minusy se me neptej, ja to netusim. V ToI neni vic zetonu, jen jsou vetsi, jako vsechno od ffg (asi si tim neco kompenzuji:-)). jinak vsechny pravidla a materialy od gmt jsou volne stahnutelne na jejich webu, clovek ma moznost se seznamit s nima jeste pred nakupem hry. a vzhledem k tomu, ze se archy tisknou hromadne nekde v cine, je jasne, ze pokud by se objevila nejaka chyba v tisku zetonu, tak se o ni uz vi, takze nemusis mit strach, ze bys dostal nejaky vyjimecny exemplar, kde by byla chyba v tisku. a pokud ano, byl by to takovy deskoherni mauricius :-). takze imho resis blbosti, politika gmt je velmi vstricna a mas-li jakykoliv problem, staci jim napsat a oni ti vyjdou vstric.

5.4.2012 22:32:41

GMT
springb asi nema velmi skusenosti s GMT. Ale mozem povedat, ze pri here i stand sme az pri samotnej hre zistili ze nam daco chyba. Na zatrolene hry som vtedy vobec nechodil ani na bgg, resp. som to tam vobec necital a nemali sme s kade vediet tieto chyby. (sa mi zda ze aj tu to bolo spomenute z oneskorenim). A tiez tam nebol spis komponentov, co vlastne je u GMT bezne. Ale gmt maju neskutocny servis a ani som nedostal odpoved na email a zrazu som pozeral v schranke ze mam od nich chybajuce zetony. Takze springb, nemusis stresovat a uzi si uz hru.

5.4.2012 22:56:05

Vybíráme z Bazaru

Krycí jména
Krycí jména
Akt. cena: 299 Kč
Končí za: 10 hodin

Offcanvas