Space Bastards - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Jirasgames
Autoři: Jiří Mikoláš
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

první dojmy

ja jsem to hral v hradisti v 5 lidech a jsem nadseny. Hra nebyla moc slozita byt se jednalo o prototyp tak doufam ze se nic moc nezmenilo a kdyz tka jen k lepsimu. U hry se da jak premyslet tak hlavne skodit a nahody je tam tak akorat. Co ostatni jak se libi nebo jak se tesite?
20.9.2011 15:54:04

...
já měl tehdá testovat s váma, ale sekl sem se u Alien Frontiers, a pak už mi nezbylo než kolem vás mlsně obcházet :D každopádně z toho co sem viděl se mi to líbilo a doufám, že finální verze bude stejně zábavná :)

20.9.2011 18:49:24

no
já testoval pravděpodobně poslední verzi. Pravidlově je to jednoduchoučké... ale lze tam hlavně hlídat a plánovat spoustu věcí. Protože je to založeno na vztazích mezi mimíkama. Které se mění a mění je hráči. Takže to tam jde plánovat hodně. docela jsem měl u toho zamotanou šišku jak u shoguna.

20.9.2011 19:32:03

to Jiraman
Muzu jen potvrdit stejne nadsene dojmy ze hry. Trochu bych oponoval Elenistarovy v tom, ze si tam muzes hodne naplanovat. Naplanovat ano ale hodne ne, protoze (alespon v testovaci verzi) to bylo tak nepredvidatelny, jaky ty vztahy mezi potvurkama budou, ze bylo spis potreba upravovat strategii jak se vyvrbily vztahy... :D Je fakt, ze sme to hrali poprve a clovek do toho tolik nevidel - mozna se pak da vic hlidat jak vztahy dopadnou ...

Nicmene koukam, ze na fotce planu jsou mezi planetama policka! Ty v testovaci verzi nebyly - asi je to tak lepsi. To sermovani s pravitkama bylo nepresny a tezko se usuzovalo, esli lod muzu nebo nemuzu obletet.

Kazdopadne se mi testovaci hra moc libila. Urcite se na tom taky podepsalo slozeni ve kterem jsme to hrali - vid Jendo a Losere :D

22.9.2011 00:45:11

Kubis
Vaše hra byla nezapomenutelná a doteď lituju, že jsem neměl foťák a nenatočil to, bylo by to nejlepší promo a určitě byste se stali hvězdami internetu :). Hra se však od posledního testování změnila docela podstatně. Z bohapusté frašky se stala serióznější komedie s pravidly svého žánru.

Duše hry zůstala, jen je nutné více přemýšlet a plánovat. Vztahy se nemění tak rychle a náhodně jak tomu bylo u první verze. Hráči teď změny sami podněcují a řídí. Hra se tedy posunula o něco blíže k eurostylu i když k čistému euru má stále dost daleko.

Hráči dostanou k dispozici akční karty, a každou akci kterou zahrají, odevzdají a znovu ji mohou použít až po určité době. Tím se výběr akcí pro hráče neustále zužuje a hra je tak rychlejší a přehlednější, protože hráč má omezený výběr. Na druhou stranu, musí hráči dobře plánovat, aby akce využili efektivně. Hra je tedy u něco neúprosnější než byla... :)

22.9.2011 11:16:44

herni plan
Obrazek herniho planu posunul hru v mem wishlistu jeste o par stupnu vyse. Skvela prace!

23.9.2011 15:32:14

sydo
JJ, taky si myslím, že point to point je krok správným směrem. by se to mohlo líbit i rbxovi. mapa vypadá, jako veselejší eve:conquest

23.9.2011 16:33:48

...
tak mám za sebou první hru ve dvou hráčích, a musím říct, že jsem spokojen... jsem zvědav jak to bude fungovat ve více hráčích... očekávám, že to asi bude víc chaotičtější a náhodnější... ve dvou hráčích jsme zuřivě kombinovali možnosti až se nám kouřilo z hlav :)

26.10.2011 17:21:10

potvůrky
já sem teda zatim hrál taky jenom testovací verzi ale už vypadala hodně podobně a taky se mi to líbilo sice jsme neměli k dispozici červí díru která teď na mapě je vidět.
Ale hlavní věc co mi tam chybí kam se poděla ta suprová gorila?

2.11.2011 01:22:54

:)
Od včerejška sem hrdým majitelem :) naštudoval sem pravidla, instruoval a informoval kamarády a v neděli se na to vrhnem :) ! Tak pak něco napíšu pro místní Kaktusoidy...

12.11.2011 10:06:39

Dnes poprvé
jsem hru zahrála s mýma dětma (10 let) a zhruba do poloviny hry jsme teda dost tápali, neustále koukali do pravidel a velmi pomalu se to rozjíždělo. Pak ale najednou vše sedělo tak, jak má a my jsme si druhou polovinu hry nesmírně užili a strategii plánovali jak blázni... Trochu jsem se bála, jestli nebudou mé děti v "nevýhodě", ale když mi jedno dítě zasřelilo kaktusáka a druhé mi klidně bez mrknutí oka sežralo tukana a tím pádem převzalo moc na jedné z planet (obsazení bylo 5:5, tak to zabolelo..) ,přestala jsem je šetřit a nakonec jsem vyhrála jen proto, že díky stejnému počtu vítězných bodů i stejnému počtu zbylých mincí jsem měla ve hře víc živých potvůrek..
Jenom nám přebývají žetony nějakých vajíček a nevím, k čemu jsou... Poradíte někdo..?

7.2.2015 21:36:49

Vybíráme z Bazaru

Ceres Kickstarter
Ceres Kickstarter
Akt. cena: 1790 Kč
Končí za: 9 dnů

Offcanvas