Space Alert - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Albi
Czech Games Edition
Heidelberger Spieleverlag
REXhry
Rio Grande Games
Autoři: Vlaada Chvátil
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

kupit?

zdravim,hral uz niekto tuto hru?rozmyslam o kupe,len neviem,ci sa
tato hra da nazvat Rodinna.
3.2.2009 13:24:56

Koupit ;-)
Myslím, že se to dá hrát jako rodinná hra. Základní principy jsou opravdu jednoduché a složitější principy prostě nemusíte hrát. Součástí hry je výborný "tutorial", který velmi zábavnou formou seznamuje nové hráče s principy hry a to postupně.

3.2.2009 13:55:38

su negde dostupne pravidla?
diki

3.2.2009 15:07:36

Rodinná hra ???
No neodvažoval bych se Space Alert doporučovat jako rodinnou hru. Je možné že vám sedne, ale každopádně bych napřed doporučoval si ji ještě před koupí vyzkoušet v té sestavě v které se bude obyčejně hrávat. Je to totiž opravdu tak trošku o něčem jiném než běžné hry.

3.2.2009 23:27:18

pravidla Space Alertu ke stažení
Bohužel Czech Games Edition jsou hrozní lenoši, co se aktualizací české verze jejich webu týče, takže pravidla lze stáhnout pouze v angličtině nebo němčině zde: http://www.czechgames.com/cge/downloads

Snad se pochlapí a přidají brzy i CZ pravidla.

4.2.2009 07:39:28

Rodinná hra ???
Plný souhlas s krenem. Tato hra spíš vyžaduje zkušené hráče s dobrou představivostí a pohotovými reakcemi, anebo spoustu tréninkových partií. Pak je určitě perfektní. My ji s děckami měli možnost párkrát vyzkoušet, ovšem vyšlo nám z toho spíše zmatené pobíhání kosmonautů po palubě. Tím ovšem nechci říct, že je to špatná hra, to v žádném případě, jen bych ji nepovažoval za rodinnou.

4.2.2009 09:09:25

pravidla
Taky doufam ze tam bude brzo update .. mam hru v anglictine a ne ze by me to vadilo, ale kdyz mam zprostredkovat nekomu zazitek ze cteni pravidel, ktera jsou psana hodne humornou formou (jako raketky) tak musim prekladat a urcite se cast kouzla ztraci :(

4.2.2009 11:10:17

Rodinná hra
Je pravda, že já nemám prakticky žádný zkušenosti s hráči mladšími 15 let a tak jsem to asi dobře neodhadl...

4.2.2009 16:24:45

kedy kedy
ja sa na tuto hru velmi tesim, kooperativna realtime a tak trochu ina! len nie a nie ju najst v obchode na sk... uz od slubovaneho 15.12.08 cakaam!

6.2.2009 02:33:53

lubbo
Pri soucasnem kurzu koruna - ecko, bych si ji na tvem miste okamzite nechal dorucit z ceskeho eshopu :)

6.2.2009 08:28:18

ano
siaron: veru, za 2 tyzdne idem do prahy tak to tam aj s arkham horror rozsireniami vykupim :D

12.2.2009 15:00:03

komponenty
tak som si ho v prahe nakoniec kupil, zatial som ho stihol len rozbalit, ale som rozcarovany! ziadne pekne zelene, zlte a biele kocky ako na bgg fotkach sa nekonaju, len klasicky obycajny dreveny kockovy chaos, smrk /-: + platna s pokrcenou potlacou...

6.3.2009 20:03:49

Herní materiál
Tak to jsi to měl na BGG prostudovat pořádně. Ty skleněné kostičky byly pouze v edici, která se prodávala na veletrhu v Essenu. A pak nechápu co myslíš tím "platna s pokrcenou potlacou" - jestli tam máš komponenty se špatným potiskem, tak ti to Albi obratem bezplatně vymění.

6.3.2009 22:56:11

hm
...aj fotky od roznych inych ludi tam boli s tymito komponentami. pride mi to ako maly "oyeb", ukazku spravia s peknymi komponentami a potom to predavaju inak. Ked to nebol problem pri GT preco tu ano? pokazilo mi to proste dojem. A zly potisk nie je, len je trocha pokrceny, akoby zlomena ta doska na ktorej je nalepeny.

6.3.2009 23:43:56

to lubbo
Nechápu proč by to měl být ojeb.
1) ty kostičky nejsou až zas tak důležité
2) pokud by tam byly ty skleněné, tak by zase většina lidí nadávala, že je ta hra hodně drahá
3) není vina vydavatele, že někdo někde uveřejňuje obrázky a nenapíše tam, že je to edice z Essenu

A pokud máš vadnou herní desku, tak znova opakuju, že ti ji bez problému v Albi vymění. Já jsem měl v Galaxy truckeru vadné přesýpací hodiny a do dvou dnů jsem měl doma nové.

7.3.2009 01:53:11

to kren
2)ta hra nie je lacna ani teraz... akrham horror stoji len o par stoviek viac(shipping z usa), takze...
S GT mam presne ten isty problem :-P

7.3.2009 02:03:55

přesýpací hodiny
vidím, že jsem nebyl sám komu nešly hodiny :)

7.3.2009 09:55:37

SA vs RN
Prosím vás, mohl by mi někdo zasvěcený porovnat tyto dvé hry? Tedy Space alert a Red November. Zatím jsem slyšel názor, že RN je větší zábava, je tam možnost i škodit ve skupince a za poliviční cenu. Přihodí někdo něco?

25.5.2009 20:22:22

SA vs RN
Máme obojí, hrajeme obojí a v našem herním portfoliu je obojí lepší průměr. Rozhodně si nedovolím radit - u někoho si to vyzkoušej. RN je asi univerzálnější, SA si nezahraješ jen tak s někým. Na druhé straně, SA se dá hrát docela dobře ve dvou s androidy, zatímco na ponorku potřebuješ minimálně 3 hráče - užiješ si to ale pořádně až se 4 nebo 5 gnomy.

26.5.2009 08:49:08

ještě doplním
Sodovku bych ještě doplnil s tím, že si nemyslím, že SA je průměrná hra, myslím, že je to hra velice dobrá, ale krapet netradiční a podstatně náročnější než RN.

26.5.2009 09:28:13

sólo hra
Začínám se zajímat o tuto hru, ale ... co hra sólo? Zkoušel to hrát někdo sám? V jakém počtu hráčů je hra zábavná více, v jakém méně a proč? Děkuji za postřehy.

19.7.2009 20:13:38

to Deth
mám odehráno ve dvou a ve třech. asi jako u všeho, čím víc tím líp:-). mě se tahle hra hrozně líbí. takže, já doporučuju, ale v jednom to musí být docela záhul na vše myslet.

19.7.2009 20:25:24

Jeden hráč
Taky se chci přidat k dotazu, jestli je to možné hrát v jednom. Popřípadě nějaká hodně dobrá hra, která se dá hráš solo, ale i třeba ve třech, čtyrech. Díky

12.1.2010 13:25:12

to Drak
Hra se dá hrát v jednom, ale musíš najednou ovládat čtyři postavy a to všechno v časovém limitu. Stává se tam z toho dobrá jízdenka do blázince a hra tím podle mě ztratí své kouzlo, kdy se musíte rychle domlouvat v týmu a spolupracovat s ostatními lidmi.
Dobrá hra, která se dá hrát i v jednom je Arkham Horror. Ten bych sice taky solo nehral, ale jde to. A ve více hráčích je to absolutní pecka.

12.1.2010 13:29:55

v jednom?
bych se do toho asi nepouštěl, musel bys běhat se všema figurkama, vyznat se ve všech jejich kartách a ještě chytat hlášení. Tady bych rozhodně řekl, že čím víc lidí tím líp, ovšem za předpokladu, že si členové týmu nepletou levou a pravou stranu :)čím víc lidí, tím větší chaos, ale v tom právě spatřuju kouzlo té hry, všichni se překřikují, motají se a pokoušejí se vše synchorinzovat a pak to dopadne špatně protože někdo dá kartičku vzhůru nohama :)

jinak kooperativka, která dobře funguje solitérně (a dobře i ve třech a nejlíp ve čtyřech) jsou jednoznačně Ghost stories. Krásná hra, ale není vůbec lehké ji vyhrát.

12.1.2010 13:30:58

pro jednoho
No, hra sice je určena převážně pro více hráčů a důvody jsou tu již napsané, ale pro jednoho to není vůbec špatné. Říkal jsem si, že to zkoušet nebudu že to bude nuda a chaos, ale na jednom webu tam jeden típek začal uváděl skóre které dosáhl, obtížnost na jakou hrál, své úspěchy a neúspěchy atd. Takže z toho může být docela i dobrá výzva pro jednoho hráče. Hra tím sice ztrácí kus svého kouzla, ale není to zase tak špatné. Sám jsem to zkoušel. Ovšem není to na dlouho.

13.1.2010 08:37:13

Vybíráme z Bazaru

Florenza: The Card Game + promo (rarita)
Florenza: The Card Game + promo (rarita)
Akt. cena: 200 Kč
Končí za: 13 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas