Space Alert - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Albi
Czech Games Edition
Heidelberger Spieleverlag
REXhry
Rio Grande Games
Autoři: Vlaada Chvátil
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

panzer

dotazy k pravidlům pro dva

Dobrý den, měl bych otázku: hraji-li variantu pro dva, tedy se dvěma androidy, mohou oba hráči plánovat akce oběma androidům dohromady? Tedy já napánuji androidovi "A" např. první a třetí kolo, druhý hráč druhé kolo apod. ? Nebo si musí každý vybrat pro plánování svého androida ? Díky
12.2.2009 11:17:17

panzer

pořadí hráčů
.. a ještě v pravidlech se píše, že androidi hrají jako poslední a že si hráči určí jejich pořadí. Pak je ale ještě v pravidlech zmínka o tom, že si hráči určí v jaké pozici kolem stolu androidi sedí. To ale znamená, že se dodržuje pravidlo hraní tahu ve směru hodinových ručiček od kapitána? Nebo proč se vlastně umístění androida zmiňuje, když hraje vždy na konci ?

12.2.2009 11:21:12

odpověď
Androidi se plánují společně, to znamená, že můžeš dávat karty na oba androidy, stejně tak tvůj spoluhráč, pozor, karty umístěné androidům už nejdou změnit/odebrat. Co se týká pořadí hráčů, tak nevím, my jsem to hráli tak, že nejdřív jel Kapitán, pak druhý hráč a pak androidi. Opět doporučuju férum deskovek na hofylandu, kam chodí snad denně autor hry ;-)

12.2.2009 12:05:43

panzer

pořadí hráčů
Děkuji za odpověď. Co se týký pořadí, možná platí obě pravidla, tedy že se androidi rozmístí libovolně mezi hráče a pak hrají nejdříve oba hráči ve směru hodinových ručiček a pak oba androidi ve druhém průchodu opět ve směru ručiček. Ale možná to zbytečně komplikuji, zkrátka nejdřív hráči a pak androidi (ti v dopředu řečeném pořadí) :)

13.2.2009 18:17:11

Umístění androidů
Umístění androidů je na posádce - viz. FAQ: http://czechgames.com/cs/space-alert-cz/faq/

24.8.2010 14:03:15

androidy
ze zásady umisťujeme za kapitána a já hraju jako poslední. Tak nám to nejvíc vyhovuje.
Zelený kapitán, žlutý android, modrý android, červená radistka.

24.8.2010 20:41:52

Vybíráme z Bazaru

Art Gallery Nová CZ verze
Art Gallery Nová CZ verze
Akt. cena: 459 Kč
Končí za: 1 hodina

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas