Song of Ice & Fire: Tabletop Miniatures Game, A

xxxxxxxxxo hodnoceno 4x (Seznam vlastníků)

Song of Ice & Fire: Tabletop Miniatures Game, A - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: strategická
Čeština: undefined
Vydavatelé: CMON Limited
Autoři: Michael Shinall
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Ew
Ew - avatar

Kickstarter

Tak uz to zacalo :)

https://www.kickstarter.com/projects/cmon/a-song-of-ice-and-fire-tabletop-miniatures-game
26.7.2017 09:29:54

kickstarter
Modely vypadají jako vždy skvěle ted už jen aby toho odemkli co nejvíc

26.7.2017 13:03:06

Cena
Cena je tedy extrem. V základu toho moc není, nicméně v kampani už přihazuji jednotku boltonských psovodu. V případě, že se to vyšplhá ke 2 milionum, tak to cenu mít asi bude. Ale další nakupování je jednotek je pase. Za samotné psovody chtějí 35,- což mi přijde jako urážka zdravého rozumu.

27.7.2017 07:06:00

Cena
Cena extrém? V deskoherní sceně možná. Ale ve wargamingove? Zatím to vychází cca 1.4 USD za figurku. Runewars jsou o 50 % dražší, warhammer ještě víc.

27.7.2017 10:11:00

:)
Právě je to jak porovnávat jablka s hruškami, u wargamingu jsou úplně jiná měřítka,...vtip je v tom že bud je hra s malým množstvím drahých figurek, nebo velkým množstvím levnějších figurek, nebo vás vydavatel nutí kupovat jiné frakce, nebo extrémním množstvím levných figurek (historický wargaming)..u wargame je důležitější čas na barvení a hraní, finanční investice porovnání s výše uvedenou náročností vychází úplně jinak
tady si cenu můžete podělit dvěma..vždyt se jedná o základní krabic wargame..to opravdu někdo bude barvit a hrát 2 frakce? ten základ je pro 2 hráče, ne pro jednoho...ano je to jen základní krabice, takže autoři následně vydají rozšíření za plnou cenu a otázka je kolik budou stát a důležitější jak se ta hra prosadí celkově, neúspěšných pokusů o wargame už tu bylo...confronatiton kdysi byla absolutně super ale v Brně nás to hrálo 5 a vydavatel krachl..tady budete mít ze začátku jen 2 rody...třeba to budou nějací klasičtí začátečničtí bijci a další rody budou zajímavější a vyjdou bůhví kdy

27.7.2017 11:01:42 | Upraveno autorem (porovnej)

cena
U Wargammingu je ale potřeba porovnávat kvalitu těch modelů. To co vypouští CMON se v žádném případě nedá srovnávat s Warhammerem nebo Kingdom Death. Ty modely nejsou odlité z jednoho kusu, mají naprosto jiný materiál výroby i kvalitu detailu.
Srovnatelné je to možná s Runewars, ale tam se mi ty figurky ještě nedostali po druku nenabarvené v surovém stavu.

27.7.2017 11:38:01

cena
Já to beru tak, že je to sice wargame, ale podle toho co jsem zatím viděl, tak jsou pravidla snadná na vysvětlení a hra by měla být ve stavu že to vytáhneš na stůl a hned hraješ i s nováčkem. Což nejde zrovna vždy. Taky jsou tam dost zajímavé mechaniky mimo bojiště, takže myslím, že to nese i něco z klasické deskovky.
Co se ceny týče tak u CMON je to více méně klasická cena.

Jsem zvědavý co bude v Exclusive, protože jak na to tak koukám, tak jsou to zatím jen alternativní sculpty.

Ještě poslední věc, jako někomu, kdo nemá zájem o modelařinu, ale čistě o hraní mi vyhovuje, že je to složené a barevně odlišené.

27.7.2017 11:46:00

cena
No právě, a pokud nemáš zájem o modelařinu, tak je to zbytečně drahý a stačily by jenom karty, podstavce a figurky z člobrda a zahrál by sis stejně.
Jinak jako wargame to na mě nepůsobí, moc strategického manévrování tam nevymyslíš, spíš hrr na ně, odházet to a za 45minut jít na další.

27.7.2017 12:25:14

Figurky
Bohužel modelařina mě nebere, ale na figurky jsem poměrně vysazený a podle obchodní strategie CMON nejsem jediný :-). Co se týče toho, že ti stačí jen karty a pak fufníci z člověče, tak to by šlo aplikovat na mnoho a mnoho her (Kemet, Cyclades, king of Tokyo, X-wing,.....), ale přece jenom jde i o ten design a grafickou podobu.

27.7.2017 12:47:12 | Upraveno autorem (porovnej)

Ach ty podtácky :-)
Ty podtácky jsou hrozné :-) Beztak většina backerů přihodí jen kvůli figurkám :-)

27.7.2017 17:52:08

Trays
Pamatujete Arcane legions. Tahle hra využívala taky podtácků, ale byly mnohem hezčí. Možná tuhle uzavřenou hru vytáhnu (někde toho mám docela hromadu) a zkusím, pokud mě to nechytne, tak tohle nepořídím.
Ad cena: Jsem deskovkář. Absolutně mě nezajímá kvalita figurek. Blood bowl jsem pořizoval jen proto, že nemusím barvit(taky mě zklamalo, že další národy už nejsou barevně odlišené). Když si koupím hru chci, aby fungovala. Ne že dám 3500 za hru, kde sotva složím dvě armády. Tohle je jen tutorial! Stretch goaly to určitě pozvednou, ale celkově se kampan hodně zpomalila, takže kdo ví.

27.7.2017 20:51:59

Sklamanie
Za mna zatial sklamanie. Projekty od CMON su cisty biznis. Absolutne to nema nic s podstatou kickstartru. Vela penazi malo muziky. O to viac viac ma mrzi ze ludia prispievaju na toto ako napr na aktualne prebiehajuci projekt "Who goes there ?" Kde ide o nieco originalnejsie ..ci uz grafikou alebo hernym zazitkom ....a aj ludia okolo a cely projekt mi pride prirodzenejsi ....projekty od CMON su take surove ....

27.7.2017 23:02:57

:)
To co popisují přispěvatelé níže jsou "deskovkářské wargame". Doporučuji kouknout na warhammer diskwars, battlelore 2nd edition, se skřípěním zubů i alien vs predator od prodosu... Ano jsou tam karty ale tohle bude klasická wargame, kde se počítá s tím, že to budete barvit spousty figurek a kupovat další figurky, a hrát to s hráči, kteří mají vlastní armády samozřejmě s přístupností ala cmon což ve své podstatě nemusí být vůbec výhoda. Nehledejte v tom něco co ta hra není. Koupím základní krabici, která mi vystačí a budu to hrát s kámošem..zapomeňte na to, bude se vám max prášit na krabici :) Tohle není tutorial..to je regulérní základní krabice pro wargame, kdy budete dokupovat další jednotky, celé to vyjde draho a smysl to má jen s barvením...děsil bych se toho kdyby ta krabice byla levná, to by značilo že rozšíření budou přepálená

28.7.2017 07:53:55

...
Nechci být pesimista, ale tohle dost připomíná situaci kdy apple koupil sluchátka beats. Firma chrlící předražené hry na kickstarteru bez jakéhokoliv inteligentního retail plánu koupí předraženou licenci na GoT (za mě je téma dost meh...) a vydá další jednorázovku... Myslím že tohle bude druhý nejhorší poměr cena/výkon v deskovkách ever (první jsou samozřejmě "nepřekonatelné" cthulhu wars)

28.7.2017 15:51:34

:)
Nechci být zbytečný optimista, ale u té hry je jasně psané starter set. Nedovedu si představit, že by tu licenci použili na jednu ks kampaň a pak to zabalili. Naopak měli by namotivovat co nejvíc hráčů koupit základ a pak jim vnutit rozšíření a další rody.Zatím ale v tom základu nevidím nic co by někoho mělo nějak extra motivovat to kupovat v ks kampani. Alternativní skulpty a s vyhlídkou na oblíbené spousty hrdinů a sem tam řadový oddíl? Alternativní skulpty si odpustíme a staty se najdou ve skenech...

Přijdeme mi, že se točíme v kruhu...tahle hra se prezentuje jako klasická wargame s release planem rozšíření..nějak nevím proč stále uvažujete o tom že základní krabice je plnohodnotá hra a v tom ks bude kompletní hra...u warhameru/warmachiny/malifaux/infinity atd. také není starter plnohodnotá hra, proč by měl být tady? Cílem starteru u wargame je nabídnout vám za nižší cenu základ hry a ponouknout vás k utracení mnohem více peněz.

Podle kicktraqu vyberou cca. 4.000.000 dolarů. To jako že tu hru následně nechají zajít?

28.7.2017 21:41:22 | Upraveno autorem (porovnej)

Zla kampan
Ako tato kampan je uplne o nicom. Totoalne amaterske nicim nezaujme ...keby neslo o temu Game of Thrones tak o to nikto ani nezakopne. Pride mi ze sebavedomie CMON je tak vysoke ze si myslia ze na KS predaju aj hnoj. Ked si vsimnete tak pytaju stale viac a viac penazi. Ale som rad ..aspon usetrim ...za mna najhorsia kampan CMON co si pamatam

28.7.2017 22:56:57

CMON
Pointa je v tom, že CMON by v současné době na KS nejspíš prodali i ten hnůj. Akorát by ta kupa musela být dostatečně velká a z kvalitního plastu ;-).

28.7.2017 23:06:27

:)
Je to stále to samé dokola. Kdyby se vybodly na ty alternativní sculpty a 150 hrdinů sázeli tam jeden řadový oddíl za druhým tak by to nemuselo být vůbec špatné. Z tohoto pohledu to nevnímám jako jejich chybu, ale chybu těch co ten obchodní model 150 hrdinů na nic stále kupují a utvrzují je v tom že to dělají správně. Jestli v těch cca. 4 vybraných milionech bude mít každá strana 2 řadové oddíly navíc a desítky hrdinů, ze kterých nasadí jen pár tak potěš koště.

29.7.2017 17:40:00

Bonusy
Já jsem to pochopil tak, že každý, kdo si tuhle hru koupí na KS tak k ní dostanu mimo jiné navíc tu psí jednotku, kterou už si v obchodě nakupující můžou koupit jedině extra.

Nelíbí se mi, že Exclusivky jsou jen alt. sculpty, ale jelikož jde o wargame, tak tam nemůžou dát něco, co by později nešlo sehnat nebo přineslo nějakou výhodu nakupujícím na KS. Mě by se obecně líbilo, kdyby vylepšily komponenty a například ty kostky ne terény daly předplatitelům jako bonus.

Jinak plány s hrou mají určitě velké viz obrázek z jejich prezentace: https://boardgamegeek.com/thread/1818697/how-game-compare-runewars-miniatures-game

29.7.2017 21:37:17

Commander
Je fakt, že velitelů už je tam hromada, ale použít jde jen jeden. Chtělo by to opravdu další oddíly, alespon 2 pro každou frakci. To by mohlo stačit na 40 bodovou armádu s určitou variabilitou. Jinak si stále stojím za tím, že za ty peníze chci kompletní hru a argument, že takhle to prostě u válečných her chodí, mi přijde lichý.

29.7.2017 23:55:12

:)
To stepan: Tak ano pokud chceš kompletní wargame, 2 hráče kde bojují armády v oddílech, tak si kup třeba dvě mega army od mantic games, které patří k těm relativně levnějším hrám cena/model, a připrav si nějakých 5.500,- Kč+za pravidla..nebo uvidíš jaké se tady odemknou optional buys, zda tam budou i další oddíly

30.7.2017 08:59:16

:)
Tak už to tam máme optional buys, jedna krabice 13 panďuláků za 30 dolarů, u nás to bude v obchodě tak cena min. 30 Euro...čímž se dostáváme na cca min 60 Kč/za figurku, jízdní modely a hrdinové budou samozřejmě dražší...takže opravdu klasická wargame.

Ještě to Stepan - za ty peníze bych chtěl také kompletní masovou figurkovou wargame s oddíly pro dva hráče s variabilitou bez nutnosti něco dokupovat, v ceně do 4.000,- chtít mohu, ale reálně pod pěticifernou sumu na jednoho hráče na to můžeš směle zapomenout a to nepočítám terény, barvy apod.


30.7.2017 22:00:29

Spatny
Zatim z toho mam pocit ze to je akorat tak v pozlatku obalene nic. Je zcela jasny ze se nejda o deskovku (coz se vedelo uz od zacatku), ale celkova uroven jako wargame je naprosto hrozna. Pravidla jen o stupen lepsi nez co si dovolilo vypustit GW pri releasu Age of Sigmar. Ty modely ani nejsou udelane ze spravneho materialu a jsou to odlitky z jednoho kusu, ale cena je stanadard, coz kdyz srovnam s boxama modelu WHFB z dob 7 edice je naprosta zoufalost.
Velke zklamani a to hlavne kvuli tomu ze tuhle licenci mam rad a tesil jsem se na to.

30.7.2017 23:35:37

Horsie a horsie
Neda mi to a priebezne kampan sledujem. Som rad ze ostatni ludia prekukli CMON. Kampan sa totalne vlecia a ludia prihadzuju naozaj malo. Posledna naozaj dobra kampan CMON bola Massive Darkness ...potom to uz islo dole vodou. Velmi sa tesim ze sa dari hre Who Goes There?? Sice to nie je hra pre kazdeho ale pristup autorov je naozaj uzasny a takto nejako by kampan mala vyzerat. Ludia okolo tohoto projektu su skveli a doprial by som im ten odhadovany zisk CMON 4 000000, ktory CMON ani zdaleka nedosiahne.

3.8.2017 18:58:16

:)
Byl bych velmi rád aby tam moc lidi nepřihazovali jak by se ta kampaň vyvýjela. Za tu licenci museli dát balík a je to wargame, kterou chtějí táhnout dál=další ks s dalšími rody. Odpálili massive darkness a kdyby jim nevyšel massive cash tak jim to může být vcelku ukradené. Tady je to úplně jinak. Dovedu si představit, že kdyby tam hodili 2 oddíly "jen tak" a zvedlo jim to počet lidí co si koupí základní krabici u systému do kterého budu dlouhodobě sázet peníze, tak se jim to z dlouhodobého hlediska může vyplatit. Ale jsem naivní.
Jinak jsem se na netu dočetl zajímavý úhel pohledu. Tu hru mají v hledáčku i lidé co hrají historický wargaming. Z jejich modelářského hlediska ty figurky nejsou zázrak, z plastu ze kterého dělá cmon figurky nejsou nadšení a hlavně vadí to že ty figurky nemají kompatabilní měřítko s figurkami co už mají. Pokud jsem to pochopil správně, tak poměrně v módě jsou na poměry wargamingu levné středověké figurky od perry miniatures, ke kterým si dokupují různá pravidla, případně figurky od jiných výrobců, které nejsou sice úplně stejné,ale tady je to proporčně údajně jinde.
Za mně je to škoda na ks jsem se těšil. Když to vezmu čistě z herního hlediska na těch armádách tam v zásadě není nic zajímavého, výrazně charakteristického a obě armády na mně působí klasickým dojmem. Třeba další rody budou herně zajímavější.
Jinak se nemůžu zbavit dojmu, že si všimli, že když napěchují základní krabici vším, tak že lidé moc asi nemají motivaci k optional buys. Alespoň tak jsem ze spousty jejich kampaní cítil. Základní krabice narvaná plastem a nijak cenově zajímavá rozšíření v porovnání s cenou základu.
Jako optional buy sáček na kostky a plastové ks exclusive měřidlo po 7 dolarech...to si dělají z lidí srandu ne? To že ta krabice neobsahuje zatím vůbec žádný 3d terén, je také fajn vtip..jo terény k wargame jsou ks exclusive? Tak to je vskutku geniální záměr.

3.8.2017 21:48:48 | Upraveno autorem (porovnej)

jak napsal czechImenhotep
je to proste spatny. A za me je to poprve na Kickstarteru, kdy jsem nejakou kampan, kterou jsem sledoval jiz dopredu uplne odsrktnul. Nektere hry co mne zaujali jsem vzal i treba ve dvou kopiich, ale u tohohle se obavam, ze to je neprodejny sunt. Herne nezajimavy a modelari pujdou po necem uplne jinem a ze by to bylo terno z investicniho/spekulativniho hlediska se neda rict uz vubec.

7.8.2017 16:00:27

Vybíráme z Bazaru

Star wars: unlimited jedi set
Star wars: unlimited jedi set
Akt. cena: 90 Kč
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas