Sochy v akci

Sochy v akci - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 14
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: párty hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: MindOK
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Sochy, sochy, sochy…. Ale co tím chtěl sochař říct? Je to lední medvěd nebo stařenka v křesle? A tady to vypadá jako přisáté klíště...  No, když se na to dívám zblízka, tak je to spíš žíznivý strýček…

Ve hře Sochy v akci se jeden z hráčů stává sběratelem soch a ostatní hráči sochami, které si tento sběratel chce odnést domů. Sochy získávají vítězné body za to, že dokáží zpodobnit sochu tak dobře, že sběratel uhodne, co socha zpodobňuje. Sběratel získává body za to, že dokáže správně přiřadit sochu k jedné položce ve výběru, který má k dispozici. Vítězem se stává ten hráč, který v předem domluveném počtu kol získá nejvíce vítězných bodů.


Příprava a průběh hry:

Na začátku každého kola se určí jeden hráč, který bude sběratelem soch - ten odchází mimo místnost. Ostatní hráči si rozdají karty s čísly. Poté se vybere jedna karta sbírky, která obsahuje číslované názvy sedmi soch.

Každý hráč podle obdrženého čísla zjistí, jakou sochu bude představovat. Pak se nastaví do takové pozice, které podle něj co nejlépe vystihuje sochu, kterou má zobrazovat. Nesmí se hýbat ani vydávat jakékoliv zvuky.

Následně se zavolá sběratel, který si vezme kartu vybrané sbírky, prohlédne si sochy a postupně jim začne přidělovat karty s čísly. Čísla přiřazuje podle svého odhadu, co která socha znázorňuje. Socha si kartu převezme a nijak sběrateli nepotvrdí, zda se trefil či ne. Jakmile sběratel přiřadí všem sochám po jedné z karet, dojde k vyhodnocení. Sběratel získá jeden bod za každou sochu, kterou dokázal správně určit. Pokud správně určil všechny sochy, dostává ještě jeden bod navíc. Socha získává dva body, pokud ji sběratel správně určil.

Poté se vybere další hráč, který bude sběratelem a začíná další kolo.


Konec hry:

Hráči se předem dohodnou, kolik kol budou celkem hrát. Po odehrání všech kol se sečtou všechny získané body a vítězem se stává ten hráč, který ve všech odehraných kolech získal nejvíce bodů.

Autor: martinsun

Vybíráme z aukcí

Ankh: Bohové Egypta - základní hra v CZ
Ankh: Bohové Egypta - základní hra v CZ
Akt. cena: 1499 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas