nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Smolíček pacholíček

Počet hráčů: -1 - -1
Doporučený věk: neuvedeno
Herní doba: neuvedeno
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: dětská hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Efko
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: neuvedeno
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Smolíček pacholíček je stolní společenská hra pro nejmenší. Funguje na herním plánu, který představuje les, ve kterém Jezinky ukryly Smolíčka pacholíčka. Les je rozdělen na 25 políček, na nichž jsou pod barevnými kloboučky schovány berušky, květinky, houbičky a mezi nimi též pod jedním kloboučkem Smolíček pacholíček.

Příprava hry:

Hru hrají tři nebo pět hráčů, z nichž vždy jeden hru vynechává, má však za úkol rozestavit všechny houbičky, květinky i berušky libovolně na herním plánu a mezi nimi též Smolíčka pacholíčka. Rozestavěné předměty a figurky pokryje kloboučky. Ostatní děti během té doby mají zavázané oči, aby neviděly, kam byl ukryt Smolíček pacholíček.

Průběh hry:

A jak najdeme Smolíčka? Házíme postupně kostkou se šesti obrázky a vždy po hodu odkryjeme jeden libovolný klobouček. Bude-li pod ním předmět shodný s obrázkem na kostce, vezmeme si jej a klobouček předáme hráči, který právě jednu hru nehraje. Najdeme-li na odkrytém políčku předmět jiný, necháme jej ležet a klobouček si bereme my.

Konec hry:

Hra končí , jakmile jeden z hráčů najde Smolíčka pacholíčka. Vyhrává hráč, který obdrží nejvíce bodů. Bodování provádí hráč, jenž právě jednu hru vynechává, a to podle následujícího klíče:

Body ziskové:

  • Smolíček: 3 body
  • Beruška: 2 body
  • Hříbek: 2 body
  • Květinka: 1 bod

Body ztrátové:

  • Muchomůrka: 2 body
  • Klobouček: 1 bod

Hráč, který ve hře právě nehrál, obdrží body za všechny předměty, které zůstaly odkryté na herním plánu, a odečítá si na druhé straně jako ztrátové body nejen kloboučky, které obdržel od spoluhráčů, ale i ty, které zůstaly na herním plánu.

V příští hře se hráči vyměňují tak, aby každý jednu hru vynechal, protože jen v tomto případě je bodování spravedlivé a teprve po vystřídání všech hráčů lze vyhlásit konečné vítězství.

Autor: MakovyPanacek

Vybíráme z aukcí

T.I.M.E. Stories CZ
T.I.M.E. Stories CZ
Akt. cena: 300 Kč
Končí za: 6 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>