Smíšený les - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2–5
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Zvířátka
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: vydání ohlášeno
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Kosch
Rok vydání: 2023
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Zvířata pobíhají po lese, šplhají do koruny stromů nebo žijí ve stínu stromů uprostřed bujného podrostu. Kolem poletují ptáci a hmyz. V místním lese to žije…

Hráči ve hře Forest Shuffle sestavují vlastní les vykládáním karet stromů, k nimž přikládají karty dalších obyvatel lesa. Snaží se přitom co nejlépe vyhovět jejich potřebám, za což na konci hry získají vítězné body. Každý strom může hostit čtyři živočichy, houby či rostliny. Na všech kartách kromě stromů jsou vyobrazeny dva druhy, v každé polovině karty po jednom; rozdělení karty podélně či příčně určuje, ze které strany stromu lze kartu přiložit (resp. částečně zasunout pod kartu stromu). Každá karta má popsaný okamžitý či trvalý efekt, počet bodů, jež uděluje, nebo bodovací podmínku. Hráč, jenž vytvoří nejlépe namíchaný les přinášející nejvíce bodů, se stane vítězem.

Příprava hry:

Hráči umístí na dosah všech hráčů desku mýtiny a každý si vezme kartu jeskyně. Dále připraví dobírací balíček: nejprve odstraní určitý počet karet podle počtu hráčů, ze zbylých karet poté oddělí přibližně třetinu karet, do níž zamíchají dvě zimní karty; na tuto část karet položí třetí zimní kartu a na ni zbylé dvě třetiny karet. Nakonec si každý hráč dobere šest karet (hand limit ve hře je deset karet).

Průběh hry:

Hráči se střídají v tazích; ve svém tahu si hráči mohou buď dobrat dvě karty (a to buď z dobíracího balíčku, nebo z mýtiny), nebo zahrát jednu z karet na ruce, tj. buď vyložit strom, nebo pod vyložený strom částečně zasunout kartu lesního živočicha, houby či rostliny. V obou případech musí hráč při zahrání karty odložit předepsaný počet karet z ruky na mýtinu (při zahrání stromu musí navíc umístit na mýtinu jednu kartu z odhazovacího balíčku). Poté může hráč uplatnit případný efekt či bonus uvedený na kartě.
Kartu je možné zahrát rovněž lícem dolů jako semenáček, a to zdarma. Takovou kartu lze využít jako strom, nemá však žádný efekt ani nepřináší body.
Pokud se kdykoli na mýtině ocitne deset karet, všechny karty z mýtiny se odstraní ze hry. Je-li odhalena zimní karta, odloží se stranou.

Konec hry:

Hra končí poté, co je odhalena třetí zimní karta. Poté se přidělí body za jednotlivé vyložené karty (včetně karet v jeskyni) a je určen vítěz.

Autor: Ondřej Podavka

Rozšíření hry (1)

Forest Shuffle: Alpine Expansion (2024)

Popis ještě nebyl vložen.

rozšíření 2 - 5 hráčů

Celkové hodnocení: oooooooooo (hodnoceno 0x)

Další názvy této společenské hry

Vybíráme z Bazaru

Andor
Andor
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas