Small World: Tales & Legends

xxxxxxxooo hodnoceno 40x (Seznam vlastníků)

Small World: Tales & Legends - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Small World
Small World: Underground
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 80 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, strategická
Čeština: není
Vydavatelé: Days of Wonder
Autoři: Laurent Verrier
Philippe Keyaerts
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

pokec...

Tohle rozšíření jsem očekával - event karty :). 52 karet s cenou 240 - 300 Kč. Rozhodně jsem z toho nespadl ze židle, ale asi do toho půjdu :). Rozhodně oceňuji nový prvek ve hře (o event kartách jsem začal uvažovat už po pár odehraných hrách :) ). Dále oceňuji, že to u nás i po tomto rozšíření stále zůstane language independent game, protože karty jsou veřejné a může je číst jeden schopný a vždy budou odhaleny jen 2 v jednu chvíli. Co mě trošku trápí je to narůstající množství fanouškovských "no-name" rozšíření (3 co se dají koupit, 2 co se dají stáhnout a vytisknout + tohle připravované). Ocenil bych jedno velké rozšíření s novými rasami, kartami a popřípadě dalšími novými herními prvky a to celé v jedné krabici se jménem autora původní hry.
18.5.2010 15:37:19

rbx

Beholder
Me stve, ze na zacatku nepocitali s rozsirenimi a tudiz koncipovali krabici pouze pro zaklad. Uz nevim, kam to mam naskladat, protoze se mi nechce ten insert vyhazovat a vse pytlikovat :-(
Event karty vitam, ty mi prijdou super. Rozhodne vitanejsi, nez dalsi rasa ci special vlastnost.

18.5.2010 16:18:52

Beholder
Jsem zvedav, jak moc velky random faktor to do hry prinese. Ale tesim se, mohlo by to byt fajn zpestreni;) Ras a vlastnosti uz je IMHO ve hre s rozsirenima dost, s tim si clovek vystaci;)

18.5.2010 16:25:09

rbx
pravda, to mě taky štve, cursed a grand dames máme v pytlících mimo krabici a insertu, který je podle mě jeden z nejlepších se vzdát nechci

18.5.2010 16:25:26

inserty
Existuje mnoho rybarskych krabiciek, ktore su castokrat vymakanejsie (v pripade SmallWorldu minimalne rovnako vymakane) nez originalne inserty, len holt je to investicia navyse, ale do 2 stovak sa s prehladom vzdy zmestite. Napriklad na Arkham mam jednu coolovu s modulovatelnymi priehradkami, a fakt pojala vsetko, a stala cca 170czk.

http://www.rybyrybkyrybicky.cz/drobnosti/krabicky-tubusy/krabicky-versus/krabicka-versus-box-vs-303000.html

A navyse jej najvacsi rozmer 28.6cm je PRESNE sirka krabice typu Small World.

18.5.2010 16:29:44

aneken
no u nás po 40 odehraných hrách přišly nové rasy vhod, takže jsem rád i za ně, ale Community's Compendium I a II se mi tisknout nechce. Jak jsem psal, jedna velká krabice s novým insertem, novými rasami, kartami a ještě něco navíc a byl bych maximálně spokojený :)

18.5.2010 16:29:47

rbx

onimko
No, u dost her to mam prave v techto krabickach, ale ten Smallworld ma insert super. Bohuzel se nepocitalo s tim, ze nekdy neco pribude, mohli toudelat velkorysejsi. Az prijde toto rozsireni, tak to vsechno vyhodim, dam do krabicek a bude, ale mrzi me to.

18.5.2010 17:12:58

tak tak
Souhlasim s Beholderem, take bych nejradeji videl jedno velke rozsireni nez to takto kouskovat. Z karticek zatim moc nadseny nejsem. Cena pres 250,- je celkem dost a zatim v tom nevidim nejake prilis velke zlepseni hratelnosti. Snad se nam ze Smallworldu nestává zdimacka penez :(

19.5.2010 00:28:22

PJ

Nevím....
...vlastně pořádně nevím, co si o tom mám myslet, ale docela se na to těším :-) O ceně debatovat nebudu, všechno od DoW stojí "celkem dost" a Small World bezpochyby slušnou ždímačkou na peníze je už teď :-(

Doufal jsem a těšil jsem se, že právě Příběhy & Legendy budou oním velkým rozšířením, které přinese nové mapy, nové národy a schopnosti, nová pravidla, nové zásobníky na jednotky. Prostě velké rozšíření třeba ve stylu Pandemicu či Galaxy Truckera - zkrátka jak už jste tu napsali...

...takhle to vidím spíš na občasné zpestřovací kořenící minirozšíření (party-modifikace), které si sice koupím, ale použiji ho nejspíš jen někdy. A to mě štve, i když se těším :o)

19.5.2010 08:18:00

no nevím
co pořád máte s tou krabičkou na žetony - levnej plastovej výlisek, navíc to z toho nejde vyndavat, pokud si žetony lehnou ... :-) Vaše starosti bych chtěl mít, já narval všechny žetony po pořízení minirozšíření do pytlíků a hotovo :-)

19.5.2010 10:11:17

Merlin
já zas nechápu proč mají někteří problémy vytahovat žetony s krabičky. Když si vyberu rasu, tak pomocí dvou prstů (ukazováčkem a palcem :) ) vytáhnu všechny žetony najednou a nic mi nikde nelehá :). Takže vaše starosti bych nechtěl mít :))

19.5.2010 10:15:05

rbx

Merlin
ohledne ty krabice na rasy mas absolutni pravdu. Ale tak nejak se nechci zbavit toho zbytku, kde je to tak hezky ulozeno.

19.5.2010 10:15:31

velké rozšíření
Jelikož se jedná stále o "fanouškovské" přídavky, tak já doufám že originální autor sám pracuje na něčem vlastním. A že na podzim nějaké to velké rozšíření přijde. :)

19.5.2010 11:08:08

Merlin
Sozuhlasím s Merlinem - poradac jsem zahodil a vse mam v pytlickách - bay nebyl za kverulanta sám :).
Jinak začínám pomalu tuhle hru nenávidět - je úplně jedno s kým hrajme, vždycky vyhraje moje žena :)))))

19.5.2010 11:17:52

PJ

Pořadač, velké rozšíření
Pokud Vás to baví pytlíkovat, Vaše věc. Já jsem si udělal do pořadače vytahovací papírky, mám absolutní přehled, vždy a snadno vytáhnu, co a kolik potřebuju a nic si tam nelehá. Nové rasy mám napytlíkované a lezou mně na nervy...

Co se týče velkého "oficiálního" rozšíření, mělo by se jmenovat snad "Origins" a o přidání dalšího zásobníku se tam uvažuje.

19.5.2010 12:30:55

pořadač
No já taky s pořadačem nemam problém a to ani nemám vytahovací proužky. Rozšíření ještě nemám (otázka dní :), ale zvažuju, že si vyrobím pro něj nějakou extra krabičku (např. z T2R Europe 1912). Mít na stole 20+ pytlíčku to by nebylo ono :(

Na Origins se už těším. Jsou nějaké zvěsti kdy vyjde? V Essenu na podzim?

19.5.2010 12:47:33

první hry...
Tak jsme dneska vyzkoušeli první dvě partičky (ve 2) s karetním rozšířením. Vyzkoušeli jsme první dva sety The Gods Must be Crazy a One For the Ages. Je to příjemné osvěžení hry a neměl jsem pocit z toho (z čehož jsem měl nejvíce strach), že by karty někoho z nás výrazně posilovaly a druhého výrazně oslabovaly, což je důležité. Nejsem schopen s čistým svědomím napsat, že toto rozšíření za ty 3 stovky stojí, ale ti kteří mají SW rádi stejně jako já si jej určitě pořídí :).

Co se mi líbí (někomu se to líbit nemmusí) je, že se všemi těmi novými rasami a kartami lze dosahovat pěkných vítězných sumiček :) (nahrál jsem teď se všemi oficiálními rozšířeními, kromě lídrů, kteří mě nějak nelákají, bez 2 bodů 130 :) )

14.7.2010 14:25:22

Vybíráme z Bazaru

Zombicide Black Plague + Green Horde EN
Zombicide Black Plague + Green Horde EN
Akt. cena: 2100 Kč
Končí za: 3 dny

Offcanvas