Small World of Warcraft

xxxxxxxxoo hodnoceno 107x (Seznam vlastníků)

Small World of Warcraft - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 80 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, strategická
Čeština: právě překládáme
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Philippe Keyaerts
Rok vydání: 2020
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

SW of Warcraft alebo obycajny Small World?

Ahojte,

mam dilemmu. Uz nejaky cas mam SW na wishliste.

Co poznate aj original aj Warcraft verziu ktoru by ste doporucili? Je tam rozdiel co sa tyka pravidiel? Trocha ma trapi, ze verzia Warcraft nie je kompatibilna s rozsireniami.

Je tych zakladnych ras a schopnosti dost podla vas ci si radsej mam kupit klasicku verziu nech mam moznost kupit aj rozsirenia?
7.9.2020 17:39:15

sw
Normální je lepší podle mě. Warcraft je divně napůl přeložený, což mě osobně vadí.

8.9.2020 19:24:19

LionEddy
Souhlas s Tycygem...
Ten překlad je hrůza a děs + je to jen ždímačka peněz ;)
Raději originál :)

8.9.2020 20:11:06

SW vs SWoW

Velmi pěkné srovnání je zde na YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=XNz4EvhUHxo&ab_channel=TheDiceTower

Záleží, jestli má člověk nějaký vztah k WoW. Já nemám výrazný vztak k WoW, tak by mi to v rozhodování nepomohlo. Warcraft 3 byl fajn :-)
Ohledně překladu nevím. Já bych asi stejně bral EN verzi.
Sám mám SW a SW:Underground a pár dalších rozšíření s rasami a speciálními schopnostmi.

Na základě recenze bych se rozhodl spíše pro SWOW, je učesanější a o něco variabilnější: Obsahuje legendární místa a artefakty. Ty se prvně objevily v SW:U a hru dost oživí. Kombinace ostrovů místo statické mapy má asi taky něco do sebe - je to dle mého názoru lepší, než co bylo v rozšíření SW Realms, kde chystání hry zabere nějaký čas, kdy se hledá mnoho kousků mapy.
A i jinak obecně se mi rozšíření ke hrám spíše neosvědčily, takže jejich absence by mi nevadila. (A některé věci z rozšíření pro SW ve SWoW jsou rovnou, zmíněno výše.)

8.9.2020 20:29:44

Preklad

Hrali jsme to dnes s tim poloprekladem a vicimene to nikdo nevnimal. Kazdy ty rasy zna cesky tak sme je tak i jmenovali. Jde o jeden label pro kazdou rasa a jmeno mista nebo artefaktu. Pri hre to nevadilo. Kazdoapdne SWoW mi prisel herne vymazlenejsi nez SW klasicky

8.9.2020 23:00:23

SWoW - Angl. verzia
Nie je problém si zakúpiť aj originál SWoW v angl. jazyku. Hra samotná je jazykovo nezávislá a tak nie je problém si ju zahrať. Nie je nutná znalosť angl. jazyka. Český preklad ku hre je tu na stiahnutie pre oboznámenie sa s hrou. Hrali sme SWoW v našom klube už asi 10x a hra nám príde vyváženejšia a rôznorodejšia oproti originálu. Tuning hre určite pomohol. Ako aj variabilita herného plánu. Doporučujeme. Aj nehráči si odnášali hráčsky zážitok :-)
Warcraft sa jednoducho hodí do sveta Small World.

Miro Follner
Banská Bystrica
HRY v Kocke
https://hryvkocke.blogspot.com/?view=classic

9.9.2020 12:54:18 | Upraveno autorem (porovnej)

...
Ja mam original a jsem spokojenej. Tenhle dvojjazycnej humus bych nechtel ani zadarmo

8.12.2020 19:10:01

Kanic
Tak ako pisal FOLLNER o prispevok nizsie nikto ta nenuti si kupit dvojjazycnu verziu. Original mas v anglictine a kludne tak mozes mat aj WOW verziu v anglictine. Textu v hre je minimum a vies si popripade stiahnut oficialne CZ pravidla co sa o originalnej verzii neda povedat ak sa nemylim. Ja som dokonca ang. verziu kupoval lacnejsie ako tu dvojjazycnu. V SmWOW krabici je viac obsahu a viac variability ako v originalnom SW a ak niekto chce len jednu krabicu a nema zaujem riesit rozsirenia je SmWOW jednoducho objektive lepsia volba.

8.12.2020 21:23:58

Ctibor

Jasne, jenze k cemu bych kupoval swow, kdyz uz mam puvodni.

8.12.2020 22:41:27

Vybíráme z Bazaru

Keep the Heroes Out
Akt. cena: 700 Kč
Končí za: 12 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas