Small World: Necromancer Island

xxxxxxxooo hodnoceno 25x (Seznam vlastníků)

Small World: Necromancer Island - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Small World
Small World: Underground
Počet hráčů: 3 - 6
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 80 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: strategická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Days of Wonder
Autoři: Philippe Keyaerts
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

PJ
PJ - avatar

První dojmy...

...zatím jen z obrázku: http://jdem.cz/hkgb9

Pochopil jsem, že za 4 "padlé" žetony "vznikne" 1 duch. Jinak jsem spíš z grafiky mírně zklamán - jak zámek, tak duchové mohli dopadnout lépe...
9.10.2010 01:02:43

PJ
hmm souhlasím, ten zámek Coimbra celkem odflákl. Ale duchové mi přijdou celkem ok.

9.10.2010 01:11:25

prvni dojem
tak jsem to zkousel s klukama na krouzku. Nejprve jsem ho chtěl hrát já, ale nakonec ho hrál jeden z kluků. Ve 4. kole vyhrál a nám vrtalo hlavou. řikali jsme si, to bylo asi tím, že sme ho nechali první dvě kola celkem na pokoji. A taky že měl schopnost comando... ale pak jsem přišel domů. A koukam ještě jednou na pravidla. A já je blbě přečetl. Klučina si bral za každý region coin a ducha, nikoli duši. tak to byl děsnej hardcore. A i když jsme to pak hráli jako kooperativku proti nakromantovi, tak to nešlo. Nicméně zajímavé spestření to jistě je. :)
příště to dáme už správně, takk jsem na to zvědavý.

3.1.2011 20:33:49

druhý dojem
tak sme to konečně hráli správně. A musím říct, že u mě špatný. moc se mi to nelíbí. jediný možná pozitivní, je to že to přidává hráče, tak se nám to na kroužku hodilo. Ale zase je to děsně roztahaný. ten nekromant úplně mění styl hry. a já jsem poslední tři kola nemohl hrát, protože kdybych tam najel se svými comando pixies tak nekromanta nafeeduju a vyhraje. tím pádem vyhrál můj rival, kterého jsem plánoval sundat. jenomže kdybych to udělal tak vyhraje ten jantar. takže suma sumárum jsem z toho nepotěšenej. až příliš to zasahuje do jádra hry. a ostatní hráče to limituje. tak nějak nehezky... takze moje hodnoceni bude asi nizke

10.1.2011 20:09:25

Elenistar
No tak pokud jsi to chtěl hrát pořád stejně a stejnou taktikou, tak chápu, že Tě to nepotěšilo. Nicméně je to příjemné ozvláštnění a nastavení pseudokooperativního módu. Nám se to líbí a vkládáme to tak každou druhou hru:-)

10.1.2011 21:27:05

Elenistar
Pokud se chceš Nekroostrova zbavit, určitě bych nebyl jediný zájemce :-)

10.1.2011 22:41:58

nekromant
což o to, on se ostatním líbil. navíc mi přijde, že to dost pravidlově komplikuje.
a pro elnieho, muj nekromant je homemade :)

10.1.2011 22:43:43

nekromant
Tak jsme včera nekromanta vyzkoušeli ve 2 hrách. První v 5 a druhá ve 4 hráčích. Mně se to líbilo- první hru jsem vyhrál za nekromanata druhou za hráče.
Jinak nám přišla hra zajímavá i to jak mění herní princip. Je třeba ničit nekromancera, ale i ostatní hráče. Když jsme měli mír tak brala moje žena 15 bodu za kolo .... tak jsme s tím museli něco udělat. Ale zase jsem museli počítat, aby nevyhrál nekromancer.
Dále nám vycházelo, že když někdo likviduje duchy, tak na tom v podstatě tratí oproti těm, kdo na duchy kašlou. Takže strategicky je potřeba hlavně přesvědčovat všechny ostatní, že oni mají ničit duchy :).
Celkový dojem pozitivní.

13.1.2011 10:52:51

nekromant
Rozhodne je hra jina. Uz jen proto, ze chvilkama je hra kooperativni, chvilkama je takova hodne zaskodnicka. Hraci se treba domluvi, ze nekdo zlikviduje par regionu s duchy a ten nekdo potom misto toho zlikviduje/zabere regiony jineho hrace :-) A tim bud vsechny nastve, protoze vyhraje nekromantovi hru (a sam nema na vitezstvi sanci), nebo.. se to vyvrbi uplne jinak. Fakt dobry. :-)

13.1.2011 17:51:18

nekromant
Jo Poldu jsme v poslednim kole přesvědčovali, že nemá útočit jen na mě ale má zničit i aspon jednoho ducha nekremantovi :). Nakonec jednoho znicil (a jednoho sedlaka sebral mne), coz stacilo na to aby nevyhral nekromant a vyhral jsem ja. Ale bodove to bylo tesne - 94,91,89.

13.1.2011 20:30:23

Vybíráme z Bazaru

Fronta
Fronta
Akt. cena: 250 Kč
Končí za: 2 dny

Offcanvas