Small World - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 80 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, strategická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Days of Wonder
REBEL.pl
Autoři: Philippe Keyaerts
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

PJ
PJ - avatar

Vytahovací papírky

V diskuzích ke Small worldu několikrát zaznělo téma zásobníku na žetony. Mně se celkem líbí, ale je fakt, že se z něj žetony obtížně vyndavají a co mě naprosto vytáčelo, bylo když několik žetonů "padlo" naležato a pak nešly vyndat.

Řešením jsou vytahovací papírky, které jednak zpřehlední lokalizaci žetonů v zásobíku, jejich počet a výrazně usnadní manipulaci.

A takhle to vypadá:
http://www.zatrolene-hry.cz/galerie/604/2706.jpg
http://www.zatrolene-hry.cz/galerie/604/2707.jpg
http://www.zatrolene-hry.cz/galerie/604/2709.jpg
21.9.2009 10:39:52

Vytahovací papírky
jo, to vypadá dobře, ani ne tak na to vytahování jako ten popis kde je co za mršky :)

21.9.2009 10:56:56

rbx

PJ
mas je nejak prichycene ke dnu, aby ti nevypadavaly ven?

21.9.2009 13:23:52

PJ

rbx
Ano papírky jsou jednak dvojité a slepené k sobě (aby byly pevné) a tento slepenec má tvar "U"; spodní část "Učka" je přilepená kouskem izolepy k zásobníku.

21.9.2009 14:55:28

jiné řešení
Mně se na první pohled víc líbí řešení počítadla upadlých ras na geeku: http://boardgamegeek.com/filepage/46761

Je to proužek čtverečků s čísly pro každou rasu. Jakmile přejdete do úpadku, zakryjete jedno číslo žetonkem a kolik číslic je volných, tolik má rasa aktuálně ve hře žetonů. Když někdo dobude území, žeton se nedává do držáku, ale zakryje se jím nejvyšší číslo.

Kdyby se tento systém spojil s hint kartama (tedy udělalo by se počítadlo pro každou rasu) odpadl by problém s vytahováním žetonků i počítáním území ve fázi rozkvětu i úpadku.

12.10.2009 07:58:02

PJ

Není to špatné...
...ale vůbec tp neřeší problém padání žetonů naležato a nutnost jejich přepočítávání při zvolení daného národa. S tím hintem s kartami už by mně to moc nepřipomínalo původní hru - já si docela rád nahlas přepočítám své žetony na mapě - čím víc jich tam je, tím pomaleji a nahlas počítám ;-)

12.10.2009 08:02:23

"tuning"
Mě fascinuje kolik lidí má v této hře problémy s viditelností padlých ras, orientaci na herním plánu a vytahováním žetonků z krabičky a vymýšlí pořád nové a nové věci jak hru změnit :). My to hrajem nejčastěji ve dvou, ale hrál jsem i ve 4 i v 5 a neměl jsem vůbec problém a všichni co se mnou hráli myslím taky ne. Jedinou věc kterou jsem si do SW přidělal jsou nálepky na krabičku abych věděl v kterém boxu je která rasa a její počet.

12.10.2009 08:12:36

PJ

Beholder
Mě fascinují úplně jiné věci ;-)
Nevím, co je tak divného na tom, že se vlastními či cizími prostředky snažím vylepšit něco, co dle mého názoru nefunguje (tak dobře) jak by mělo.
Mě prostě irituje, když mně ty osamocené žetonky v zásobníku padaly naležato a pak se musely prstíkem divně "vyškrabávat".
Tobě se to buď nestalo nebo Ti to nevadí. Mně to vadí a jak jsem (nefascinovaně) pochopil z jiné zdejší diskuze, nejsem sám.

12.10.2009 08:33:35

PJ
Právě že řeší. Na začátku když si bereš rasu tak si z toho žebříčku odebéřeš příslušný počet žetonků se kterýma hraješ a jak ti je někdo vykopne, vracíš je zpět. Tudíž origo držáky používáš jen v krabici pro uschování.

Beholder: no a právě proto neexistuje jen JDH (Jediná Dokonalá Hra) protože co se líbí jednomu, jinému se nelíbí. A naopak. Takže rozebírat furt dokola jestli někdo má právo na vlastní názor nebo ne je prostě ... pííííp-ovina.

12.10.2009 08:43:53

PJ
Tak já si vždycky vytáhnu všechny žetony a pak si odpočítám tolik kolik potřebuju a zbytek položím někde bokem :)

12.10.2009 08:44:25

husak
počkej a já snad rozebírám to jestli má někdo právo na jiný názor? Poslední dobou jsou tu někteří jedinci příliš nevrlí :), to chce klid ;)

12.10.2009 08:51:10

to Beholder
...Tak já si vždycky vytáhnu všechny žetony...
No jo, ale pak teda ten vyndavací zásobník úplně pozbývá smyslu pro který byl určen, to pak mohly být normální přihrádky v krabici.

12.10.2009 09:45:59

kren
vytáhnu si vždy všechny žetony národa, který právě potřebuju. Přece jen je ta krabička mobilnější a zabere méně místa než kdybych měl mít na stole velkou krabici od hry.

12.10.2009 10:35:30

vytahovaci papirky
Pro ty, kdo by si je chteli vytisknout a nedelali si je sami, na BGG je PDF: http://boardgamegeek.com/file/download/4bezujy3ll/pulling_stripes_SW_v1.1_EN.pdf

16.3.2010 15:42:48

manikura
me se osvedcilo jakesi cistitko na nehty z manikury. Stejne jsem to nepouzival, tak to skoncilo ve Smallworldu

Papitky jsou fajn, dokud clovek nema rozsireni, jinak se to tam uz nevleze. :(

15.4.2010 22:49:31

ad zásobník
Je fakt, že ten zásobník je značně nedořešený ze dvou důvodů:
1) Blbě se vytahují žetonu
2) Nepočítá se vůbec s rozšířením

Jak by mělo vypadat ideální řešení krabice je vidět u Dungeon Twister Prison 2, kde je uložení komponent jednak řešeno naprosto excelentně + je tam počítáno s přihrádkami na další rozšíření.

16.4.2010 00:06:50

Vybíráme z Bazaru

Úlomky nekonečna
Úlomky nekonečna
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas