Small World - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 80 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, strategická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Days of Wonder
REBEL.pl
Autoři: Philippe Keyaerts
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Srovnani s Vinci

Bruno Faidutti napsal srovnani hry s Vinci, k dispozici je tady - http://www.faidutti.com/index.php?Module=ludotheque&id=248&bcsi_scan_8224C6D1603CBB85=CrI++bOOf/kNwH6hr9E7LwUAAABm08IA&bcsi_scan_filename=index.php . Vypada to zajimave, myslim ze je to pro me adept na porizeni;)
5.3.2009 11:41:19

small world
no já jsem na tuhle hru hrozně zvědav

5.3.2009 12:06:42

Small World
Já taky :-)))

5.3.2009 13:28:20

SW v evropske distribuci
Tak SW uz je oficialne na svete, je fajn, ze v Evrope driv nez v USA:)

31.3.2009 12:25:52

to aneken
Tak pak napiš obsáhlejší hodnocení :-)

31.3.2009 12:54:56

srovnání s Vinci
Vinci byla fajn hra, dokonce na niupozroňoval kdysi Franta Fuka (pokud to jméno někomu něco říká) :) Tohle vypadá na přeci jen "vábnější" verzi :)

31.3.2009 13:01:19

Sakryš... Tak mě předběhli...
Jsem chtěl mít v okamžiku vydání hotový překlad pravidel... Mno chybí mi přílohy, tak snad se mi je o víkendu podaří dokončit...

Jinak podle pravidel to vypadá pěkně, jen se mi nelíbí, že po určité době je potřeba svůj národ poslat do úpadku a vybrat si nový... Já nerad při hrách cokoli obětovávám...

31.3.2009 13:07:30

Kren a Zeus
Kren: Tim neznamena v nasi:) Jen jsem dostal echo, ze uz to maj evropsky velkosklady naskladneny:)

Zeus: Neboj, jeste chvili potrva, nez se to dostane do Cech:)

31.3.2009 13:12:03

No, na světu deskových her to už je v nabídce i s cenou (a s poznámkou "lze objednat").

31.3.2009 13:15:38

Zeus
No to mi přišlo právě ve Vinci jako perfektní nápad! V pravý čas poslat svou civilizaci do háje :)

31.3.2009 13:22:09

Sodovka
Sakra, ten Laadinek je ale rychlej:) Ale to nic pro Dia nemeni, stihne to, nez to sem dorazi:)

31.3.2009 13:46:50

Ma uz tu hru nekdo
hraje uz to nekdo? Jestli jo, nehodil by tu nejaky report ze hry? Splnuje ta hra ocekavani? Strasne me ta hra laka a v podstate nevim proc, protoze vubec neznam jeji herni mechanismy, neznam Vinci, ale ten herni matros je tak nadherny...

22.4.2009 07:51:58

Video
Mrkni na Board Games With Scott...jeho poslední video je small world, taky sem se na to musel podívat:D
Hra vypadá graficky naprosto skvěle, ale po tom videu ze mě vyprchala taková ta novinková euforie:D...nevím proč

22.4.2009 08:40:29

Seils
myslis jako ze herne nic zazracneho?

22.4.2009 08:52:30

2Ringo
No já nevim, nechci to definitivně hodnotit a odsuzovat. Ale když to vyšlo, naprosto mě to okouzlilo - to musím mít....ale teď když sem viděl to video tak určitě počkám na pár osobních zkušeností, minimálně od lidí zde.... vzhledem k mé sbírce, bylo by to zase úplně něco jiného:), ale ten herní systém těch bodů....vybudovat si civilizaci, poslat ji do úpadku, vybuduvat si novou civilizaci, poslat ji do úpadku, vybudovat si civilizaci, poslat ji do úpadku...mrknout kolik sem za to obdržel bodů.....

jediné co říkám, že to video mě pomohlo otevřít si oči a zamyslet se .... je tenhle herní systém pro mě??

22.4.2009 09:09:54

2 Seils
hmm, zajimave. Ja si zatim pod tim predstavuji neco kapku podobneho antike, kterou ma ma moc se mi libi, tak pokukuji po nejake dalsi takove dobyvacne hre s tezbou surovin (samozrejme ne stejne, abych nemel zbytecne dve stejne hry). Nicmene aspon stejne kvalitni. Taky radeji teda pockam.

22.4.2009 09:18:59

rozhodování
Už pár dní se rozhoduji jestli objednat Small World a nebo některou jinou hru, kterou mám ve wish-listu a stále se nemůžu rozhodnout. Moderní deskové hry jsem začal hrát poměrně nedávno a dost mě baví ;-). Začalo to koupí Carcassonne, které jsem si pořídili s přítelkyní a musím říct, že deskové hry mě začínají bavit čím dál více. Dalším velkým adeptem na koupit vedle zmiňovaného Small World je Age of Empires III. Rád bych i jiné hry, jako např. Battlelore, Arkham Horror, Twilight Struggle apod., avšak s přihlednutík k spoluhráčům se je prozatím obávám koupit, abych jen nekoukal, jak se na ně práší na poličce.

Dále jsem měl velký zájem o Railroad Tycoon, ale nepodařilo se mi sehnat prodejce, který by mi zajistil, že hra nebude v International English edici, kdy obsahuje komponenty i v jiných jazykových mutacích,... :-(

Aktuálně je to tedy boj mezi Small World a Age of Empires III ;-),...

22.4.2009 13:01:58

Small World
Planuji brzo zkusit, nejpozdeji ve Stokach:) Ted jsem na novinky nemel cas, trenovali jsme na kvalifikaci 4Poharu. Nastesti se to vyplatilo:D

22.4.2009 15:09:16

rbx

Pippin
Co se tyce international verze Railroadu, tak ji mam a vse je tam anglicky, jen par popisek na hernim planu, nekde na okrajich je italsky, ale to nicemu nevadi. tam by nevadilo, ani kdyby to bylo sanskrtem. Cely zbytek je anglicky a pokud vim, tak jina anglicka verze, nez tato, se uz sehnat neda.

22.4.2009 15:33:24

2 rbx
Děkuji za reakci ohledně Railroad Tycoon. Pokud by se jednalo jen o nápis na hrací desce, tak by to zřejmě tak nevadilo, jak sám píšeš. Já viděl jen verzi, kde byly v italštině některé hrací žetony, karty, apod. Nejdradši bych přece jen čistě anglickou verzi,... bohužel jsem na tyhle věci puntičkář :-(.

Abych však nepsal jen offtopic ohledně RR,... Nemá někdo zkušenost se Small World ve dvou hráčích? Většinu her hrajeme zatím jen ve dvou.

22.4.2009 20:22:27

první poznatky....
Mám za sebou dvě hry ve třech (já+děti), herní doba: těsně pod a kousek přes hodinu. Je mi jasné, že nemá smysl činit nějaké rozsáhlé závěry po dvou hrách. Takže jenom pár postřehů: zdá se, že kombinace vlastností a ras jsou dostačující a kupodivu i +/- vyrovnané. Během (asi) 10 herních kol jsme otočili každý 3 kombinace rasy a vlastnosti. Analysis-paralysis během samotné hry (dobývání regionů, počítání VP) nehrozí, akorát někdy trochu déle trvá výběr kombinace. Nesedí mi grafika, hlavně ta na straně zaniklých ras (nedokážu na desce rychle rozlišit mezi rasami). Děcka jsou nadšená, ale já bych přivítala raději žlutý trojúhelník versus modrý čtverec. Klíčové je vystihnout vhodný okamžik, kdy rasu vyměnit a odhadnout po jaké rase půjdou ostatní. Osamocený žeton zanikající rasy, kterého si v zápalu boje v jiných regionech, nikdo nevšimne, může vygenerovat přesně těch pár peněz, které rozhodnou o vítězství. Šílená je ta bedýnka na žetony ras - blbě se to vybírá, výlisek na prsty není až dolů, takže vždycky nějaký žeton zůstane viset dole, není vůbec vidět, kde je jaká rasa. Při druhé hře jsme se prostě na bedýnku vykašlali a vytáhli všechny žetony rovnou na stůl. Hru jsem původně brala s tím, že se bude líbit klukům a nečekala jsem od ní nic extra. Nicméně skutečnost předčila očekávání (i když na mého oblíbence od DoW, Colosseum, nedosáhne).

28.4.2009 09:13:43

Sodovka
jsem rád, že se už můžu dočíst nějáké komentáře přímo ze hry, ale já tak něják furt nevím, jestli ta hra stojí za to :). Původně jsem byl unesen marketingovým proudem kdy DoW pstupně ukazovali obrázky ras a hra se začala hypovat a nyní raketově vyletěla na BGG na nějáké 150 místo, ale postupem času nadšení upadá. Viděl jsem videorecenzi se Scottem Nielsenem a ta mě taky něják nenadchla (spíše Scottovy zvukové doprovody :) ). Určitě s tím nebudu spěchat a počkám si až bude více ohlasů...

28.4.2009 09:33:29

Jen by mě zajímalo...
zkoušel jsem někdo hrát Small World v jednom hráči dle pravidel Vinci na poslední straně?

29.8.2011 15:49:02

Vybíráme z Bazaru

Dark Souls: Darkroot
Dark Souls: Darkroot
Akt. cena: 1100 Kč
Končí za: 2 dny

Offcanvas