Small World - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 80 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, strategická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Days of Wonder
REBEL.pl
Autoři: Philippe Keyaerts
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Organizace zetonu narodu a zmrveni trpaslici

Tak jsem si poridil Smallworld a vcera i obe rozsireni, zatim to vypada jako trefa do cerneho. Mel bych jeden dotazek, po zakoupeni rozsireni se rozrostl pocet narodu, ale ty nove neni v originalni krabici kam umistit. Nema nekdo tuseni, jestli v budoucnu vyjde ne mini, ale maxi rozsireni, kde by mysleli i na skladovani a organizaci i novych narodu?
A jeste jeden malinky dotaz, taky vas tak nastvalo, jak dali autori SW "na prdel" trpaslikum? Ma nejoblibenejsi rasa z fantasy a takova blamaz, nejak si nedokazu predstavit, k cemu je dobra rasa, ktera ma tak maly pocet zetonu (o bilych panich ani nemluve) .. :(
17.3.2010 10:46:35

Drussbarb
Tak žetony se dají dát do té krabice i včetně rozšíření. Vejde se to, jen některé národy musí být rozděleny.

Ttrpaslíci jsou opravdu slabí, protože jejich silná vlastnost (+1VB za důl) i v úpadku jeeliminována faktem, že doly jsou tak daleko od sebe, že je jjich ovládnutí a udržení utopie. Nicméně s vlastností Hordy (+ 2 žetony) a nenmo Dlaci (- 2 žetony na útok v sudém kole) jsou trpaslíci hratelní. jejich hratelnost dále zvyšuje rozšíření Leaders.

Jinak je to i o situaci, kdy si je bereš. Právě v pátek Trpaslíci vyhráli hru. Bylo na nich 7 VB, protože je nikdo nechtěl a tak si je v posledním kole vzala jednadívčina a obsadila dva doly a dvě území. Trpošové tak skórovali za 13 VB v poslední kole a dívčina vyhrála o bod před druhým hráčem:-)

No a Bílé paní, to je jiná kapitola. Ty jsou hratelné pokud dostanou vlastnost s 5-ti žetony. Jen si člověk musí dobře vybrat druhý národ. Já jsem jednou vyhrál, když jsem měl Bílé paní, které dvakrát útočily (Marauding). V prvním kole udělaly 5 území. Ve druhém šly do úpadku a vzal jsem si Cikánky, které byly Komando:-)

17.3.2010 10:59:13

organizace zetonu
No já jsem nakonec celé platová střeva z krabice vyhodil a jednotlivé žetoy dal do plastových uzavíretelnách pytlíku. Navíc pak dáš hráči celý pytlík, od si odpočítá žetony které potřebuje a nakonec ti zase vratí cely pytlík, když mu vše umře.

17.3.2010 11:14:38

PJ

Žetony
Já nechal původní zásobník, zbytek plastů vyhodil a žetony ze všech rozšíření mám na gumičku nebo v pytlíčcích. Také doufám, že plánované rozšíření přinese nový zásobník.

17.3.2010 11:18:39

Vybíráme z Bazaru

Šestý Smysl - nová, pouze rozbalená
Šestý Smysl - nová, pouze rozbalená
Akt. cena: 290 Kč
Končí za: 1 den

Offcanvas