Small World - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 80 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, strategická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Days of Wonder
REBEL.pl
Autoři: Philippe Keyaerts
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Oplatí sa kúpa Small World?


Oplatí sa ešte kúpiť túto hru? Nepatrí medzi najnovšie a mám pocit, že mechanika v Smallworld už môže byť prekonaná. Prípadne - mám počkať na Small world of warcraft, alebo si zaobstarať túto pôvodnú verziu?
28.2.2020 08:11:35

Khumaar
Či sa oplatí je asi subjektívne. Ak tá hra baví teba a máš ju a kým hrať, smelo do toho.
Myslím, že SW patrí k hrám, ktoré sa oplatí mať. Je jednoduchá, pekná, ľahká stratégia. Relatívne časovo nenáročná. A stále je možnosť zohnať hromadu rozšírení.
U nás v klube si SW stále radi zahráme. Či už základ, underground alebo nejaký mix a aj s rozšíreniami.
Neviem o podobnej, vylepšenej hre.

28.2.2020 08:52:13

Small World

Small World se už léta drží v popředí žebříčku oblíbenosti. Oproti tomu je spousta her s novými herními mechanikami, po kterých za rok neštěkne ani pes :-)

Dobrá duše v domovher.cz

28.2.2020 09:17:07

Jednoznačne áno :)

Toto je už pomaly herná klasika. Jednoduché a rýchlo vysvetlené pravidlá, pomerne krátky herný čas (partia cca za 1 - 1,5 hod) a kopec skvelej zábavy. Len to nesmieš brať príliš vážne, lebo je to značne konfliktná hra :)

28.2.2020 09:24:10

Smallworld

Když jsem nedávno s deskovkami začínal, hodně lidí mi Smallworld radilo jako dobrou vstupní hru. Musel jsem ho koupit až v Anglii ale jednoznačně se to vyplatilo. Hrajeme ho vlastně pořád a dosud nás neomrzel. Za mne tedy Ano.

28.2.2020 11:02:28

Khumaar
Myslím si že Small World je pořád v pohodě hratelný, ale pokud máš trošku vztah k Warcraftu tak se asi vyplatí si už počkat rovnou na to.

28.2.2020 11:21:35

som

Khumaar
řešil jsem něco podobného, ale mám to jednodušší - mám rád Warcraft, starý SW je k sehnání už jen z druhé ruky (sporadicky), takže já si počkám ;)

A určitě se oplatí ho mít!

28.2.2020 12:22:37 | Upraveno autorem (porovnej)

dostupnost
stary aka klasicky sw je porad normalne ke koupi ve spouste specialek, napr u cernyho rytire ho maj aktualne za litra

28.2.2020 12:49:53

Vybíráme z Bazaru

Osadnící z Katanu: Boj o Řím - nesehnatelný!
Osadnící z Katanu: Boj o Řím - nesehnatelný!
Akt. cena: 199 Kč
Končí za: 3 dny

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas