nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Slovní jízda

Počet hráčů: 2 - 8
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 20 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Albi
Amigo Spiele
Autoři: Jack Degnan
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Držte si klobouky, tohle bude jízda! Tarantule, molybden, abcházština, daktyloskopie, stipendista, rekodifikace... Každé slovo se počítá, čím delší, tím lepší!

Slovní jízda je vědomostní hra, která hráčům umožňuje procvičit svoji slovní zásobu. Hráči, rozdělení do dvou týmů se přetahují o písmena, umístěná na hracím plánu.

Hra je svým provedením velice jednoduchá - skládá se z herního plánu v podobě silnice, rozděleného do pěti sloupců a jednoho řádku pro každou souhlásku v abecedě. Do prostředního sloupce se na počátku hry v abecedním pořadí umístí žetony jednotlivých písmen. Hráči se rozděli do dvou týmů, které se střídají po jednotlivých tazích.

Ve svém tahu si tým vytáhne jednu z karet se stručným zadáním, definujícím kategorii, do níž musí spadat slovo, které členové týmu vymyslí. Příkladem takové kategorie je například slovo "Sopka". Zadání jsou rozdělena podle obtížnosti do dvou skupin. Úkolem týmu je v časovém limitu (balení obsahuje přesýpací hodiny) vymyslet co nejvhodnější slovo, které patří do zadané kategorie. Například: "Sopka" -> "Popocatepetl" a (též v limitu) posunout písmena, která tým použil ke své hraně hracího plánu. V případě "Popocatepetlu" tak posunou žeton s písmenem "P" o tři sloupce směrem k sobě, žetony "C", "T" a "L" pak o jedno pole. Následně hraje druhý tým.

Týmy se uvedeným způsobem přetahují o písmena. Ve chvíli, kdy by se žetonem písmene mělo pohnout mimo hrací plán, získává toto písmeno tým, na jehož straně k překročení došlo. O takto získané písmeno již nemůže přijít. Hra končí ve chvíli, kdy jeden z týmů získá osmé písmeno, tento tým také vyhrává.

Autor: Dejf

Další názvy této společenské hry

  • Word on the Street