Spící bohové

xxxxxxxxxo hodnoceno 66x (Seznam vlastníků)

Spící bohové - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 2500 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Lucky Duck Games
Red Raven Games
Autoři: Ryan Laukat
Rok vydání: 2020
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Čeština

Zatímco v Evropě čekáme na doručení,v Americe už hra několik týdnů je. Tak se dostala i na Tabletop Simulator, tím pádem je k dispozici i Storybook. Ten jsem OCRkem převedl na text a už to stačí "jen" přeložit. Základ má cca 125000 slov, rozšíření 25000, Dungeony asi 10000. Kdo se toho bude chtít ujmout?:-)

Já bohužel na to budu mít méně času, než bych chtěl, nicméně 20000 slov měsíčně snad zvládnu. Existuje totiž skvělý nástroj smartcat, kde si lze nechat přeložit až 70000 slov měsíčně. Funguje to docela dobře, úpravy překladu nemusí být tak rozsáhlé. Ve 4 lidech bychom mohli za čtvrt roku základ zvládnout. Konsistenci bychom zajistili nějakým společným slovníkem.
11.3.2021 10:19:28

CZ
Já doufám, že to vydají Rexíci když bude mít úspěch Cestou necestou :-).

11.3.2021 11:38:15

CZ
Původně jsem si myslel, že se na překlad taky vrhnu, ale je opravdu možný, že když teď vyšlo Cestou necestou (a snad se prodává dobře, doufám), tak se třeba Sleepeng Gods taky objeví. Už jen proto, že je to sice stejnej autor a všechno, co k němu patří, ale zase jsou SG co-op, což by mohlo být pro lidi zajímavý. Textu je tam opravdu dost, počkal bych chvíli, jestli se neobjeví nějaký info ohledně lokalizace a pak by se eventuelně dál vidělo.

11.3.2021 17:00:07

CZ
Tak bude český. Rexící to právě oznámili na Pandemiconu.

Koukněte na mojí facebookovou stránku o deskových hrách: https://www.facebook.com/deskhra/

27.3.2021 15:55:58

Paráda

Tak to je nejlepší zpráva z pandemiconu!!

27.3.2021 18:03:17

super
Fajn skvělá zpráva

27.3.2021 18:52:22

Preklad RexHer

A je šance, ze rexici budou pro nás, co jsme to brali z KS, prodávat samostatné i pravidla a storybook? Vím, ze se to dá čekat od Lišky, nebo Tlamy. Ale od Rex Her jsem to nezaregistroval.

27.3.2021 21:36:43

BigBobek
Tak prodávat jen storybook se nedá očekávat od nikoho. Respektive za pro vydavatele rozumnou cenu by si ho nikdo nekoupil.

27.3.2021 22:53:38

UmmA
Mohu se zeptat z jaké pozice vůči REXhrách tuto informaci sděluješ? Díky

28.3.2021 00:48:16

BigBobek
Ono staci vychazet ze skutecnosti, ze k Near and Far/Cestou Necestou zadny CZ upgrade pack neni, a tak si potom radeji nema smysl delat prilis velky iluze, ze tomu bude u Sleeping Gods jinak.

Obe hry maji stejnyho materskyho vydavatele - Red Raven, takze lze odhadovat, ze podminky vyroby budou stejny. Pokud se CZ vydani bude tisknou v print runu s jinymi jazyky za predem jasne danych pravidel, malokdy se CZ vydavatelum vyplati vymejslet si u vyrobce neco extra bokem. Netvrdim, ze nejsou vyjimky. Ale CZ vydani jsou vyrobcema obvykle chapana jako minimalni naklad, a nezridka na nejaky fajnovosti odpovi tak nevyhodnou cenou, ze by se pak i vetsina potencialnich zakazniku zamejslela na tim, proc si ty CZ komponenty spis rovnou nekoupit zabaleny v komplet novy hre.

28.3.2021 08:29:17

oficiální překlad
Tak mně nejde ani tolik o to, abych měl doma produkčně stejně kvalitní "sešítek" jako bude přikládán ke hrám. Spíš mě zajímá, jestli máte s REXhrama zkušenost (já ji právě nemám, zatím jsem v jejich případě nikdy nemusel řešit - Near and Far kupuju až teď česky přímo od nich), jestli třeba neprodají obyčejný PDF soubor s překladem (tzn. to, co mají stejně hotové a připravené k tisku).

28.3.2021 11:41:48 | Upraveno autorem (porovnej)

Havelock
Poradne si to precti. Moje pozice nebyla explicitne o Rexhrach-tvrdim, ze se to neda ocekavat od nikoho. Hry se srovnatelnou knihou jsou Gloomhaven a Tainted Grail-a samostatne si ji koupit nemuzes.Liska a Tlama nic podobneho nevydaly, tak nevim, kde se vlastne to ocekavani bere

28.3.2021 11:54:31

...
ja sa z tejto správy teším, ale zároveň dúfam, že vydavateľ nejakým spôsobom dá dokopy aj pravidlá, aby boli funkčné. V recenzii Dice Toweru sa objavili pomerne rozsiahle výčitky venované (ne)kvalite pravidiel. Chýbajú tam vraj niektoré podstatné pravidlá...tak hádam, kým to vyjde v češtine, že vyjde revidovaná verzia pravidiel, pretože tých hier je dnes toľko, že už aj toto môže byť pri výbere pomyselný jazýček na váhach.

28.3.2021 12:48:20 | Upraveno autorem (porovnej)

BigBobek
Pak asi budes mit lepsi poptat se Rexiku. Osobne bych od moznosti prodeje PDF ocekaval minimalne 2 zasadni problemy:
- zda licence na deskovku takovou formu distribuce vubec umozni
- jak zamezit tomu, aby se prvni takto zakoupeny PDF nezacalo sirit na uloz.to atp.

28.3.2021 13:05:52

PJ

BigBobek
PDF od distributora (jakéhokoliv) je sci-fi. Prostě hru z KS prodej a kup si české vydání až bude v prodeji...

28.3.2021 13:42:19

MerggieMan
Už jsou revidovaná anglická pravidla, kde je pár věcí doplněno a lépe vysvětleno. Ale nefunkční to nebylo, jen tam některé věci nebyly explicitně zmíněny a terminologie nebyla 100% konsistentní.
Jsou tam ještě nějaké chyby na kartách nebo ve Story booku, všechna další vydání už to budou mít v pohodě.

28.3.2021 14:24:04

Dungeon expansion
Bude součástí české verze i Dungeon Expansion ? Backeři na KS jej dostali zdarma, prý to nebude součástí retail verze, ale bude prodáváno samostatně. Napadá mě paralela s Cestou Necestou kdy Rexíci do základu dali i rozšíření Amber Mines.

28.3.2021 15:14:04

SG česky
Ahoj všem, co se týče Sleeping Gods, tak ta domluva na lokalizaci je nová - odsouhlasili jsme to 14 dní zpět. Museli jsme si hru nejdřív osahat (a jsme z ní fakt nadšení). Jde o koprint více jazykových mutací, což je důležité, protože nám to dá prostor pro rozumnou cenu. Můžeme zkusit poptat to, že by se vytiskly nějaké booklety navíc, ale otázka je, nakolik by to fungovalo, protože tam máš třeba ty keywordy v rámci úkolů... Prakticky vše v té krabici je language dependent, a to včetně mapy - budeme pracovat stejně jako v Cestou necestou i s místopisem. Takže nějaký upgrade pack je v tomto případě v podstatě nová hra...
Co se týče možnosti rozšíření, tak ty jsou minimálně v první várce prakticky nereálné, je to největší překlad z hlediska rozsahu, co jsme kdy dělali, jen základ má přes půl milionu znaků. Takže na podzim určitě stihneme odevzdat jen základ, ono to sice nevypadá, ale i tak je ten termín relativně za rohem a čeká nás na tom spousta práce, zvlášť když v mezičase máme jeden termín za druhým... ;)

CEO REXhry a PlanetaHer.cz

28.3.2021 16:11:50

Překlad
Pořizovat samotnou českou knihu příběhů je opravdu takové neoptimální řešení. Nabízí se zde teda možnost, že by to někdo přeložil po vlastní ose, případně počkat na českou verzi a pak si na hulváta přepsat texty (to už není tak náročné na překlad, ale práce by s tím bylo pořád kopec).

Také se čistě spekulativně nabízí možnost, že by to pro těch pár KS zájemců kluci v rexhrach uvolnili nějakou nehotovou verzi, kde by zůstali anglické klíčové slova, atd. Samozřejmě je vhodné dát překladateli nějakou finanční pobídku.

Klukům to obchody neohrozí, těch KS verzí může být kolik? Tak 30? A zároveň se tak může podařit odchytit i nějaký ten překlep. Nebo to nechat až po vydání CZ verze.

29.3.2021 11:30:55

MikeDundee
To by spíš bylo zajímavější rozšíření Tides of Ruin, které ti hru "zkompletuje" - v základu není mapa celého světa, ale je tam ukázaná návaznost. Podobě jako ve Scythe je mapa pro všechny národy, i ty z rozšíření.

29.3.2021 12:14:59

Jako ta kniha česky by teda bodla. :)

15.4.2021 16:04:16

Tušíte někdo, kdy hra v češtině vyjde?

@aneken 

- - -
Deskovky, nebo videohry? Toť otázka.

13.10.2021 12:06:20 | Upraveno autorem (porovnej)

Cca někdy kolem půlky příštího roku by to tu mohlo být… 

CEO REXhry a PlanetaHer.cz

13.10.2021 17:02:55

@aneken Ahoj, nemáte nějaké aktualizované info o CZ verzi? A uvažujete o českém vydání nového Distant Skies?

7.5.2022 08:34:42

Ahoj, už je to nějakou dobu v tiskárně, ale nemáme ještě ani odhad dokončení výroby. Jak ho budeme mít, tak s tím půjdeme ven. Na Distant Skies se musíme nejdřív mrknout, máme to v plánu ;)

CEO REXhry a PlanetaHer.cz

9.5.2022 19:00:11

@aneken 

Ahoj, tak jak to vypadá s touhle peckou? Kdypak k nám bohové doputují? Koukal jsem že na planetě ještě ani nemají oznámené datum vydání, doufám že nenastaly nějaké velké problémy? :( 

27.7.2022 23:43:30

Vybíráme z Bazaru

Euthia: Torment of Resurrection
Euthia: Torment of Resurrection
Akt. cena: 5000 Kč
Končí za: 5 dnů

Offcanvas