Slavkov - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: strategická, válečná
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Disk Říčany
Autoři: Dušan Uhlíř
Rok vydání: 1988
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Na téhle jsem ztratil panictví

Moje první "opravdická" hra, která si nehrála na pohádkové téma. Objevil jsem ji v prababiččině botníku (Bůh ví, jak se tam dostala) v deseti letech a od té neopustila moji sbírku... Dneska už nikoho neohromí, ale furt je to poctivý a dobrý kus designu!
30.8.2012 12:27:25

Slavkov
...já se u této hry sice neudělal, ale protože patří k mým herním začátkům, tak mou sbírku určitě nikdy neopustí.

30.8.2012 17:39:00

klopik
... ale jen proto, že jseš už zkušenej vodák, což?

30.8.2012 17:57:38

Tak já nevím
co jste u téhle hry dělali vy, ale já jsem se parádně bavil.

Jen co jsem ji našel u sestřenčiny babičky pod kanapem - věděl jsem že ji musím mít a počet partií které jsme s bráchou odehráli, už žádná jiná hra nemůže nikdy ohrozit.

Tak mě napadá, babičky jsou asi kované wargamistky...

30.8.2012 20:39:33

babičky
a tchýně. tam jsem hru našel já... ale v době, kdy ještě byla potenciální, a protože hra patřila švagrům, musel jsem si ji jen obkreslit.

30.8.2012 23:25:35

chilly
já u babičky našel hru Waterloo. Vyšlo to jako příloha v nějakých novinách, ale tenkrát to šlo mimo mě. Bylo to nějak moc složité, ale podobalo se to dnešním hrám od GMT. Žetonky jednotek, řešila se tam morálka, hexovy herní plan, tereny.
Ještě si vzpomínám z ABíčka na nějakou hru kdy jeden hral za lidove milice a druhy za diverzanty a branili snad nějakou továrnu, ale to jsem byl rád že zmáknu Čtyřlístek.

31.8.2012 11:01:19

Lumirius
Diverzanti byli boží! Hrál jsem za lidové milice (měli BVPčko) a brácha chudák dostával za diverzanti na prdel (vyváženost made by ÚVKSČ).

31.8.2012 11:05:47

Lidové milice
Po veľmi dlhom čase som sa dostal k tejto hre a po prečítaní pravidiel usúdil, že je to nehrateľné - mali ste nejaké slušné domáce pravidlo, ktoré tú hru rozbehalo? Teraz si nespomínam, ale boli tam ťažkosti s pohybom a funkciou figúrok - hliadok, alebo niečo iné?
Ale inak super gameska na pohľad, na tie časy! :-)

31.8.2012 11:39:33

pecovarhy
Tak to fakt nevím, my jsme to normálně hráli, jen na tom BVP jsme tuším neměli nalepenou věž ;)

31.8.2012 14:58:11

Pro úplnost
link

http://www.milice.cz/2012/07/Bojova-hra-milicionaru-z-ABC-z-roku-1988.html

31.8.2012 14:59:54

Klasika
To já jsem si vyškemral Slavkov s podmínkou, že doma budu celý rok otročit a pomáhat s úklidem... Na tehdejší poměry byla totiž pořizovací cena přímo "astronomická":-) Je to velká klasika a moje kameny pořád vypadají jako nové...;-)

10.6.2013 15:30:37

:-)
to je hezké počtení :-)

20.7.2013 20:09:46

Perla
Slavkov jsem si koupil hned po té, co ho vydali. Hodně jsme ho hráli s kamarádem - to byly bitvy panečku. Pořád ho ještě mám a považuju ho za perlu sbírky. Zpracování a figurky jsou i na dnešní dobu velice kvalitní a poctivé. Nápad se štítky hitpointů famózní. Ikdyž už jsem ho spoustu let nehrál, vždycky bude mít čestné místo!

5.4.2019 08:23:26

Nostalgie

Já to hrál kdysi jako malý s tátou, pamatuju si to jen matně, je to tak půlka devadesátek. Hra byla tenkrát na mě ještě docela složitá, ale líbilo se mi, kolik tam bylo rozdílných jednotek a že tam byla mapa s terénem... Dlouho pak hra ležela ve skříni a nakonec ani nevím, kde skončila.

5.4.2020 15:06:08

Vybíráme z Bazaru

Marco polo
Marco polo
Akt. cena: 460 Kč
Končí za: 3 hodiny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas