Skulk Hollow - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2–2
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 40 min
Herní svět: Fantasy, Zvířátka
Herní kategorie: válečná
Čeština: není
Vydavatelé: Pencil First Games, LLC
Thunderworks Games
Autoři: Eduardo Baraf
Keith Matejka
Seth Johnson
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

V časech dávno zapomenutých se sešli kouzelníci, aby se pokusili o čin hoden bohů... stvoření světa! Vypuštěním nejmocnější magie spoutali hmotu a vytvořili z ní golemy a služebníky, kteří přetvoří jejich vizi ve skutečnost. Tato stvoření jednou budou známá jako ochránci.

Skulk Hollow je asymetrická hra pro dva hráče zasazená do fantasy světa, kde lišáci mají království a snaží se ho zachránit před zničením prastarých strážců, kteří se probouzejí zpět k životu. Jeden hráč hraje vždy za lišáky, druhý za prastarého strážce. Ti jsou na výběr čtyři a (podle mě) je toto jedna z věcí, čím hra zaujme, každý strážce je totiž úplně jiný. Když byla zmíněna asymetričnost hry, tak lišáci a každý jeden strážce má svou vlastní podmínku vítězství.

Příprava hry:

Hráč hrající za strážce si vybere jednoho ze čtyř dostupných, hráč za lišáky má možnost vybrat si jednoho ze čtyř vůdců, aby mohl trochu přizpůsobit svoji herní strategii. Mezi hráče se položí herní mapa skládající se z rastru 3x3, vedle silueta vybraného strážce, každý hráč si před sebe vyloží desku hráče, balíček svých karet a nějakou tu nápovědní kartu. Poblíž plánu se vytvoří hromádka žetonů zranění a kostek síly, hráč za lišáky pak ještě figurky lišáků.

Průběh hry:

Hráči se střídají na tahu, dokud není splněná vítězná podmínka, kterou má každý hráč vlastní. Tah hráče se skládá z hlavní fáze a fáze úklidu. Počet akcí v hlavní fázi je uveden na desce hráče.

Hlavní fáze:

  • zahrání karty z ruky – pohyb, útok, přivolání posil atd.
  • příprava – odhození karet z ruky a dobrání nových
  • utracení síly - odhozením kostek síly aktivovat schopnost jednotek

 Fáze úklidu:

  • dobírání karet do ruky
  • přidělování kostek síly

Toto je společný rámec pro oba hráče, detaily se pak liší. Každý hráč má před sebou svou desku, na které je shrnuto vše potřebné, tedy limit karet na ruce, počet akcí, podmínka výhry, popis jednotlivých akcí – to je důležité především pro stážce, kteří se mezi sebou opravdu liší.

Konec hry:

Nastane okamžitě, pokud některý z hráčů splní svou vítěznou podmínku.

Autor: JeSSi

Vybíráme z Bazaru

Divočina Severní Ameriky Deluxe (Mindok)
Divočina Severní Ameriky Deluxe (Mindok)
Akt. cena: 1000 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas