Skol ty Skoty! - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 20 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Cube Factory of Ideas
Edge Entertainment
IELLO
Muduko
Pro Ludo
PS-Games
Schmidt Spiele
Tcg Factory
Ubik
Autoři: Reiner Knizia
Rok vydání: 1999
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Varianta pro experty

Na posledni strane pravidel je uvedena varianta pro experty, kdy se nepouzivaji strategicke karticky a jediny rozdil je, ze se hlasi zabrani kamene pred prilozenim karty (nebo tak nejak, nemam ted pravidla pri sobe). Coz vubec nechapu, jak funguje v realite a jak to zexpertuje hru, mohl by mi to prosim nekdo vysvetlit? Dekuji
4.12.2017 11:06:31

pdf?
Je nekde PDF ke stazeni? Mam jinou verzi bez techto pravidel.

4.12.2017 11:34:22

text pravidel
Cituji :
Jste-li již dobře obeznámeni s pravidly hry,tak si můžete hru trochu okořenit.
Tato varianta se hraje podle základních pravidel,ale s následující změnou.
Ovládnutí kamene můžete ohlásit POUZE NA ZAČÁTKU VAŠEHO TAHU PŘEDTÍM,NEŽ ZAHRAJETE KARTU.
Tato změna zpomalí ovládnutí kamenů hráči,protože dává soupeři možnost reagovat a změnit bitvu o daný kámen ve svůj prospěch zahráním karty taktiky.

Konec citace.
Tuto variantu jsem nehrál,jakékoliv další vysvětlení v českém překladu pravidel není.

4.12.2017 23:14:45

Volně dle anglických pravidel
Hru jsem hrál jen jednou a to základní variantu bez karet taktik (dle En pravidel).
Kouknul jsem se do en pravidel a z nich mi vyplývá:

1. Expert varianta se vztahuje k rozšíření hry s kartami taktiky.
2. Posunuje zabrání kamene na začátek tahu hráče, tzn. že přiložím poslední kartu, mám převahu a tedy bych normálně kámen zabral, ale dle pravidel pro experty mohu zabrat kámen na začátku svého tahu před zahráním své karty. Z toho mi vyplývá, že musím počkat, až přijde další můj tah a tedy dávám protihráči šanci zahrát kartu taktiky (v jeho tahu), která mi znemožní získat kámen v dalším mém tahu.



4.12.2017 23:59:30 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Predam hru: Mestecka na dlani
Akt. cena: 15 €
Končí za: 9 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas