Sierra West - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Divoký západ
Herní kategorie: strategická, budovatelská
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
TLAMA games - logo
Autoři: Jonny Pac Cantin
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Chyby v českých pravidlách

1.Dnes som si dal prvú sólo hru a zarazilo ma, že v pravidlách nie je vysvetlenie pre akciu Obchod s kožušinami pre Hastingsa (AI). Keď som pozrel do anglických, tak som zistil, že v českých im na str. 30 vypadol popis aj ikonka tejto akcie (v sekcii Ke stažení to v Otmonovom preklade je správne): 

Když Hastings provádí akci Obchod s kožešinami, získá za každý svůj žeton zvířete otočený lícem nahoru 1 zlato (namísto uvedeného efektu). Má-li Hastings například lícem nahoru medvěda, lišku a králíka, získá 3 zlata. (Žeton medvěda nedává 1 zlato navíc.)

2.Pre úplnosť ešte uvediem, že na str. 12 nemá mať nadpis “Akce vrcholu hory” číslo 3., lebo to je významovo rovnaký nadpis ako "Akce cest" a teda spadá pod fázu 2. Akce pionýrů, tzn. veľkosť písma by mala byť menšia ako u "Akce cest". A naopak nadpis “Ukončení tahu” by mal mať číslo tretej fázy, teda “3. Ukončení tahu”.  Táto chyba je nielen v českých oficiálnych,  ale aj v anglických pravidlách aj v tých na stiahnutie od Otmona :).

3. V CZ aj EN pravidlách je ešte nesprávny popis ikonky pioniera, ktorého bude Hastings používať ako ľavého hraničiara. Ikonka ukazuje tvar pioniera zo zelenej cesty, ale pravidlá v bode 1. Prípravy píšu o pionierovi z hnedej cesty. (Predpokladám, že správna je ikonografia, lebo intuitívne sa bude hrať podľa tvaru na karte.)

20.3.2022 16:50:20 | Upraveno autorem (porovnej)

V této diskusi není zatím žádná odpověď...

Vybíráme z Bazaru

Kemet: Krev a písek - Kniha mrtvých CZ
Kemet: Krev a písek - Kniha mrtvých CZ
Akt. cena: 900 Kč
Končí za: 15 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas