Siege of the Citadel

xxxxxxxooo hodnoceno 4x (Seznam vlastníků)

Siege of the Citadel - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: neuvedeno
Herní doba: 180 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra
Čeština: undefined
Vydavatelé: Modiphius Entertainment
Autoři: Eric M. Lang
Jason Little
Kevin Wilson
Richard Borg
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy z hraní

Mám za sebou jeden solo scénář a hru ve třech hráčích, kdy jsme odehráli dva scénáře na sebe navazující (z první kampaně).
Kvalita komponent mi přišla dobrá není to teda CMON, ale i tak jsou figurky moc pěkné. Hlavně se drží toho designu na který jsou hráči Doomtroopera a Warzone zvyklí.
Co mi vadí tak je slabý karton na herní desce a nejednotná grafika "zdí" v jednotlivých místnostech. Vzhledem k tomu že se tam řeší překážky, hohledy dostřely atd. tak měla být sjednocena, chápu zas záměr grafika o nějaké vystihnutí atmosfery v místnosti, ale herně je to otřesné a budou vznikat spory než se k tomu přímo autoři vyjádří, ale pravidla nic nezmiňují ani neřeší.
Náhodné pořadí hráčů je někdy hodně adreanalinová záležitost, protože ke konci scénáře je už na herním plánu poměrně tlačenice a hráč za Černou legii má klidně i 8 aktivací. Ano je to dicefest jak hrom, navíc na nízkém ranku kdy se háže jen bílou kostkou je tam fakt nízká pravděpodobnost zásahu a Doomtroopeři mají trošku tendenci hrát "Rambo styl" jenomže sílá Černé legie je v přečíslení a postupně se zdraví ukrajuje až začnou hráčům mizet figurky z plánu. Přece jenom hlavní zdroj zkušeností pro Černou legii je zraňování Doomtrooperů, myslím že vyhrát scénář za Černou legii je skoro neřešitelná věc. S tím se musí její hráč prostě smířit.
V kampani je zajímavý vyrovnávací mechanismus, kdy hráč který je tzv. commander (má nejvíce promotion pointů /XP je kratší) dostane velký postih v podobě (-10 XP) pokud nesplní hlavní úkol mise. Takže se hráč musí hodně snažit a hrát kooperačně nebo ho můžou další hráči pojet. Jako oproti prý staré verzi (kdy byly škodící karty na spoluhráče) je tahle nová verze více kooperační, samozřejmě nejvíce XP dostane za zabíjení nepřátel, ale ti jsou zde hlavně pro zdržování. Musíš se dost rozhodovat jestli jít po misi a nebo si zkusit bouchnout do vedlejšího Nekromutanta kvůli povýšení.
Rozmanitost misí není zatím moc valná, ale tady musím pochválit designery že to testovali a upravovali. Například zdrhací mise (dostaň figurku z bodu A do bodu B do 5 kol), které by šly dohrát za 10 minut opepřili Vedlejšími úkoly, které pokud nesplníš dostaneš postih na konečné skóre mise.
Celý systém promotion pointů a nakupování vybavení pro svůj tým podle povahy mise je dobrý nápad a evokuje to fakt dojem z tvorby malé armádičky jako ve figurkových válečných hrách.
Systém odměny pro hráče za Černou legii pro svůj nehrající tým je taky dobrý nápad a takhle si to zkusí za kampaň vlastně každý hráč.
Mise trvala od 60-90 minut, takže kampaň klidně odehrajete za jedno herní odpoledne-večer.
Jak dojde druhá vlna z Kickstarteru, tak bude dostatek misí a kampaní a měl by se objevit i nějaký generátor misí přes balíček karet.
Nečekal jsem od hry nějak moc, ale nakonec jsem spokojen. řadím to někde mezi Descent a Zombicide, je to určitě lepší jak Zombicide nebo Doom, ale escent je pravidlově složitější. Je to rychlé, zábavné, rubanice a pokud máš rád Mutant Chronicles tak si hru opravud užiješ.

V pravidlech bylo dost backerů s českými/slovenskými jmény, tak věřím že se rozvíří diskuze s dalšími dojmy.

21.2.2019 08:57:48 | Upraveno autorem (porovnej)

Vidím, že se zde v bazaru objevilo pár kousků, tak přemýšlím zda některý vzít či ne. Nějaké aktuální dojmy z hraní?

23.5.2021 08:51:42

Vybíráme z Bazaru

Civilization: Nový úsvit (CZ)+ Terra incognita(EN)
Civilization: Nový úsvit (CZ)+ Terra incognita(EN)
Akt. cena: 1000 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas