nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Siedler von Catan, Die - Die Kolonien Jubiläums-Szenario

Rozšíření pro hru: Osadníci z Katanu
Počet hráčů: 3 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: není
Vydavatelé: 999 Games
Kosmos
Autoři: Klaus Teuber
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook, Google+

Popis hry

Upravit

Hra Osadníci z Katanu - jubilejní scénář "Kolonie" je rozšířením, hratelným pouze se základní hrou Osadníci z Katanu a s rozšířením Osadníci z Katanu - Námořníci.

Pravidla jsou shodná s pravidly z těchto her mimo zde uvedené změny:

Lodě  - nejsou umisťovány za sebe, ale pohybují se od křižovatky ke křižovatce a to pomocí hodu kostkami. Lodě objevují kolonie, zřizují opěrné body a vozí destičky kolonií (s motivy rudy, zlata, drahokamů nebo objevů) z kolonií zpět na základní ostrov.

Kolonie - jsou nově objevené ostrovy s čísly, na kterých hráči umisťují své opěrné body a za něž dostávají destičky kolonií. Pomocí opěrných bodů je na kolonii možné budovat vesnice.

Produkce kolonií - pokud padne číslo pole na kolonii, kde má hráč svou vesnici, umístí se zde příslušná destička s danou komoditou. Aby hráč mohl z těchto komodit profitovat, musí je svými loděmi dopravit do své vesnice na základní ostrov, který hráči na začátku hry osídlili. Jejich přeprava pak hráči přinese suroviny, akční karty nebo vítězné body.

Sopka - pole sopky, které se může objevit v rámci kolonie, produkuje libovolnou komoditu, ale za určitých okolností může zničit vesnice, které k sopce přiléhají.

Pirát - umisťuje se na křižovatky a blokuje pohyb lodí. Lodím a vesnicím v koloniích také může uloupit jednu jejich komoditu. Pokud sousedí s vesnicí na základním ostrově, může si vzít od majitele jednu kartu suroviny tak, jako v Námořnících.

Válečná flotila - každý hráč má jednu tuto flotilu a může ji umístit doprostřed některého pole vody. Flotila chrání okolních šest křižovatek před zlodějem a může se i přesouvat. 

Vítězí hráč, který nejrychleji nashromáždí 11, resp. 12 vítězných bodů.

Autor: Paco