Sid Meier's Civilization: The Boardgame

xxxxxxxooo hodnoceno 35x (Seznam vlastníků)

Sid Meier's Civilization: The Boardgame - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: desková hra, strategická, diplomacie
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Eagle Games
Edge Entertainment
Pro Ludo
Autoři: Glenn Drover
Rok vydání: 2002
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Nevali se nahodou nekomu doma ?

Kdyby jo, ja bych jednu uzivil :) Samozrejme kompletni, v dobrem, nebo lepe perfektnim stavu :-P
6.2.2009 18:37:54

Dobra rada
Dobra rada v tomto pripade zni - nekupovat:) Fakt je to docela spatna hra, my jsme ji skoro nedohrali. Kup si radej Civku od Vlaadi Chvatila;)

6.2.2009 18:42:18

re:
Ja ji v podstate nechci ani pro sebe :) Hral jsem ji jen jednou a nemel sem sanci ani kdybych se stavel na hlavu ... ma africka mesta .. mor, mor, poust .. ok, takze do australie .. a zalozil jsem tam osadu nekomu jinemu .. ale vsichni se tim dobre bavili eh :) TU od chvatila bych rad, ale nikde ji ted nemaj :(

6.2.2009 18:47:00

Civ od Chvatila
me na tehle Civce od Chvatila vadi abstrakce, kdy vlastne vizualne posouvam njen spoupatko po pocitadle a vse ostatni je defakto v karetni podobe. Preci jen bych u Civ. privital mapu sveta, miniatury mest a jednotek. V cem je Civilization the board game tak spatna?

6.2.2009 18:54:13

to ringo
dlha hracia doba.neviem si predstavit,ze budem hrat s kamaratmi 6 hodin jednu hru a este ju aj nedohrat.ja som si teraz kupil age of mythology,da sa odohrat v 2 hracoch do 2 hodin.

6.2.2009 19:47:13

dajo26
ja si koupil zase Age of Empires 3:-) Po age of Mythology jsem posilhaval, ale porad me nekdo a neco od toho odrazuje, ze to pry neni dobra hra. Nechces poreferovat jake to je? treba otevrenim diskusniho fora u Age of Mythology?

6.2.2009 20:21:51

v čem je špatná
já jsem před nedávnem zaslechl jen chválu, ale nikdy jsem ji nehrál a trošku o ní uvažuji.

11.2.2009 23:22:17

To Boldrick
Já slyšel taky chválu ale i to, že ráno začít a druhé ráno končit!:D Taky bych chtěl ale pokud vím tak není.Takže jestli máš možnost ji sehnat ,neváhej...:D

12.2.2009 00:00:23

Já bych bral
ale nejsou hraci ani cas. Pocitacovou Civku miliji, jednicka klasa, trojka nejlepsi, ctverka vytecna...stolni asi neco, o cem budu jen snit a mozna je to dobre:-)

12.2.2009 00:02:07

To Ringo
Nedávno, se mě zeptal kamarád zda nechci za 1200,- tuhle civilizaci ještě nerozbalenou. Oči mi málem vypadli a hned že ano.Prodával to jeho kamarád který to dostal jednou na Vánoce a ještě to nerozbalil.NAkonec ten kluk z toho couvnul a že hry sbírá tak si ji nechá. Sakra, Sakra, Sakra....Sakra...:D:(

12.2.2009 00:10:12

Civilizace
Tuhle hru jsem sháněl dost dlouho (neúspěšně), nakonec jsem se jí rozhodl vyrobit (mám podklady, figurky z jiných her, atd), ale nějak zatím není čas a poslední dobou ani vůle, je toho tolik jiného (Arkham, Descent :-) ... ale pořád mě moc láká... nějaké zkazky o občasné extrémní délce partie se ke mě taky dostaly ...

12.2.2009 00:23:01

Civka
Já zase slyšel jen a jen hanění (v podstatě to co říká aneken) téhle hry. A upřímně umístění na 2709.místě na BGG leccos napovídá.

12.2.2009 10:18:29

podpora civce
Hra je to dobrá.Co se týká délky je pravda,že je enormní(6-8 hod)záleží,jak často chodíte na záchod:-),ale na druhou stranu je tady možnost hrát např.střední variantu (konec hry při koupení vylepšení ze třetí doby),která trvá 3-4 hod .Dobré je vést si záznamy o příjmech na papír,aby jste je nemuseli počítat každé kolo znovu.

13.2.2009 10:30:54

Tak to bych nedal ani náhodou
To mi tak trošku připomíná jak jsme před zhruba před třiceti lety hrály monopoly a po 6 hodinách kdy to nebylo u konce to už nikoho nebavilo.

13.2.2009 11:16:33

Civ
jako verim ze ta hra je opravdu promakana do hloubky a ve sve podstate perfektni. Bohuzel, hlavnim problemem je, ze to nejde jako u compu, sedet u toho treba do dvou do rana, pak udelat save a treba po dvou trech dnech pokracovat. Civka the Board game fakt asi neni na pratelske posezeni nad hrou, vzdy to narusi spousta individualit.

13.2.2009 12:53:42

re kren
Jo Monopoly..to je hra! :)

13.2.2009 15:04:57

re: Ringo
No kdyby hra byla promakaná do hloubky a ve své podstatě perfektní a jediným problémem by byla délka, určitě by hra byla v Top100, to mi věř :)

13.2.2009 15:06:22

Civilizace
Dlouho jsem sháněl civilizaci (přes 3 roky) nakonec jsem ji sehnal přes internetovou dražbu. Pravda cena se vyšplhala přes 2500, ale mám ji :)). Vzhledem k tomu, že jsem milovník PC verze byla to povinnost a nelituji toho. Na druhou stranu pokud si ji budete chtít zahrát rezervujte si celé odpoledne a večer (při dlouhé variantě hry).Jinak hra není příliš složitá (například v porovnání s Through the ages)a brzy její princip přejde do krve. Její grafické zpracování představuje, dle mého, vrchol mezi deskovými hrami.

13.2.2009 15:28:01

Richmond
podle me tam neni proto, ze spektrum hracu neni tak siroke u teto hry, ne ze by byla vylozene spatna.

13.2.2009 16:27:34

Wenca

super hra
No my ji s kamosema hrajeme tak jednou za 2 mesice a je to masakr, hrajeme tak 10-14hod (jsme strasni fajteri). Jedinou nevyhodou (pro me vyhodou) tehle hry je jeji delka, ale kdo tak dlouho vydrzi, ten bude odmenen krasnym hernim zazitkem. Tahle hra se pekne vyvyji od zacatku do konce. Na zacatku rozhoduje boje hlavne nahoda, v moderni dobe si bez taktiky neskrtnete.
Hrajeme samozrejme rosirenejsi verzi, zakladni je pro deti do 10 let.

23.3.2009 09:08:29

jedna z nejlepších her
se slzou v oku vzpomínám na letošní první leden, kdy jsme si krásných 9 hodin ve čtyřech zahráli:) Pravdou teda je že sestra mé přítelkyně po 2 hodinách začala úpět, ale nakonec to zvládla:)))

23.6.2009 12:39:32

Epická působivost
Hru jsem nikdy neviděl na vlastní oči ani nemluvil s nikým, kdo by ji hrál, ale bral bych ji všema deseti.V katalogu BF z roku 2006/2007 ji ještě měli v nabidce a měla to být moje první opravdu velká epická hra. Prestižní ocenění časopisů např. Pevnost 100 procent, spousta nádherných figurek, počítačová super předloha to vše působilo fantasticky. Bohužel BF ji neměl na skladě a potom už krach Eagle Games a následné znovuvrácení firmy na trh již nepřineslo vrácení této hry. Asi je problém hlavně v opravdu malé komunitě, která by tuto hru požadovala.

23.6.2009 14:54:48

Civilizace
Já ji koupil pár měsíců poté co vyšla. Velice pěkná hra, ale vzhledem k její délce a zdlouhavým bitvám ji nikdo nechce se mnou hrát. Už delší dobu uvažuji o prodeji či výměně. Pokud by ji tedy někdo chtěl tak prodám nebo vyměním za Descent: Road to Legend či základní hru Arkham Horror.

Vše je jako nové hráli jsme ji maximálně 2x.

23.6.2009 15:14:46

to Adalpo
Ahoj, pokud by tedy byla ta možnost, tak já bych vyměnil za Arkham, který jsem dostal k vánocům a zatím jsem ho jenom 2xrozložil sám pro sebe. Nebo bych Ti koupil nový Arkham a měl by si ho ještě nevybalený, případně se můžeme ještě dohodnout jinak. Prosím ozvi se na můj mail alffridex@tiscali.cz.

23.6.2009 18:54:14

to Adalpo
Udělej aukci, já dám víc :-)

23.6.2009 22:11:47

Jak to všechno dopadne?
Vcelku jsem zvědavý.

23.6.2009 22:53:34

Vybíráme z Bazaru

Prodám Mini Express
Prodám Mini Express
Akt. cena: 1050 Kč
Končí za: 7 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas