Sid Meier’s Civilization: Nový úsvit

xxxxxxxxoo hodnoceno 144x (Seznam vlastníků)

Sid Meier’s Civilization: Nový úsvit - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Dávnověk
Herní kategorie: strategická, diplomacie
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: James Kniffen
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Ahoj, hral uz to nekdo z vas? Je to lepsi nebo horsi nez prvni civilizace?
4.6.2018 10:50:21

Hrál jsem jednou. Fajn hra (víceméně area control), zajímavý mechanismus používání vynálezů (i když vynalézání samo o sobě je takové nějaké divné), ale absolutně mi u toho chyběl pocit civilizace. Prostě jsem tam neviděl rozrůstající se národ, ale jen žetony.
Co se týče zážitku z budování civilizace, tak buď Clash of Cultures nebo starší Sidovu Civku, dle libosti každého.

Suma sumárum, za mne: hra dobrá, atmosféra 0.

----------
Člen hnutí "Jednorožce s duhou do záhlaví Zatrolenek"

4.6.2018 11:26:25

New Dawn
Těším se na to, ale staré Civky se stejně nevzdám. Původní Civka je maraton. Vytunit město, postavit technologickou pyramidu, vyžaduje spoustu rozhodování a to mi New Dawn nedá. New Dawn je rychle odehraný, takže by se na stůl mohl dostat častěji. Za mě je dobrý mít je prostě obě, protože každá z nich je jiná. Původní Civka zůstane mou srdcovkou, ale na New Dawn se těším.

4.6.2018 13:54:40

New Dawn
Ja sa tiez tesim na tuto novotu. Mali sme aj pôvodnu civku, ktora bola vlastne mojou branou do sveta stolových hier a nahral som sa jej az az. Na hry sme dvaja a aj ked, stara civka bola srdcovka a super, ale vo dvojici to dobre neslapalo a bolo to viac trapenie (vlastny soliter), ako zabava. Naopak stara civka vo viac hracoch je vzdy epicka. New dawn by mala byt vo dvojici ovela viac user friendly, casovo aj mechanicky asi jednoduchsia a to bude velky prinos aspon u nas a hlavne nebudem cakat 5min na tah protihraca (nebodaj viacerých). Zazitkom asi tazko nahradi staru civku, ale zas nad nou nemusi clovek stravit 3-4 hodiny :)

4.6.2018 14:22:06 | Upraveno autorem (porovnej)

Hra
Naprostý souhlas s aradraugem.
Ten pocit toho, že něco budujete, tam zcela chybí Moc se mi líbí ty focus karty - velmi jednoduchý princip vynálezů, který je spojen s akcemi. To je bezvadné. Ale ta abstrakce je moc silná. Na Clash of Cultures to nemá ani náhodou.

5.6.2018 11:11:02

Vybíráme z Bazaru

Dark Souls: Black Dragon Kalameet
Dark Souls: Black Dragon Kalameet
Akt. cena: 890 Kč
Končí za: 2 dny

Offcanvas