Sid Meier’s Civilization: Desková hra - Sláva a bohatství

xxxxxxxxxo hodnoceno 124x (Seznam vlastníků)

Sid Meier’s Civilization: Desková hra - Sláva a bohatství - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Sid Meier's Civilization: Desková hra
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: desková hra, strategická, ekonomická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Autoři: Kevin Wilson
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Arabove

Podelite se nekdo o zkusenost jak hrat za Araby??? Vsude ctu, ze jsou nejlepsi, nejpredimenzovanejsi, nejjednodussi na vitezstvi, ale to mi teda vubec neprijde... 2 x je nekdo mel a ani jednou nemel sanci... bud za ne hrajeme blbe, nebo fakt nevim... podelte se o tipy, triky :)
6.5.2013 07:56:36

Arabové
Mě přijdou, že mají obrovský kulturní potenciál. Nicméně není to zase tak primitivní, protože občas se hráč zasekne na kultruním postupu a nenechá si obchod na vynalézání. A následně není díky absenci vynálezů konkurenceschopný (hlavně vojensky) a stává se snadnou kořistí.

6.5.2013 17:06:05

Arabové
ze začátku jedeš hrnčířství, měníš surky za mince za to dostavas kulturu , investujes do umeni, a jakmile te stoji 1 kultura postup tak postupujes, s tim ze jakmile investujes tak postupujes zadax - takze cca 5-6 postupu se da sefnout zdarma a pak boostis ekologii (kdyz mas mince stoji te postup na kulture min obchodu) .Muzes hned bojovat protoze mas matiku - ale chce to zakonik abys se mohl posouvat zadax (investicema) Tot vše, jak se má hrát na kulturu za araby :))

18.11.2013 12:54:08

Arabové
No, doporučuju hrát Advanced Variants z FAQ 2_0, které to imho trochu balancují. Arabove pak ziskavaji jen 1 kulturu za utracenou surovinu.

18.11.2013 15:40:24

Furt předimenzovaní...
Hráli jsme s Arábii víc her a hráli jsme už i advanced, pořád mně to přijde příliš silné. Arábie v pohodě dá 7 investicí ve hře, to je třetina kulturního vítězství, a zlaťák za dvě suroviny je v pohodový a bezpečný zdroj.
Jak tomu děláte opozici? Já osobně nevidím možnost zastavit ji, hlavně ne ve hře dvou hráčů...

22.10.2014 12:46:12

arab...
ve dvou je šance němec, nebo kateřina. Ve třech má arab prostě smůlu, a to platí i ve čtyřech a tak dále. Většinou je hodně bit. Pokud k tomu přistoupíš "chci si zahrát a pobavit se" , a ne jen dodržovat něčí rady,porady a své zajeté provařené věci, které ze hry udělají stále stejnou partii, tak pak jak píše froggery .... pak jsi důstojným soupeřem.

22.10.2014 13:41:55

Arabi
Tak my jak jsme zatim hrali, tak Arabove vyhrali pokazde. A to nekdy nehorazne brzo. Vcera jsme je zakazali :-) Jsou proste moc silni, podle FAQ 2 jsme nehrali, ale to omezeni mi prijde jako male oslabeni, mozna jeste kdyby se jim vzaly ty suroviny do zacatku.
Proste balanc narodu se autorum moc nepovedl - ale podivam se na ten FAQ 2.

1.1.2015 08:19:27

Řecko
Ahoj, mám za sebou pár her s tímto rozšířením a musím konstatovat, že se mi naopak zdá hodně předimenzované Řecko. Já jsem hrál za Araby a moc jsem toho neuhrál. Řecko tím jak nemusí vracet body obchodu mělo během chvilky velkou pyramidu technologií a tím vyspělou armádu a všechny porazil v podstatě se čtyřma jednotkama.
Máte nějaké zkušenosti s hraním proti Řecku? Jak mu zabránit v tak rychlém technologickém postupu? Jinak se mně zdá, že to má vždy v kapse. Díky.

17.1.2016 10:03:50 | Upraveno autorem (porovnej)

david.222
DOporučuju hrát pokročilou variantu z FAQ 2.0, takže u Řeků je pak místo té schopnosti s obchodem, schopnost, že poté, co vynaleznou nebo se naučí technologii, získají 1 kulturu za každého dalšího hráče, který tuto technologii nezná nebo ji teprve právě vynalézá.

17.1.2016 16:12:58

Vybíráme z Bazaru

Bestie
Bestie
Akt. cena: 900 Kč
Končí za: 5 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas