Sid Meier's Civilization: Desková hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 626x (Seznam vlastníků)

Sid Meier's Civilization: Desková hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: desková hra, strategická, budovatelská, ekonomická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Autoři: Kevin Wilson
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Žetony mincí

Ahoj, jsem asi slepej, ze to nevidím v pravidlech, ale na co jsou zetony minci? Můj stav si přece zadavam na otocnym číselníku ne? Proč ještě kupit zetony? Ono to bude určitě někde popsany ale ja to nevidím.
24.10.2013 08:37:14

Žetony mincí
Mince jako takové tam jsou kvůli technologiím, které generují určitý počet mincí. Ty si přidáš jak na číselníku, tak jako počítadlo na tu technologii.

24.10.2013 10:01:01

Žetony
Myslím, že žetony mincí nejsou vůbec zbytečný....jasně, že si to každou minci značíš na číselníku, ale aspoň my máme zkušenosti, že při změně obchodu se dost jednoduše posune i s ukazatelem mincí, takže vůbec není marný každý zisk mince znázornit i žetonem....pokládáme je na techy, na známý osobnosti, na budovy a když se vytěží, tak si to dáme k surovinám...dá se to pak dost snadno dopočítat, jestli ten stav na ukazateli je pravdivý =))

24.10.2013 10:53:03

Pernicek
Vytěžit minci? To asi hrajete něco špatně. Mince, která je vytištěná na mapě, osobnosti, technologii nebo způsobu vlády prostě jen je. Žádný žeton. Nikdy. Pokud danou věc kontroluješ, posuneš si číselník dopředu. Pokud kontrolu ztratíš, posuneš číselník zpátky. Neexistuje nic, jako těžba mince.
Brát si žetony i ve výše uvedených případech možná nevadí v základní hře, už s prvním rozšířením je to ale dost problematické - tam o žetony mincí můžeš přijít (soupeř ti je může zahodit či ukrást) a můžeš je investovat. Týká se to ale jen mincí ve formě žetonů - pokud máš deset mincí, které jsou vytištěné (mapa, technologie, vláda, osobnosti...), nemůžeš o ně přijít, pokud neztratíš kontrolu.
Doporučuji hrát to hned od začátku správně, v téhle hře občas záleží i na drobnostech.

24.10.2013 11:26:48

těžba mince
jup, špatně jsem se vyjádřil...myslel jsem prostě minci znázorněnou na mapě, tak i za tu si ten žeton vezmem...pro mě je to lepší, mít všechny kontrolované jak říkáš + získané mince znázorněné i žetonem a od žetonů se odvíjí číselník...buď jsem jen gramlavej, ale dost často se mi stává, že nevědomky posunu číselník mincí a pak se mi líp podle žetonů dopočítá skutečný stav


ale úplně mimo si s tou poznámkou nebyl :-D první, druhou hru jsme hráli, že osobnost tu minci přidává každé kolo a těžit mince též nebyl problém =))))))

24.10.2013 12:24:39

žetony mincí
pokládáš na techy, které ti umožňují získávat mince, abys věděl, jestli už jsi dosáhl limitu (z každého techu můžeš získat max 4 mince)
takto získané mince si znázorníš i na otočném číselníku

24.10.2013 15:11:23

Dík
Už je mi to jasny

25.10.2013 10:45:32

Počet mincí
Proč je v základní verzi hry k dispozici 75 žetonků mincí? Ničeho ve hře není přebytek. Ve chvíli kdy finanční vítězství nastává při dosažení 15ti mincí očekával bych, že jich bude potřeba MAXimálně 57 (3*14+1*15). Navíc mince se mnohdy získávají "těžením" z mapy nebo slavné osobnosti a v takovém případě žeton mince ani není potřeba. Chápu v pravidlech něco špatně nebo žetonky slouží pouze k upozornení limitu 4 mincí získaných z konkrétní technologie?...

31.12.2014 21:32:22

WalWerin
Chapes spravne, je jich proste hodne :)
Jinak mince muze byt i na karte naroda za nejakych okolnosti.

2.1.2015 14:00:38

Počet mincí
Je jich vážně hodně, ale teoreticky se dají použít všechny. V pěti hráčích a při použití pravidla, že hra nekončí ihned po získání 15 mincí, ale dohrává se celý tah. Nebo, v případě že jsem použil kartu dar z daleka a použil ji jako surovinu k vygenerování mince na kartu hrnčířství a zároveň bych někomu dalšímu musel dát (také patnáctou) minci.

2.1.2015 14:39:17 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Conflict of Heroes: Bouře oceli (CZ)
Conflict of Heroes: Bouře oceli (CZ)
Akt. cena: 55 €
Končí za: 12 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas