Sid Meier's Civilization: Desková hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 626x (Seznam vlastníků)

Sid Meier's Civilization: Desková hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: desková hra, strategická, budovatelská, ekonomická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Autoři: Kevin Wilson
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Zatraktivneni hry pro lepsi prozitek


Několikrát se mi stalo,že ač jsem nemířil k technologickému vítězství,tak moje pyramida tech. někoho vyplašila a vyburcovala k bezhlavému válčení ve snaze nenechat mě vyhrát na tech..Čímž jsme rázem vrženi do kolotoče válčení a zbrojení,které vlastně nikdo nechtěl.Už se mi to několikrát stalo při snaze vyhrát na kulturu.
Technologije jde totiž ruku v ruce s každou snahou.Proto si myslím,že to je nejčastější výhra.

Tak mě napadlo zahrát hru bez kartičky V.úrovně nebo k vyvinutí V. nejprve vyvinout 3 IV.úrovně. Tím by člověk mohl vynalézt o hodně víc.

Já to ještě nezkusil,ale chystám se.
11.3.2021 21:57:42

Zlorenc
Nám ta hra i tak ve čtyřech hráčích zabrala půl dne, takže další prodloužení je masochismus :D

11.3.2021 22:07:46

No
Hra je dlouhá už takhle, kor když má skončit letem do vesmíru. Prodlužovat to moc nemá podle mě smysl. A u válčení, ať je jaký je, jsme se bavili vždy nejvíce. Kor když brácha před Vánoci hodil na švagrovo město atomovku, čímž ale zničil všechny moje figurujky v jeho okolí, které ho chtěly dobýt. :)
- - -
Deskovky, nebo videohry? Toť otázka.

11.3.2021 22:09:18 | Upraveno autorem (porovnej)

Urcite ne
Nase hry s obema rozsirenimi trvaji 1hod/hrac, ale hlavne to vetsinou konci tak, ze jeden hrac potrebuje odletet do vesmiru, dalsi dojet kulturu do konce, dalsi je krucek od dobyti hlavniho mesta a to vse v jednom a tom samem kole. Z toho plyne, ze zvetseni pyramidy do nasich her rozhodne nezaradime :)
Bez rozsireni je kultura pomalejsi, ale i tak by tahle uprava udelala z vyzkumu slepou cestu k vitezstvi, si myslim...

12.3.2021 09:33:01 | Upraveno autorem (porovnej)

ostatní vlákna
Zlorenci, zkus si projít i další diskuzní vlákna u této hry.
Vítězství na technologie je nejpřímočařejší a začátečníkům přijde jako nejrychlejší. Skutečnost je ale taková, že tahle varianta vítězství je spíš zastropování herní doby. Bod, kam hra dříve nebo později dospěje a způsob, kterému se asi nejhůř brání.
Pokud ve vaší skupině neustrnete v myšlence, že jinak než na techy se vyhrát nedá, a budete prozkoumávat i jiné cesty, tak po čase zjistíte, že reálnou šanci vyhrát letem do vesmíru má jenom Rusko. U ostatních národů jsou rychlejší jiné cesty.

-----------------
šéfredaktor novinek ZH; předseda KDH Pajdulák

12.3.2021 11:09:52

Wolfsen

Jasne chapu,ale musis uznaz,ze pokud se soustredis na kulturu-zkoumas,
pokud na finance-zkoumas a
na valceni tuplem.
Vyzkum jde neuprosne v pred.Ma dokonce vlastni fazi v kazdem kole.

Na kulturu se mi to jeste nepodarilo a to vzdy kvuli paranoje souperu,ze to mam na tech. za par.A uz zbrojime a zbrojime.

Tak me napadlo technologii pouzit jen jako cestu k dosazeni vseho okolo a ne vlastniho vitezstvi.
Jinak valceni je samozrejme supr:-)

12.3.2021 21:02:51

Vybíráme z Bazaru

Bitoku (ve folii)
Bitoku (ve folii)
Akt. cena: 1100 Kč
Končí za: 23 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas