Sid Meier's Civilization: Desková hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 620x (Seznam vlastníků)

Sid Meier's Civilization: Desková hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: desková hra, strategická, budovatelská, ekonomická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Autoři: Kevin Wilson
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Uložení, roztřízení ,"obalení" komponent.

Zdravím šťastné majitele Civilizace :-)
Můžete se prosím podělit o vaše zkušenosti ?
Zajímá mě, jak máte komponenty uložené (pro rychlé nachystání hry).
Obalujete / laminujete / lakujete některé / všechny komponenty ?
Zatím uvažuji o obalení kartiček (mini american), přestříknout díly Mapy bezb. lakem a zalaminovat tabulky civilizace.
29.9.2011 16:03:20

O_o
Tohle je snad moje jediná hra, kterou nemám obalenou, ač na to až pedantsky dbám. Je to z důvodu, že se nejedná čistě o karetní hru, kde by se karty třímaly celou dobu v ruce, naopak. Koupil jsem si někde ve "vše za 29" takové plastové mininádobky na potraviny a v tom mám uschovány jendotlivé žetony, karty v tuckboxech z BGG a tím to hasne. Žádná laminovací histerie (bez urážky), ani zbytečné úpravy na již tak hodně kvalitních komponenetech.

EDIT: žetony budov mám v GMT pořadači a nemůžu si to vynachválit :)

29.9.2011 16:09:04 | Upraveno autorem (porovnej)

2 Havelok
Díky za odpověď.
Bude stačit objednat 1ks GMT pořadač na budovy ?
Tuckboxy jsi dělal přímo s potiskem z BGG nebo nějaké universální?
Na BGG jsem totiž tuckboxy přimo s potiskem Civilizace nenašel. Když tak link pls.
Dík

3.10.2011 21:35:16

BladeBrown
Jeden GMT stačí na základ, ale s rozšířením to už bude horší, protože tam jsou odbélníky o starnách 2:1 a to se do toho pořadače už nevejde. Nicméně to se dá uložit někde stranou. Do pořadače se zatím navíc vejdou i wondery, pouště a osobnosti. Nejpohodlnější na tom je to, že si to roztřídíš přesně podle toho rozložení na herní desce a nemusíš to před každou hrou třídit a otáčet správnou stranou. Tuckboxy jsou v sekci Files (http://www.boardgamegeek.com/file/download/6ctvqxll6j/Civilization_Tuckboxes_v1.zip).

4.10.2011 01:57:56 | Upraveno autorem (porovnej)

v
obyvacke mame stol rozmerov 90x90cm.Vylozime sa na hru v dvojke alebo kupovat vacsi stol?

4.10.2011 11:53:25

GMT Counter Tray
Nemůžu si to vynachválit, používám je v mnoha hrách, kde je spousta malých dílků.

Podařilo se mi vměstnat do 2 ks GMT Counter Tray všechny komponenty ze základní hry a rozšíření Fame and Fortune (kromě metropolí, které se tam o kousek nevejdou). Samozřejmě bokem jsou balíčky karet, desky národů a mapové dílky.

Výhodou je, že z jednoho GMT to vytáhneme (žetony budov, figurky hráčů) a druhý GMT je otevřený při hře a žetony se vytahují dle potřeby).

A všechno se to (taktak) vejde do krabice od základní hry. Jen nevím, co budu dělat, až pořídíme druhé rozšíření... :-)

5.1.2014 11:58:51

Vybíráme z Bazaru

ISS Vanguard Expansion (sundrop) a Stretch goals
ISS Vanguard Expansion (sundrop) a Stretch goals
Akt. cena: 2400 Kč
Končí za: 2 dny

Offcanvas