Sid Meier's Civilization: Desková hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 626x (Seznam vlastníků)

Sid Meier's Civilization: Desková hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: desková hra, strategická, budovatelská, ekonomická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Autoři: Kevin Wilson
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Rozšíření pravidel

Ahoj, máme s klukama odehráno už desítky (možná už i přes stovku) mačů. Díky množství národů a třetímu rozšíření o sociální politiky a změnu systému boje nás pořád baví a hrajeme jako o život. Nicméně jsme se rozhodli vyzkoušet pár nápadů na úpravu pravidel. Budu rád za názor / zkušenost popřípadě další nápad na osvěžení hry.

 

  1. Obrana města - hráč bránící město s hradbami a vyzkoumanou technologií “matematika”/"balistika" může v boji ještě než vyloží kartu jednotky umístit právě jeden žeton zranění na vyloženou jednotku soupeře bez nutnosti zaplatit kovadlinu. To může učinit 3x s matematikou, 6x s balistikou.
  2. Barbarské vesnice - po 6 kolech se z nedobytých barbarských vesnic (ne chýší) stávají městské státy.
  3. Pohyb barbarů po mapě - tady jsme zatím ve fázi teorie. Přemýšlíme nad mechanizmem, jak do hry zakomponovat i vojsko barbarů aby trochu škodilo - blokovalo suroviny, budovy, osadníky. Jak zatím uvažujeme - ve fázi pohybu ve 4 kole od objevení vesnice se vygeneruje jedna vlaječka “barbarů” která se může pohnout o jedno pole. Jednotky by byly jako u vesnice (jedna od každého na 1. úrovni). Ovládal by je hráč, jehož hlavní město je od vesnice nejdále - logicky aby škodil těm co jsou okolo. Vždy by se hýbali jako poslední.

Pavel

20.7.2022 11:45:11

Čau,

 

Co vyzkoušet střet civilizací :) možná by vás začalo bavit právě to a zmiňovaný pohyb barbaru a jejich škoděni je v této hře skvěle zakomponovaný.

20.7.2022 14:18:06

  1. nie je to moc silné? dal by som max 1x za matematiku a 2x za balistiku
  2. pozor aby sa nestalo že bude tých vesnic viac ako voľných mestských štátov, dal by som tam podmienku že po 6 kolách a zároveň musí byť dostatočný počet mestských štátov
  3. tu by som použil niečo podobné ako je v #Sid Meier’s Civilization: Nový úsvit 

20.7.2022 19:39:13

@Regon23 

 

Ahoj, díky za tip! Koukal jsem na videa o hře a moc mě nenadchla. kdybych neznal civilizaci, řekl bych že čupr, ale proti civce slabej odvar. Jediné co je akčnější jsou ti barbaři, ostatní herní mechanizmy mi přijdou takové vlažné. ALE hodnotím na základě videí co jsem zkouknul.

29.7.2022 07:02:02

@Mycky 

Ahoj, díky za podněty.

Ad 1. Z naší zkušenosti je v pokročilé fázi hry město téměř neubránitelné. 6 karet je prostě žalostně málo ve chvíli, kdy máte oba jednotky na 3 úrovni a výš. A obranu městy i s hradbama Ti vyrovnají 2-3 jednotky, u hlavního 3-4.

Ad 2. Jasný, počítáme s tím, že jich musí být dost k dispozici. 

Ad 3. Mrknu. Kamarád si koupil Nový úsvit a podle toho co jsem slyšel je to proti týhle verzi jako kdybych hrál člověče, tak jsem jí nevěnoval vůbec žádnou pozornost. Mrknu na ale na herní mechanizmus jestli se dá něčím inspirovat.

29.7.2022 07:11:22

@Plague 

Asi to hráte agresívnejšie. My sme išli väčšinou od začiatku na kultúru a tam sa už kartičky postarali o to aby k mestu neprišla veľká armáda. Možno je rozdiel aj v tom, že ja som väčšinu hier (cca 50) odohral vo dvojici. Vo väčšom počte som to hral len párkrát. Zajtra sa chystáme zahrať Nový úsvit s rozšírením vo štvorici, ale je to úplne iná hra ako táto Civka.

29.7.2022 18:50:38

Vybíráme z Bazaru

Splendor Duel
Splendor Duel
Akt. cena: 405 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas