Sid Meier's Civilization: Desková hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 620x (Seznam vlastníků)

Sid Meier's Civilization: Desková hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: desková hra, strategická, budovatelská, ekonomická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Autoři: Kevin Wilson
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pravidla

Tak s chutou do citania :)
http://www.fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=1756
13.11.2010 08:08:37

překlad
hlásím se o překlad, civka je moje srdeční záležitost, ta se musí neangličtinářům zdostupnit co nejdříve, takže se do toho pouštim :-)

13.11.2010 09:42:47

ozzy79
i karty?

13.11.2010 09:58:12

Beholder
tak karty zatím v ruce nemám, ale až to budu mít v ruce, pustím se i do karet. Nebo se do nich cheš pustit ty?

13.11.2010 10:06:42

ozzy79
no já ani ne, protože neumím s grafikou, jen se tak vyptávám :)

13.11.2010 10:12:06

Beholder
hele to já taky ne, ale tohle (alespoň co se karet týká) je celkem pohoda, stačí umět v zoneru, někdo ti sice řekne, že ukládat text v jpg je blbost, ale mně to zatím funguje a problémy mi to nedělá. Jako přiznám se, že se zpracováním pdf formátu žádný zkušenosti nemám, ale pokusím se o to, chtěl bych v grafice i ty pravidla. Každopádně karty v grafice budou, už jsem si to vyzkoušel na Talismanu Frostmarch a Island of the Dread, na civce si chci dát vážně záležet...

13.11.2010 10:19:51

ozzy79
supr, těším se, ať se daří ;)

13.11.2010 11:00:48

:)))
Tak v tom pripade ja koncim. Prave sem se pustil do prekladu pro boj. Zatim mam prvni list - priprava boje a pocitani bonusu. Vypada to docela zajimave. Ale kdyz se do toho ozzy79 pustil s takovou vervou, dam mu prostor.

Je-li to navic tvoje srdecni zalezitost, urcite se Ti to povede lip nez me :)). Drzim palce a tesim se na preklad. (muzu poslat ten jeden list :o)

13.11.2010 11:35:48

A to sem tu hru nechtel
Sakra to vypada fakt hodne dobre. Sice 3 hodiny hry je na bezne zahrani docela dost. Ale prijde mi to perfetkne promakany! DOufam, ze nekdo bude mit v Lednu na "ZatroConu"

13.11.2010 11:59:16

to ozzy
Ukládat text v Zoneru v grafice je skutečně blbost už jenom kvůli opravám a práci na případném rozšíření. Doporučoval bych opravdu ponechat to v textové vrstvě nějakého softwaru, který to umí. Je s tím pak 10x míň práce. Pokud s tím nemáš zkušenosti, tak bych grafickou část překladu komponent opravdu spíš přenechal někomu, kdo už to dělal.

13.11.2010 12:01:29 | Upraveno autorem (porovnej)

to kren
Pokud to prenechas nekomu jinemu, tak se to nikdy nenauci a kdyz o to ma zajem, jedine dobre :-) Nevim, jak funguji ty graficke editory, jestli se ten text da do nich sazet a pripadne i upravovat, ale nej je asi udelat holy text, ten zkontrolovat a pak to tam jen metodou copy/paste nasazet, ne? :-)

13.11.2010 12:48:16

to Vojtech Musil
Rozsah diskuze nedovoluje vysvětlovat všechny finesy práce ve vrstvách s textem. Upozorňuju, že říkám s textem a ne textem převedeným do bitové reprezentace.
A klidně ať se učí, ale myslím si, že postup, který zmínil a práce v Zoneru není pro takovou práci vhodný. Jednak kvalitativně a jednak časově. Když už se někdo chce něčemu takovému učit, tak prosím, chtěl jsem jen poradit, jak ušetřit fůru zbytečně ztráveného času nad některými mechanickými postupy, které kvalitnější editory umožňují a odpovídá tomu pak i výsledek práce.

13.11.2010 13:07:20

to Kubis
určitě pošli, už na tom taky makám, teda zatím jsem si akorát v acrobatu vyčistil původní texty. Civka je pŕo mně něco jako milenka, je to jediná počítačová hra, kterou pořád hraju :-) Na Zatroconu jí určitě mít budu, jakmile se objeví na trhu, běžim pro ní

13.11.2010 13:21:34

to Kren
co se týká té civky, tak to samozřejmě luxuju v acrobatu a text tam budu vkládat taky v něm, ale co se týká scanu karet, tak mně se jako nejjednodušší způsob osvědčil ten zoner. Vyčistim jednu kartičku, natáhnu pozadí, pak označím textovou plochu na další kartě a to pozadí tam jednodušše přetáhnu. Máš-li ty karty srovnané, tak za cca hodinku máš takto vyčištěných třeba sto kartiček, jestli znáš jednodušší způsob, sem s ním, nejsem IT, rád se naučím jedodušší způsob.

13.11.2010 13:26:57

to ozzy
Už to tady bylo mnohokrát popisováno, takže se mi to nechce popisovat. Jednak když děláš ve vrstvách, tak v podstatě všechny karty se stejným nebo podobným pozadím máš v jednom souboru a jenom zapínáš a vypínáš vrstvy. A jednak texty znovu a znovu nekopíruješ na nějaké místo, ale jen přepisuješ a kdykoliv je můžeš opravit, změnit nebo rozšířit. Jednu a tu samou kartu nasázíš vedle sebe třeba 9 na tiskovou stranu pro tisk (např. v Adobe InDesignu) a jenom pak pozapínáš jednotlivé vrstvy, které mají být při tisku vidět. Má to tu výhodu, že pokud nezměníš název nebo počet vrstev, tak ve zdrojovém souboru při změně jenom doplníš, opravíš, vymažeš co potřebuješ a výsledný tiskový soubor se ti automaticky přegeneruje v rozložených kartách už s opravami a nemusíš nic kopírovat a dělaqt znovu.

Navíc jednoduché texty v zoneru ještě uděláš, ale stínované, zakřivené, vysvícené atd. v Zoneru neuděláš. Navíc u textů s takovými efekty, ty efekty můžeš kdykoli vypnout, zapnout, změnit jejich barvu, strukturu, stínování, protože to není uložené v bitové vrstvě, jak ten text jednou uložíš do bitmapy, tak už ho nikdy zpětně nemůžeš upravit.

Jinak pokud trváš na tom Zoneru, a výsledkem bude JPG, tak prosím do JPG ukládej až úplně nakonec, jinak veškeré úpravy a originální soubory měj a dělej v tiffu.

Ještě jsem chtěl dodat, že já nejsem žádný profesionální grafik, jako třeba Rbx, všechno co umím a neumím je taky výsledkem samouky při zpracovávání komponent tady na Trolovi. Ale protože jsem prošel taky nějakým vývojem a metodami pokusů omylů a zdlouhavých úprav, tak mám snahu radit, aby se tomu případní následovníci vyhnuli.

13.11.2010 14:00:44 | Upraveno autorem (porovnej)

ozzy79
Jestli ji budes mit na Zatroconu, tak se hlasim o misto u stolu :). Fakt me to hodne zaujalo

13.11.2010 14:25:18

Miri
Tak to si FFG dali docela na cas, dali to tam az v den, kdy to konecne vylezlo do distribuce:)

13.11.2010 21:49:02

ozzy79
odhaduješ stihnout překlad do vánoc ? (že by byly pod stromečkem 2 civky ze čtyř :)

14.11.2010 14:37:03

to panzer
tak pravidlům teď budu věnovat většinu volného času, takže ty bych chtěl zkusit dotáhnout do konce listopadu, pokud se mi to povede, tak bych už v pátek mohl mít celou hru, uvidíme, jaký bude rozsah textu v komponentech, ale s troškou štěstí by se to zvládnout dalo :-)

14.11.2010 14:49:40

to ozzy79
Problém u karet Civky bude ten, že karty technologií jsou kus od kusu jiné a neobsahují jen text, ale i přidružené obrázky - suroviny, budovy, bonusy, apod. Takže asi budeš muset skenovat a čistit každou kartu zvlášť.
Ostatní karty snad už budou v pohodě.

14.11.2010 20:21:05

to Kadaver
není problém, natrénoval jsem si to na talismanu a runeboundu island of dread, tohle bude maturita :-)

14.11.2010 20:36:33

pravidla
tak jsem tak v třetině překladu pravidel, myslím, že k Ježíšku by to mohlo být počeštěno včetně karet :-)

16.11.2010 22:04:01

ozzy79
tak jestli se ti to podaří, tak nám nadělíš hezký dáreček na letošní Vánoce, za který ti budem všichno moc vděční. S počeštěnou civkou jsem letos vůbec nepočítal :)

16.11.2010 22:19:21

jo jo
na štědrý den pak nebudem z okna volat děkujeme ježíšku, ale děkujeme ozzy a ježíšku

16.11.2010 22:27:50

ozzy
Teda, a to nejsou pravidla uplne nejkratsi;) Jedes jak pila;)

17.11.2010 09:29:17

PDF
nevím, do jakého fora s tímhle dotazem, tak do dávám sem. Chci se zeptat, jaký program používáte na tvorbu PDF? O co mi jde... mám už skoro hotový překlad k civilizaci, zbývají poslední tři stránky, a tak jsem začal vkládat text na vyluxované pozadí původních pravidel a zjstil jsem, že můj milý acrobat 9 mi nedovolí kurzívu ani tučný text, na všechno chce speciální font (nebo to možná umí, ale nevím kde). Nemluvě o tom, že v pravidlech jsou i grafické symboly, které tam bude potřeba nějak dostat. Takže bych potřeboval poradit, jak na to, jinak mi nezbude, než to tam narvat přes zoner do jpg, což bude práce navíc, a nebo to bude bez kurzív a tučného :-)

21.11.2010 12:09:15

Vybíráme z Bazaru

Na křídlech + rozšíření
Na křídlech + rozšíření
Akt. cena: 1300 Kč
Končí za: 4 dny

Offcanvas