Sid Meier's Civilization: Desková hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 626x (Seznam vlastníků)

Sid Meier's Civilization: Desková hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: desková hra, strategická, budovatelská, ekonomická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Autoři: Kevin Wilson
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Opravene - chyby CZ? Alebo radsej kupit AJ?

Dobry den,
chcel by som sa Vas opytat ci su uz opravene CZ chyby ci uz v manuale alebo na kartickach alebo sa stale predavaju tie s vadnymi prekladmi?
Potom by som sa chcel opytat ci aj AJ verzia obsahuje tieto chyby?

Nerad by som nove karticky totiz preliepal hned opravami :( ... a nehovoriac o tom ze druhy doplnok bude zrejme musiet byt aj tak AJ, kedze som ho v ani CZ/SK nevidel.

Dakujem za informacie.
21.9.2015 02:48:49

Blackfire
na dotaz, zda v aktuálním dotisku budou opravené chyby řekl toto: "nějaké úpravy se dělaly už při prvním dotisku, ale to už je pár let zpátky. Obecně si na Civilizaci nikdy nikdo moc nestěžoval. Snad jen na jednu špatnou formulaci v pravidlech." Je to trochu nekonkrétní, ale tak snad někdo, kdo ten první dotisk vlastní, by mohl říct, zda je to ok...

21.9.2015 12:40:18

Chyby
na kartičkách ze základní verze jsou opraveny kartičkami z prvního rozšíření. Nevím, jestli dotisk měl už kartičky opravené. Nikdo okolo mě nemá dotisk:) V českém manuálu snad žádné chyby nebyli, jen nepřesné formulace, ale to už byl problém v AJ, takže to řeší FAQ.
Druhé rozšíření v češtině nevyšlo a nevyjde. Prý by se nezaplatilo.

21.9.2015 12:51:33

Chyby
Ano nějaké ty chybičky z prvního vydání byly už opravdu v dotiscích opravené a v současnosti na ně nenarazíš, ale mám takový pocit, že jsem někdy loni s někým řešil, že snad právě v nějaké té novější verzi chybí pro změnu v pravidlech odstaveček se zmínkou o tom, že útočník za každé dvě v boji zabité karty jednotek přichází o jednu figurku armády, který zmizel pravděpodobně při zapracování FAQ týkajícího se odměn za boj přímo do české verze pravidel.
Co se týká druhého rozšířen, můj překlad je dělaný tak aby výrazy odpovídaly oficiálnímu českému takže by neměl být zásadní problém to s českým kombinovat, sám mám základ a první rozšíření česky a k tomu přidávám přeložené druhé rozšíření a nevidím v tom problém.

21.9.2015 13:04:45 | Upraveno autorem (porovnej)

Chyby
Froggery: Mám dotisk (aspoň si to myslím) a pravidlo o ztrátě figurky za dvě jednotky tam je.

Stanley: Rozšíření nemám, ale základ je v pohodě, není třeba nic polepovat

21.9.2015 13:40:28

-bacil-
No já mám už taky opravenou verzi pravidel a mám tam i tuhle pasáž, ale už jsem našel, kde jsem to řešil bylo to tu http://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/sid-meier-s-civilization-deskova-hra-1513/diskuse/pohyb-boj-nejasnosti-3549/ kde jsem to řešil s LookashR, sice už tam ty skeny vidět nejsou, ale podle všeho došlo následně u nějakého ještě novějšího dotisku než je ten náš k tomu že sice na základě FAQ provedli změnu pasáže o odměnách za boj, ale přitom právě jaksi zmizela pasáž o těch figurkách

21.9.2015 14:25:12

Vybíráme z Bazaru

Scythe modulární herní plán
Scythe modulární herní plán
Akt. cena: 680 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas