Sid Meier's Civilization: Desková hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 625x (Seznam vlastníků)

Sid Meier's Civilization: Desková hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: desková hra, strategická, budovatelská, ekonomická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Autoři: Kevin Wilson
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Nekonfliktní verze (bez vojenského vítězství)

Zdravím,

Přemýšlel jsem o modifikaci hry do nekonfliktní podoby. Jde o to, že hru hrajeme v naší herní skupině rádi v plné verzi tak jak stojí a leží, ale když přijde na možnost zahrát si s někým, kdo nemá rád agresivní útočné hry (např. má přítelkyně :-) ), tak Civilizace není úplně idální volba. A protože mám hru velmi rád, tak si pohrávám s myšlenkou, zda by fungovala jakási osekaná verze bez vojenských národů, vojenského vítězství a některých škodících technologických a kultůrních karet.

Důvod proč píšu sem je ten, že by mě zajímalo jestli někdo z vás o podobné variantě hry neuvažoval nebo ji dokonce nezkoušel hrát?

Díky
10.11.2015 17:05:32

BGG variant
Nehral som to ešte bez takéhoto obmedzenia víťazných podmienok, ale BGG ponúka toto:
http://boardgamegeek.com/thread/653506/balancing-game-eliminating-military-victory

10.11.2015 18:08:29

...
Hrála jsem boj ve dvou hráčích. Boj jsem obešla, protože jsem hrála tak, abych co nejdříve vyzkoumala IV technologii. Boj jsem používla na vesničany. Abych měla nějaký ten žetonek z překvapením. Vyzbrojit se na ně není tak obtížné. Je možno se tomu také vyhnout a změnit si státní zřízení. Já to tedy neudělala, protože jsem šla po těch veničanech... A vyhrát se dá i bez boje. Mě boj nevadí, ale ve dvou je to nesmysl napadnout protihráče. Na to ta hra je málo vyvážená. Ten co na boj nejede, tak se nestíhá opevnit a vybavit, protože se specializuje na jinou výherní možnost...

12.11.2015 07:34:00 | Upraveno autorem (porovnej)

???
Hrať túto hru bez boja ? To by museli byť dejiny ľudstva tiež bez vojen ...
Takže podľa mňa hlúpy nápad, sorry ...

14.11.2015 09:50:56

Vybíráme z Bazaru

Keyforge
Keyforge
Akt. cena: 350 Kč
Končí za: 3 dny

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas