Sid Meier's Civilization: Desková hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 620x (Seznam vlastníků)

Sid Meier's Civilization: Desková hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: desková hra, strategická, budovatelská, ekonomická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Autoři: Kevin Wilson
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

coze ?

přišel jsem ze své první hy této 3 nejlepe hodnocené hry zde , kvuli cemu jsem si ji taky koupil a jsem totalne nastvanej . moznost vyhry je zde 4 zpusoby vojensky , kulturne , ekonomicky a pokrokem

takze ve vysledku ( ve hre 2 hracu coz jsme hrali) to je takhle : ty jedes kulturu ? ja jedu vojsko = nemas sanci . ty jedes ekonomiku ? ja jedu vojsko = nemas sanci . ty jedes pokrok ? ja jedu vojsko = nemas sanci . ty jedes vojsko ? ja mam rusko = nemas sanci . ve hre 2 hracu ten kdo se nesoustredi na vojsko nema sanci tim padem jsou 3 dalsi cesty k vitezstvi zbytecne . jasne pri hre vic hracu to muze dostat uplne jiny rozmer a na vojsku nemusi zase tolik zalezet ale potom se ptam co dela tahle hra v top 3 ? pri hre 2 hracu mi prijde nehratelna
21.6.2016 20:49:08 | Upraveno autorem (porovnej)

coze
odsoudit hru po prvním zahrání?

Jasně je to jiné než ve 4 hráčích, ale já to beru tak, že není možné úplně vynechat jednu věc. Prostě ty jednotky kupovat musíš, ale to neznamená, že se nestačí jen bránit a mezitím se snažit o jiné podmínky vítězství. Mě to ve dvou dává smysl.

Hodnocení na BGG dají zdejším hodnotitelům zapravdu. Na druhou stranu nemusí se ti to trefit do vkusu a je možné, že tě ta hra prostě nechytne. Stejně jako mě nechytlo vysoké napětí, ale říct že je to nevyrovnané a že je možné hrát jen na jednu podmínku. ale no taak

21.6.2016 21:07:39

skat
nejjednodušší (resp. nejčastější) vítězství, které jsem zaznamenal (a těch partií pár opravdu odehraných mám), je rozhodně ekonomické. Ono přezbrojit i obranný bonus hlavního města už dá trochu práce.
Taky nejsem příznivec přehnaného zbrojení, ale časem se v civilizačních hrách člověk přizpůsobí (a nebo je přestane hrát :D ). Bez toho to prostě nejde, stejně jako to nešlo v počítačových klasikách typu Age of Empires, War-/Starcraft, nebo Command & Conquer...

22.6.2016 00:44:13

Jedny z mnoha moznosti jak se branit Vojsku (ktere mi naopak ve vice hracich prijde slabsi)

- zejmena ve dvou hracich musis svuj herni styl prizpusobit souperi a par prostredku do vojaku investovat
- pokud mas kulturu, je v ni spousta karet ktere "zastavi" postup soupere (v rozsireni dulezite osobnosti ktere tez navysuji silu)
- pokud jedes na produkci a tehcnologii, dostanes se na veci jako kasarna a lepsi jednotky rychleji
- ekonomika je bez rozsireni slabsi, spise urychluje vyrobu technologii. V rozsireni je moznost investovat mince do sily armady.

22.6.2016 11:25:37

skat
Jinak taky nezapomínat, že vítěz ztrácí za každé své dvě zabité jednotky jednu figurku armády (s tím, že tedy o tu poslední nemůže přijít) někdy rok dva zpátky jsem to tu s někým řešil, asi to v rámci nějaké revize pravidel nedopatřením zmizelo ze strany 25. Ono to pak útočníka aspoň trochu oslabí.

22.6.2016 19:06:19 | Upraveno autorem (porovnej)

ruy

no po prvej hre
mi takto prislo vela hier, ale vzdy sa po prvych dvoch, troch hrach pomrvim v pravidlach a najdem co som hral naprd

22.6.2016 22:55:43

Vybíráme z Bazaru

Mysterium park- nová
Akt. cena: 360 Kč
Končí za: 7 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas