Sid Meier's Civilization: Desková hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 620x (Seznam vlastníků)

Sid Meier's Civilization: Desková hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: desková hra, strategická, budovatelská, ekonomická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Autoři: Kevin Wilson
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Civilizace PBEM

Chtěli bychom si zahrát civilizaci po mailu, tak jak to známe z PC verze. Základní myšlenka je tedy taková, že každý máme na stole rozloženou hru, budeme si posílat odehrané tahy, máme na to prostor i trpělivost. Jak to ale udělat s kartami divů, kulturních událostí, vojenských jednotek, herním plánem atd, tak aby měli všichni stejné podmínky? V zásadě mě napadly tři možnosti:
1) nejdůvěryhodnější z hráčů bude jakýsi pokladník, který bude pro všechny náhodně losovat karty, otáčet mapu apod. hráči si potom vyberou tento díl/ kartu ze svého balení, ostatní karty vůbec nepoužívají. Tenhle hráč ale v případě vítězství bude jasně podezřelý z podvádění.
2) hráč při výběru karty, dílu mapy... ohlásí ostatním, co si vylosoval, ostatní tuto kartu/díl vyřadí z balíčku, znovu balíček zamíchají. Dost nevhodné např. pokud chci udržet své karty kulturních událostí v tajnosti
3) hráči hrají každý se svým balením nehledě na karty, mapové díly ostatních. Takže se můžou ve hře objevit stejné díly mapy víckrát, stejně tak přírodní divy, vzácné suroviny... Neutrpí tím vyváženost?
Určitě je v tom ještě víc háčků, o kterých nevíme, nechceme se ale téhle myšlenky úplně vzdát, protože jinak nemáme možnost si moc zahrát.
Zajímalo by mě, jestli už někdo z vás něco podobného vyzkoušel a s jakou odezvou od ostatních hráčů
Díky za jakoukoliv konstruktivní odezvu
3.4.2016 13:48:32

milous
Uplne me ted nenapada, jak poradit s temi otazkami, ale zajimalo by me, v jakem casovem horizontu planujete odehrat jednu hru?

3.4.2016 13:59:34

milous
...a proč to nechceš hrát přes vassal?

3.4.2016 14:00:21

díky
O existenci vassalengine jsem neměl ponětí, díky.

Co se týče časového horizontu, je prakticky neomezený, naše představa je tak jedno/dvě kola denně za odměnu po práci :) Takže dva týdny na celou hru. Jak říkám, prostor a trpělivost není problém

3.4.2016 14:46:42

Vybíráme z Bazaru

Zaklínač Dobrodružná Hra
Zaklínač Dobrodružná Hra
Akt. cena: 1550 Kč
Končí za: 1 den

Offcanvas