Sid Meier's Civilization: Desková hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 625x (Seznam vlastníků)

Sid Meier's Civilization: Desková hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: desková hra, strategická, budovatelská, ekonomická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Autoři: Kevin Wilson
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Chybějící letadla v základní hře?

Ahoj, v základní hře mám jen technologické karty do úrovně 4. Ale jedno z rozšíření přinášející pátého, fialového hráče má mezi jeho technologiemi i úroveň 5 - letadla, ale pouze pro něj.

Moc nevím, co s tím - je to chyba z výroby? Máte v základní hře tech 5 - letadla?

8.7.2022 09:00:04

Ahoj, ted nemám hru u sebe, ale myslím, že karta 5.úrovně technologie pro letadla byla pro ostatní hráče součástí právě toho rozšíření. Zpětně už to ale nezjistím určitě, neboť to mám smíchané už roky.

8.7.2022 09:14:45

V základní hře je to takhle:

Na 4. úrovni je technologie “Letectví”, která zpřístupňuje nákup letadel, dává cestovní rychlost 6 a umožňuje procházet přes cizí figurky bez nutnosti boje. Žádná jiná technologie týkající se letadel v základní hře není. Má ta technologie 5. úrovně stejný efekt?

Rozšíření nemám, jen jsem kdysi četl jejich pravidla, takže spíš teoretizuji, ale podle mě je to chyba tisku a letadla pro 5. hráče mají být také na 4. úrovni. Pokud si dobře pamatuji, žádné rozšíření nijak neupravuje podmínky technologického vítězství, čili stále platí, že jakmile někdo vyzkoumá let do vesmíru (technologie 5. úrovně), tak okamžitě vítězí. Nedává mi tedy smysl, že by se přidávala další technologie 5. úrovně. Jakože “Můžu vyzkoumat let do vesmíru a vyhrát. Ale radši si vyzkoumám letadla”

8.7.2022 11:50:13

@Tomcat 

Pátá úroveň výzkumu je let do vesmíru - konec hry. čtvrtá jsou letadla a to mají všichni hráči stejně.

20.7.2022 11:10:29

Vybíráme z Bazaru

Robin Hood (ALBI, hrané 2 kapitoly)
Robin Hood (ALBI, hrané 2 kapitoly)
Akt. cena: 700 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas