Sid Meier's Civilization: Desková hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 620x (Seznam vlastníků)

Sid Meier's Civilization: Desková hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: desková hra, strategická, budovatelská, ekonomická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Autoři: Kevin Wilson
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Otázky ke hře

Budovy, osobnosti, mince

Zdravím, chtěl bych si ujasnit nějaká pravidla ke hře ;)
1) Když postavím budovu, na které je třeba jeden bod obchodu, jeden bod produkce a jeden bod kultury, dostávám každé kolo všechno co je tam vytištěné, nebo si z těch tří možností mám vybrat jednu?

2) Stejně tak u slavných osobností, mám na výběr, nebo mi jde kažné kolo všechno? A jak je to s mincema u slavných osobností? Pochopil jsem to dobře, že když dám k městu žeton osobnosti s mincí, přičtu si jednu, ale nechodí každé kolo?

3) když se postavím osadníkem na políčko s mincí, tak taky nechodí každé kolo, ale opět si přičtu jen jednu a když to políčko opustím, musím si jí zase odečíst?

4) Když se osadníkem postavím na políčko, kde jsou třeba dva body produkce a bod kultury, jde mi do města každé kolo všechno, nebo si můžu vybrat?

Díky za odpovědi
17.2.2015 19:39:50

Abbadan
1) všechno
2) všechno a mince jsi pochopil
3) ano
4) podle toho, co ve městě děláš. Pokud se soustředíš na kulturu, dostaneš kulturu. Pokud stavíš, dostaneš produkci.

17.2.2015 19:47:31

mince
Díky, a když postaví město u políčka s mincí, taky si jednu přičtu?

17.2.2015 20:03:05

Abbadan
Ano. A tu minci máš, dokud políčko nepřestavíš nějakou budovou/osobností/neukradne ti ho soupeř.

17.2.2015 20:07:21

Díky
Paráda, díky moc. Snad už je to všechno. Hráli jsme CIV o víkendu a u pár věcí jsme si nebyli jistí, navíc jsem pak zjistil, že jsme to dřív hráli špatně. ;)

17.2.2015 20:13:07

Abbadan
Ano, taky jsem hrál něco špatně. Několik let...

17.2.2015 20:33:43

aradraug - body 1 a 4
Nejsou body 1 a 4 prakticky stejné situace?
Tj. v bodě 4 (pomocí osadníka) se získá buď produkce nebo kultura - ne oboje zároveň.
Na bod 1 jsi ale odpověděl, že se získá všechno, tedy obchod, produkce i kultura. Obchod je jasný, ten je vždy, ale nemá být produkce a kultura taky buď jedno nebo druhé?

17.2.2015 22:32:10

Duirin
V podstatě ano. V bodě 1 mi nějak nedošlo, že v rámci jedné akce města nemůže získat vše...to je tak, když člověk odpovídá narychlo.

17.2.2015 23:02:10

Žeton banky
Ahoj, a jak je to prosím s mincí na žetonu banky ? Dostanu jí jenom jednou při postavení banky ? Nebo ji mohu těžit jako ostatní suroviny při správě města ? Děkuji

15.6.2017 22:00:45

Calisto
Jen jednou. Mince se nedají těžit.

25.11.2017 11:19:38

Vybíráme z Bazaru

Prodej nejlepší dětské hry od K.Teubera
Akt. cena: 50 Kč
Končí za: 1 den

Offcanvas