Shogun - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 150 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: desková hra, strategická, diplomacie
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: G3
Queen Games
Autoři: Dirk Henn
Rok vydání: 2006
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Shogun vs rising sun

Ma cenu kupovat shoguna kdyz uz vlastnim hru rising sun? Obe se odehravaji ve stejne dobe na stejnem miste a i obecnymi pravidly mi prijdou podobne. Dokazal by mi nekdo poradit zda ma cenu vlastnit obe?
8.2.2019 17:03:31

Srovnání
Řeší se to u mnoha her...jen vizuelní podobnost neznamená podobnost herní. Osobně vlastním obě hry a jsou zcela odlišné.

SHOGUN je taktická area control hra, kde boje jsou nádherným zpestřením a mechanismus vyhodnocování boje je velmi jedinečný. V BigBox edici navíc velmi mnoho taktiky strategie...Hra je více zaměřena na taktiku boje a strategii.

RISING SUN je sice také v podstatě area control hra, ale herní zážitek je jiný. Hra mže být zdlouhavá pro přemýšlivé hráče a dokáže tě zaříznout špatným draftem karet či díky asymetrickému systému aliancí, kdy hra funguje v každém počtu hráčů jinak. Hra je více osobní a konfliktní a mohou se u ní lidé i zhádat...hra je hodně lákavá figurkami, které jsou hodně povedené a do hry vstupují nadpřirozené síly v podobě démonů a bohů.

Pokud máš finance, tak za mě určitě nevadí mít tyto hry obě a s každou zažiješ jiný zážitek. Ale z hlediska poměru cena/výkon vyhrává Shogun.

8.2.2019 22:35:10

Kanic
Nepřijde mi, že by ty hry byly nějak extra podobné. Je tam totožné téma a dobývají se tam provincie. Herní mechaniky jsou dostatečně odlišné a každá hra přináší odlišný herní zážitek.

8.2.2019 22:50:04

Korenar
Prosím tě, v čem se liší Big box oproti standardnímu Shogunovi? Především co do hratelnosti.

"V BigBox edici navíc velmi mnoho taktiky strategie"

8.2.2019 22:52:08

...

Taky bych rad vedel odlisnosti oproti big boxu. I kdyz u nas k sehnani zrejme nebude.

9.2.2019 00:20:13

Shogun
K sehnání je bez problému jak Big Box tak základní krabice Shoguna. Osobně ale mám raději jen základ, Big Box obsahuje rozšíření Tenno's Court a další přídavné moduly, které mi nepřijdou zásadní a některé jsou i vcelku nepovedené. Ale to je na debatu jinde. Základ je samo super hra a léty prověřená klasika, kterou velmi doporučím. S Rising Sun se to nijak netluče, oproti němu je Shogun mnohem jednodušší a čistší design s větším důrazem na samotný area control.
___________________
Šéfredaktor Deskofobie

9.2.2019 01:12:35

Big Box
BigBox obsahuje 4 expanzní moduly. Některé diskuze mají za výsledek, že první 2 moduly jsou pro hru velmi zásadní a přináší více taktiky. Tyto expanzní moduly se dají kombinovat a přidávat do hry individuálně, což vede k ozvláštnění.

Rozhodně samotná hra v základů je vynikající, ale i ta se časem ošoupe a pak se každé zpestření hodí :-)

Níže odkaz na KS stránku kampaně pro Shogun, kde jsou stručně popsané všechny expanzní moduly.

https://www.kickstarter.com/projects/1082720051/shogun-big-box-and-fresco-big-box/description

9.2.2019 09:58:28

...

Mne by spise sedel wallenstein diky tematu nicmene ten bohuzel u nas neni k sehnani

9.2.2019 21:21:08

Vybíráme z Bazaru

Sky Team CZ
Sky Team CZ
Akt. cena: 491 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas