Shogun - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 150 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: desková hra, strategická, diplomacie
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: G3
Queen Games
Autoři: Dirk Henn
Rok vydání: 2006
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Event divadlo + revolta

Mám za sebou 1 zkušební hru a myslím, že všechno je mi celkem jasné (prolezl jsem diskuze na gameboardgeek), tedy kromě jedné věci a sice eventu "Když je postaveno divadlo,odstraní se z provincie 1 žeton revolty". Přesné vysvětlení tohoto jsem nikde nenašel. Vysvětluju si to tak, že pokud v tom daném kole, kdy platí tento event, postavím v určité provincii divadlo, můžu v té samé provincii odstranit 1 žeton revolty (pokud tam je). Je to tak správně? Pokud jo, zdá se mi to jako celkem slabá věc, protože při plánování akcí nevím který event zrovna příjde do hry...
18.1.2010 12:32:26

Pochopili jsme to stejně a taky nám to přijde slabé, respektive to ignorujeme.

18.1.2010 13:57:40

Divadlo
Já jsem to pochopil tak, že v každé provincii kde se nachází divadlo se odstraní žeton revolty. Divadlo tam nemusí být postaveno v tomto kole, ale už z předchozích. Dává mě to tak větší smysl.

18.1.2010 14:42:45

divadlo
Také to hrajeme způsobem, že se odstraní žeton revolty v provincii ve které již je divadlo, nebo ve které bude v době platnosti eventu postaveno. Využíváme to hlavně v provinciích bohatých na truhličky nebo rýži. Můžete zde poté znovu zvolit výběr daní nebo rýže bez rizika vzpoury.

18.1.2010 20:38:45

bgg
Na boardgamegeeku jsou spíše opačného názoru - že to funguje pouze s právě postaveným divadlem a já jsem spíš pro tuhle interpretaci.

Kámoš je zase pro už postavená divadla - to byla asi největší hádka o pravidla v naší včerejší premiéře téhle hry.

Je fakt, že u ostatních staveb je to jasné - vždycky už postavené. Tak nevím.

24.3.2011 10:46:41

revolta
My to hráli, že se revolta odstraní jen postavením divadla, tedy v tom daném kole. Osobně se domnívám, že by divadlo mělo prostě zrušit jednu revoltu, ať už tam je z minula, či bylo zrovna postaveno.

28.10.2012 17:34:20

Vybíráme z Bazaru

Oath CZ - nová, pouze rozbalená
Oath CZ - nová, pouze rozbalená
Akt. cena: 2074 Kč
Končí za: 11 hodin

Offcanvas