nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Sherlock Holmes: The Card Game

Počet hráčů: 3 - 8
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština:
Vydavatelé: Gibsons Games
Schmidt Spiele
Autoři: Roger Heyworth
Rok vydání: 1991
Sdílej: Facebook, Google+

Popis hry

Upravit

- Co o tom soudíte, Holmesi?
Můj zvláštní přítel letmo pohlédl na malou krabici, kterou jsem právě odložil, a zatímco vyklepával lulku, ledabyle odvětil:
- Je docela svižná, na prvni pohled nahodilá, avšak když ji blíže prozkoumáte, je svým způsobem rafinovaná. Ovšem má skvělou atmosféru, obsahuje 108 karet a nedá se hrát ve dvou, milý Watsone!
- Fascinující, jako vždy...

Sherlock Holmes: The card game je karetní hra pro 3-8 hráčů, kteří vykládáním karet sestavují detektivní příběh. Přitom se pohybují po místech v Londýně i na venkově, nachází Indicie a Důkazy, získávají Výpovědi, předkládají Alibi i Pochyby a snaží se odhalit Podezřelé. Nakonec Vraha usvědčí - nebo se mu podaří uprchnout do ciziny a případ zůstane nevyřešen?

Příprava hry:
Vybere se 1 karta Podezřelý, 1 karta Začátek hry a doplní se náhodnými kartami do počtu 6 karet pro každého hráče. Tato sada se zamíchá a rozdá hráčům; ostatní karty tvoří dobírací balíček. Začíná hráč, který dostal kartu Začátek hry - vyloží ji lícem nahoru na stůl a tím vzniká vykládací balíček.

Každá karta má svou bodovou hodnotu (1-50). Karty, které hráči zbydou na ruce při ukončení hry, se mu sečtou jako negativní body. Dále karta uvádí, jaké typy karet na ni lze přiložit - tím se postupně skládá příběh vyšetřování, který dotváří atmosféru hry.

Průběh hry:
Ve svém tahu tak hráč buď přiloží z ruky na vykládací balíček přípustnou kartu (což určuje předešlá vrchní karta) a případně uplatní její efekt (např. nahlédnutí do karet jinému hráči, podstrčení karty jinému hráči apod.) nebo musí dobrat 1 kartu z dobíracího balíčku a pokračuje sousední hráč.

Hra může mít dva různé konce: buď se podaří odhalit 1 nebo více Podezřelých v ruce jiného hráče, nebo se někomu podaří zbavit všech svých ostatních karet a jako poslední přiloží právě Podezřelého (útěk do ciziny). Hráči si přičtou bodové hodnoty za zbylé karty na ruce; hráč, který hru úspěšně uzavřel, naopak něco ze svého negativního součtu odečte.
Po odehrání předem dohodnutého počtu her vítězí hráč, který nasbíral nejméně bodů.

Náhle mu oči zajiskřily:
- Jestli se nemýlím, právě vchází Lestrade. Watsone, požádal byste paní Hudsonovou, aby poslala pro Mycrofta a připravila nám karetní stolek?

 

Autor: M

Další názvy této společenské hry

  • 221 B. Baker Street Sherlock Holmes