Sherlock Holmes Consulting Detective

xxxxxxxxoo hodnoceno 8x (Seznam vlastníků)

Sherlock Holmes Consulting Detective - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 6
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: kooperativní, strategická, logická
Čeština: není
Vydavatelé: Casper Games
Descartes Editeur
Kosmos
Sleuth Publications
Target Games
Autoři: Gary Grady
Raymond Edwards
Suzanne Goldberg
Rok vydání: 1981
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

znáte?

Tahle hra mě hrozně zajímá a moc rád bych ji někde sehnal,. Bohužel je OOP a na netu se prodává celkem draze. A německu verzi nezvládnu :(

Máte s ní nějaké zkušenosti? Láká vás? Víte, kde by se dala levně pořídit? Podělte se :)
14.9.2010 10:28:14

Sherlock Holmes
Holmese taky děsně žeru (akorát jsem si přivezl z Londýna z jeho muzea hezkou malou kovovou sošku na stůl :-), o hře nic nevím, ale už z principu mě láká :-)

14.9.2010 11:49:01

Merlin
právě, ta atmosféra mě taky hrozně láká. Je to taková netradiční hra, dá se hrát sólo nebo kooperativně. V podstatě každý případ je taková knížečka, trošku ve stylu choose-your-own-adventure. Máš místo činu a pak různé lokace, po kterých chodíš (vždy si přečteš co je tam k vidění atd.), vyslýcháš svědky a sbíráš stopy. Přičemž se ti počítá, kolik lokací navštívíš. Když už tušíš jak se věci seběhly, jdeš do baker street a tam zodpovíš finální kvíz a podle toho dostaneš body. Od nich odečteš body za navšívené lokace a máš finální skóre. A zjistíš, jestli jsi lepší než SH :) V podstatě taková interaktiví kniha. Součástí originální hry jsou i noviny, ve kterých hledáš relevantní články a mapa Londýna. Zní to výborně. Jediný problém je se znovuhrateností, jak případ vyřešíš tak ho znovu dávat moc nemá smysl. Ale tuším, že v základu je asi dvacet (? teď nevím) případů a jsou ještě rozšíření, čili zábava na hodně dlouho.
A navíc teď mají vycházet ty stáhnutelné případy, každý měsíc jeden (viz vedlejší fórum).

14.9.2010 12:05:18

to kandelabr
Jo, tak to zní hodně zajímavě :-) To bych si dal líbit... Já svýho času taky dost ujížděl na počítačovejch adventurách se Sherlockem Holmesem :-) Tam byl na konci každý části hry taky kvíz, a dost drsnej :-)))

14.9.2010 14:06:00

merlin
ona to prave v podstate je taková desková varianta adventury. tak asi neodolám a zkusím ten nový případ a budu referovat.

btw: jak se jmenují ty adventury, možná bych nějakou zkusil...

14.9.2010 17:05:34

M

případy
V základu je 10 případů, stopy lze nalézt zejm. v novinových článcích (1. případ = prohledat noviny ze dne #1; 2. případ = prohledat novny ze dne #1 + #2; atd) Mapa zpočátku spíš dokresluje atmosféru, než že by bezprostředně měla vliv (víc spoilerovat nechci). Postupně vyšla (i) samostatně hratelná rozšíření, např. Mansion Murders (obsahuje 5 případů), kde už mapa hraje významnější úlohu, v některém z dalších rozšíření už do hry vstupuje i čas strávený v dané lokaci (čili bezhlavé lítání od ničeho k ničemu - tak trochu brute force ;-) - sice může vést k náhodnému řešení, ale nejspíš se hráč nevejde do časového limitu).
Zajímavý je i následník série, samostatná Gumshoe, umístěná do USA třicátých let. Výchozí herní mechanismus i rekvizity jsou podobné, subjektivně mi použitá angličtina pro non-native přišla o něco lehčí než u Sherlocka.
Při kooperativní variantě ani nemusí všichni hráči umět anglicky, stačí jeden na předčítání. V kompetitivní variantě bych si to asi nedal, sada materiálů (noviny, telef.seznam aj.) nemá šanci plynule kolovat mezi hráči, tj. jeden si bádá a ostatní musí čekat.
Porovnávání dosaženého skóre s předdefinovaným skóre Sherlocka jsme vypustili, Sherlock totiž důsledně porušuje přinejmenším jedno z přikázání pátera Knoxe (detektiv nesmí být veden nevysvětlitelnou intuicí), takže to spíš luštíme pro dobrý pocit :-)
P.S. Ano, pro znovuhratelnost je skleróza nezbytná ;-)

14.9.2010 19:07:51

Obrázky
Jsou někde dostupné obrázky ze hry? Nebo nějaká informace, kde se to dá sehnat? Mám pouze hru co se jmenuje 221BakerStreet, ale předpokládám, že se jedná o něco jiného, ale nějak k tomuhle nemohu nikde najít nějaké pořádné info.. Díky pokud poradíte :-)

17.1.2011 19:50:09

M

Johanson
co třeba http://boardgamegeek.com/boardgame/2511/sherlock-holmes-consulting-detective ;-)

Ano, 221 Baker Street je totálně něco jiného, v podstatě jen marketingově zneužitej název (co má proboha společnýho s hledáním důkazů stopa typu "první písmeno ze slova, které je opakem k Východ ? apod.) - dále viz moje poznámky níže

10.3.2011 22:05:28

Vybíráme z Bazaru

Hrdina v kostce + Bestiář
Hrdina v kostce + Bestiář
Akt. cena: 1400 Kč
Končí za: 7 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas