Shadows over Camelot

xxxxxxxxoo hodnoceno 124x (Seznam vlastníků)

Shadows over Camelot - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 7
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, strategická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Days of Wonder
Autoři: Bruno Cathala
Serge Laget
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Jaký je, aneb změna názoru

Mám SoC doma už skoro rok. A nedlouho po jeho pořízení jsem si ho, celý natěšený, zahrál. Zahrál jsem si dvě hry ve třech lidech a byl maximálně zklamán. Nádherně vypadající hra mi přišla nehratelná a nudná. Teď jsem dal hře druhou šanci a rozhodně nelituju, rozhodující podle mě byl počet hráčů. Hráli jsem v pěti bez Zrádce a těsně vyhráli. Příště si SoC zahraju rád a třeba i se Zrádcem, který hru určitě ozvláštní. Nebudu však hrát rozhodně v méně než 4 hráčích...
21.9.2009 10:56:47

a jiné názory na hru...
U této hry narozdíl od jiných není skoro žádný komentář, jak se hra líbí, co je na ní dobré, jak je hratelná, co je špatné a od kolika hráčů má cenu hrát?
Slovo do pranice padlo, nyní prosím hráče o názory na SoC, děkuji.

2.12.2010 19:48:47

to Deth
Máme rádi a hraje tak 5x do měsíce.

Nejčastěji v plném počtu s rozšířením a dvěma zrádci. V tomto počtu dobro vítězí málokdy. Aby mělo, byť hypotetickou šanci, na vítězství, loajální rytíři se nesmí bát obviňovat.

SoC se nám osvědčilo i jako hra pro začátečníky, protože, vždycky potřebujem nějakého zcela pasivního a zmateného jedince, kterého odložíme na grál nebo exkalibr.

2.12.2010 20:01:03

Sodovka
Já nejsem schopný hrát jakoukoliv hru ve více než 4 hráčích, prostě nejsou spoluhráči. Proto je pro mě velice důležité vědět, jak si hra stojí ve 3 případně 4. Je mi jasné, že to nebude ono, ale zda to bude hratelné a zábavné i tak.
Např. Battlestar Galacticu jsme ještě také nehráli ve více než 3, i tak nás baví.

2.12.2010 20:27:29

Deth
při 3 nebo 4 hráčích to není ono, je to hratelné, ale nic moc

2.12.2010 20:30:11

Deth
Hrozne zalezi s jakym typem lidi to hrajes .. ale ve 3 nebo 4 bych to uz urcite nehral ... asi ani v 5ti ne :)

2.12.2010 20:40:23

no nevím
ze začátku jsem byl nadšen, moc se mi líbí téma, zpracování a reálie, ale samotná hra... no co říct a neurazit. Asi nejvíc mi vadí, že se v podstatě nic neděje, hráč stojí na místě a odhazuje karty, případně dolízává, občas si zahraje nějakou mimo pořadí... prostě nic extra. Doporučuji spíš Battlestar Galacticu, podobné téma, podobné semi kooperativní provedení, ale stokrát víc zábavy ...

2.12.2010 20:51:00

Merlin
Po prvním přečtení pravidel jsem nabyl stejného dojmu :-( . Hra vypadá super po grafické stránce, téma se mi také líbí, ale mechanismus hry samotné..., no vypadá to, že se do wish-listu nedostane.

2.12.2010 20:54:40

rodinná vs. výpravná
Shadowsy je svižná hra rodinného typu, do které okamžitě zapojíš hráče začátečníky nebo nenáročné hráče. Galactica je výpravná záležitost, perfektně vychutnatelná pro hráče se znalostí seriálu. Podobnost těchto her je v kooperativnosti a zrádci/ích ve hře a tím to končí a dle mého názoru se tyto hry nedají porovnávat.
Deth : myslím, že u Shadowsů hodně záleží v jakém stádiu svého (tvého) herního vývoje si hru pořídíš. Ty už jsi někde jinde, takže ji zřejmě přeskoč,už by Tě asi neoslovila. Já mám hru jako oddechovou rád, ale patřila mezi mé první větší hry, což hodně ovliňuje můj názor (citové pouto :)). Nevím, jak bych se na ní koukal, kdybych ji pořídil až nyní.

2.12.2010 21:45:10

rbx

Můj názor
Ktery uz jsem ventiloval xkrat, je ten, ze je ta hra nudná. Merlin to popsal naprosto přesně. Věřím, ze rozšíření s Merlinem to obzvláštní, měl jsem to i pripravene k zahraní, ale zapomněl jsem doma bílé karty Merlina :-(
Ale lidem, se kterymi jsem to hrál a byli to sami začátečníci, tak se jim to líbilo moc.

2.12.2010 21:56:53 | Upraveno autorem (porovnej)

Názor
Hrál jsem vždy v plném nebo bez jednoho hráče a hra byla zábavná. Opravdu záleží s kým se hraje, pokud si hru užíváte, vžíváte se do ní, tak je příjemná. Pokud ji bude někdo hrát jen ve stylu odhazování karet, pak hra bude zcela nudná, což se mi 1x stalo. Vždy jsem hrál s rozšíření, takže nevím jaký je pouze základ, ale přislo mi, že by bylo málo questů na plnění. S rozšířením hoří více věcí, je pěkné sebou tahat Merlina, který pomáhá v questech. Oproti BSG se mi líbí, že zrádce je zrádce již od začátku a hraje si svou roli.

2.12.2010 23:31:24

nudná určitě ne
Hru jsme si pořídili docela pozdě, jak jsme měli už hry jako arkham starcraft a podobně ... nevím jestli už jsme měli i galacticu to bych kecal, ale své kouzlo rozhodně má. Patří mezi nejoblíbenější hry u nás.
Ale pro 3 hráče rozhodně není... nedá se to v tak malém počtu hrát se zrádcem protože ten by znamenal jistou prohru, ve čtyřech jsme to hráli ale i tak je to dost těžké pro loajální rytíře, doporučuju spíš pro 5+ hráčů protože hrát bez zrádce by to asi nebylo ono(je tam ... nebo tam není? :) ).

3.12.2010 09:16:21

Vybíráme z Bazaru

Nebe v plamenech + Promo a UFO
Nebe v plamenech + Promo a UFO
Akt. cena: 700 Kč
Končí za: 5 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas