nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Sewer Pirats

Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Zvířátka
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: undefined
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Heidelberger Spieleverlag
Autoři: Andreas Pelikan
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Sladký život pirátský... Vítr ve vlasech, v očích sůl, před vámi poklady, dobrodružství a láhev rumu, za vámi královské loďstvo, ale jedním slovem - pirátská idyla. Piráti v této hře si však příliš neužijí, je to spodina, a to doslova... Jejich oceánem je totiž podzemní spleť kanálů, kde se do plachet opírá průvan ze zatuchlých tunelů a to, po čem plavou, byste rozhodně nechtěli mít v očích. Snad jen ten rum jim zůstal...

Cíl hry

Každý hráč se stává vůdcem čtyř pirátů, jejichž úkolem je nasbírat v kanálech co nejvíce potravy - to jsou poklady kanálů. Do sítě podzemních kanálů se vydávají lodě a na nich třeba obsadit ty nejvýhodnější pozice (nejlépe tu kapitánskou), aby při dělení kořisti ty nejlepší kusy získali právě vaši piráti.

Průběh hry

Hra poskytuje několik možností, jak sestavit svou posádku - od dražby po náhodné losování. Na výběr je šest různých typů pirátů - mýval, krysa, lasice, žabák, šváb a šnek. Každý z nich má specifickou schopnost. V samotné hře je postupně nasazujete na tři dostupné lodě. Každá má svůj specifický symbol. Za nasazení platíte kartami, na kterých musí být symbol shodný se symbolem lodi. Na lodi jsou tři volná místa plus kapitánské místo. Počet karet k zaplacení záleží od pozice, na kterou chcete svého piráta nasadit, a od jeho specifické schopnosti. Některý umožňuje zaplatit o kartu méně, jiný dokáže předjíždět, další se umí dostat hned až na místo kapitána, dalšímu musíte zaplatit o kartu více, když ho chcete přeskočit. Další je schopen získat hned dvojnásobné množství kořisti.

Před lodí jsou položeny dvě skupiny žetonů s kořistí. Jedna aktuální, ta se dělí při příštím vyplutí, druhá se pak posouvá na její místo a připraví se další. Hráči tak dopředu vědí, jaká kořist se bude dělit při nejbližších dvou plavbách a mohou tomu přizpůsobovat svou taktiku. Skupina žetonů je složena ze tří žetonů kořisti a jednoho bonusového žetonu. Ten získává kapitán lodi a k němu si vybírá jeden jako první ze tří žetonů kořisti. Ostatní dva žetony si dělí hráči podle pořadí, v jakém mají své pirátů na lodi. Loď se pak vyprázdní a posune se před ni nová skupina žetonů.

Ve svém tahu můžete udělat jednu z následujících akcí:

  • vzít si dvě karty lodí ze čtyř vyložených, nebo naslepo z dobíracího balíčku (limit je 6 karet na ruce)
  • nasadit svého piráta na loď - pokud můžete zaplatit příslušný počet karet se symbolem dané lodi
  • posunout svého piráta na některé lodi dopředu, nebo až na kapitánské místo - také platíte kartami
  • vyplout s lodí - to musíte, pokud jste ve svém předchozím tahu obsadili kapitánské místo. Tehdy nemůžete dělat žádnou jinou akci.
  • konec hry a bodování

Na konci hry si hráči spočítají body za získanou kořist. Důležité jsou zejména bonusové žetony, které zvyšují hodnoty jednotlivých typů kořisti. Např. kečup přidává body každým hranolkům, paprička každým nudlím atd. Jiný typ kořisti si můžete započítat, pouze pokud máte k němu daný bonus. Tak např. ke každé získané konzervě musíte mít otvírák, jinak za ni nezískáte žádné body. Při obsazování lodí proto musíte taktizovat, abyste sesbírali tu správnou kombinaci žetonů a bonusů.

Hráč s nejvyšším počtem bodů se stává vítězem a kromě práva, aby ho ostatní hráči celý den oslovovali "PANE", nebo "SIR", získává od nich i láhev rumu, která bohužel není součástí hry. Zde se nabízí prostor pro nějaké to rozšíření.

Hou, Hou, let's set Sail!

Autor: Judabegin

Další názvy této společenské hry

  • GulliPiratten, Die: Der Schrecken der Kanalisation