Settlers: Zrod impéria - Rozkvět impéria

xxxxxxxooo hodnoceno 9x (Seznam vlastníků)

Settlers: Zrod impéria - Rozkvět impéria - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Settlers: Zrod impéria
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Portal Games
Autoři: Joanna Kijanka
Rok vydání: 2020
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

už je to chvilku venku sic ne CZ, ale je. Podělíte se někdo o dojmy?

Já se zatím sžívám s pravidly. Jsem neangličtinář, ale i tak mi pravidla přijdou kostrbatá.
Co jsem četl, tak náročnost není vysoká, po prvních pár sólo hrách to vypadá spíš na snowball efekt, což dodává pocit růstu. Nepřijde mi, že by hra na hráče tlačila a ve výsledku bude muset asi člověk porovnávat konečná skóre mezi různými kampaněmi, což vytváří velkou časovou náročnost na hru (mi osobně nevadí).

Zkoušel někdo funkčnost ve více lidech, případně v různých fázích národa na hráče?
15.12.2020 13:07:41

Tak po prvních dvou hrách ve dvou hráčích:

  1. je to hezké kampaňové zpříjemnění
  2. partie bude prvních pár her kratší, protože se hraje na 4 kola, následující získávání provincií a technologií bude suplovat chybějící kolo a partie se podle všeho vrátí do obdobné délky (asi se následně i prodlouží)
  3. v prvních dvou hrách byla cítit změna uvažování ve strategii, která se bude podle mě měnit dále. První hry není šance protočit frakční balík → budou použitelnější akční karty na body, s provincii a technologií už v druhé hře se hra vrací zpět k protáčení balíku, tato strategie není ještě na vrcholu.
  4. očekávám, že s dalšími hrami se projeví větší důraz na protočení balíku, větší důraz na akční bodové karty a ve více hráčích bude vzrůstat agrese mezi nimi (zdroje, podseknutí karet a především pojištění si úkolů).

V případě hry ve více lidech bez kampaně nevidím problém v úpravě hry na:

  • hrát na 4 kola
  • losnout si dvě provincie do startu + vybrat nějakou technologii (možná i formou draftu)
  • hrát na úkoly a řešit je bodově (první kdo splní 9 bodů, každý další hráč 3 b., je to o odladění).

 

Po prvních dvou hrách spokjenost. 

29.6.2022 10:18:24

Hrajeme ve třech hráčích a po čtyřech partiích jsem hru rozbili. 

Problém je hlavně s nadbytkem bodů, který se zhoršuje. Při čtvrté hře jsme s Barbary trhli 202 bodů (po odečtení provincií) a do závěrečného nakupování technologií, které jsme měli už všechny nakoupené z minula, jsme šli s 325 body!!! A to nám na zdolání první etapy zbývají minimálně ještě dvě hry. Starověk už dohrajeme podle oficiálních pravidel, ale od příští etapy uděláme velké změny (body na nákup technologí budou jen za body z postavených karet, ne za body z akcí atd.), aby to bylo vyvážené a hlavně zábavné.

__________________
HRANÍ U NÁDRAŽÍ
https://www.facebook.com/hraniunadrazi/

15.12.2022 10:33:36

re: Const.ex

to by sedělo, osobně jsem uvažoval o zvýšení nákladů na udržení provinčních karet, případně přejít dokonce na systém postupného navyšování ceny v průběhu hraní (5,10,15). Ten nárůst zisků bodů je brutální, nedej bože pokud máš správné technologie a provincie. 

16.12.2022 09:34:35

Vybíráme z Bazaru

East India Companies
East India Companies
Akt. cena: 800 Kč
Končí za: 8 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas