Settlers: Zrod impéria

xxxxxxxxoo hodnoceno 614x (Seznam vlastníků)

Settlers: Zrod impéria - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Portal Games
Autoři: Ignacy Trzewiczek
Rok vydání: 2014
Sdílej: Facebook

Otázky ke hře

Zlato

Zdravim,
kdo to uz hral, chtel bych se zeptat, da se zlato pouzivat i u karet akci? Vim, ze je v pravidlech napsano, ze se da pouzit misto surovin, ale i v akcich? Prijde mi, ze na akce je to docela silne. Neni totiz tak tezke ho ziskat.
Jinak hra je super :)
5.1.2015 15:08:24

Jak v akcich?
Asi nerozumim otazce.

5.1.2015 15:10:31

Karty akce
Ve hre jsou 3 typy karet.
Produkce, Feature a Actions.
U akcnich karet se vetsinou musi necim zaplatit (surovina, delnik, zlato..) aby se provedla dana akce.
Zlato ma vlastnost, se nahrazuje momo jine vsechny suroviny. Kdyz chci stavet nebo dat DEAL, zaplatim 1 zlato misto 1 suroviny. PLati toto pravidlo i u karet akci? Ze napriklad misto 1 dreva zaplatim 1 zlato?

5.1.2015 15:20:16

Paya
Ano, muzes, je to obecny zolik. Jidlo, kamen a drevo jim muzes nahradit vzdy, i pri vyuzivani karet. A dostat jak kdo, barbar se k nemu njak snadno nedostane, pokud neraisuje;)

5.1.2015 15:34:13

Jak pise aneken
Zlato zastupuje jakoukoliv surovinu. Dal neni co resit.

5.1.2015 15:35:59

Zlato
Dobre, diky. Chtel jsem si jen byt jisty.

5.1.2015 15:45:53

Zlato
Jenom připomínám, řešili jsme to v jiném fóru, větu z pravidel
Gold tokens cannot be exchanged for Resource markers. Což patrně znamená, že za zlato lze nakoupit surovinu při stavbě či akci, ale nelze ho směnit za surovinu kterou si uskladníte ve Storu.
Nebo to znamená, že za zlato lze pouze nakupovat budovy, ale nikoliv využívat jako surovinu např. pro akce...??

Nebo je to pouze kosmetická věta, že k označení použití suroviny při akci pokládám na kartu onu surovinu (směněnou za zlato), nikoliv zlato.

5.1.2015 17:55:00 | Upraveno autorem (porovnej)

panzer
Opravdu nechapu, co jste to resili.

EDIT: Teda uz chapu. Vytahli jste vetu z kontextu a pak ji najednou pribyl vyznam, ze?
REMEMBER!
Gold tokens (o) can be used instead of any Resource (Wood, Stone, Food), but not the other way around. Gold tokens cannot be exchanged for Resource markers.

5.1.2015 18:12:45 | Upraveno autorem (porovnej)

Zlato
je proste, jak to krasne vystihl aneken, zolik. Jde je pouzit jako zlato nebo MISTO (anglicky INSTEAD, polsky W ZASTĘPSTWIE nebo ZAMIAST) dreva, kamene nebo krme. Drevo, kamen a krmi nelze pouzit jako zlato. Zlato se NIKDY NESTAVA drevem, kamenem nebo krmi (resp. nelze jej vymenit na patricny zeton/token/marker nebo jak tomu kdo rika).

5.1.2015 18:35:27

zlato
Ale vždyť je to to co píšu. " že za zlato lze nakoupit surovinu při stavbě či akci, ale nelze ho směnit za surovinu kterou si uskladníte ve Storu."
Ta předchozí věta je jasná - lze použít jako dřevo, kámen, jídlo ale ne jinak. To nikdo nezpochybňuje

5.1.2015 22:15:30

Možná
to může být důležité pokud jsou Settlerech, podobně jako v 51st State, s nímž se to dost porovnává, body za získané suroviny.
Pokud získáváš body za dřevo a získáš zlato, tak z něj nikdy nedostaneš bod za zisk dřeva.

Ale jestli takové karty v Settlerech jsou, nevím, zatím jsem s k nim nedostal.

6.1.2015 19:14:15

jo jo
Wolfsen: Ano jsou. A zároveň každý národ storuje jednu komoditu do dalšího kola a ještě je i karta, která umožňuje skladovat více než jednu surovinu. Tady všude se zlato podle mně použít nedá.

6.1.2015 20:48:35

Zlato
Znamená to, že můžu celou budovu (např. 2 dřeva a 1 kámen) celou zaplatit třemi zlaťáky?

22.5.2016 22:23:31

Pernicek
Ano.

22.5.2016 22:42:46

Vybíráme z Bazaru

Temné znamení (ve fólii)
Temné znamení (ve fólii)
Akt. cena: 800 Kč
Končí za: 2 dny

Offcanvas