Settlers: Zrod impéria

xxxxxxxxoo hodnoceno 614x (Seznam vlastníků)

Settlers: Zrod impéria - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Portal Games
Autoři: Ignacy Trzewiczek
Rok vydání: 2014
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Vaše výsledky v sólo hře

napište frakci a kolik jste nahráli bodů, můžete přidat i popis hry.

Výsledky:

Barbaři:
Greyhound 135
Morpheus 120
Celyl 116
Stepan 105
Alne 76

Římani:
Celyl 135
Morpheus 96
Alne 93
Jeny (Michal Janák) 81


Egypťani:
Celyl 119
Greyhound 98
Alne 78


Japonci:
Celyl 130
Morpheus 120
Alne 86
Stepan 70
24.4.2015 08:47:15 | Upraveno autorem (porovnej)

japonci v solo
včera se mi podařilo za japonce nahrát neskutečných 120 bodu. Ninjové se postarali o to aby virtualni hráč nebořil frakční lokace a pak se nakombili červené lokace a už se vesele sbíraly body. 11 karet v dohodách, 18 frakcnich lokaci na stole.

Velkou sílu v přísunu frakčních lokací jsem měl v Budhove chramu který podporovali Pracující sedláci. Poprvé za snad už 50 her jsem využil 2 karty chovatele prasat na sbírání bodu (vždy jsem je bořil z ruky), samozřejmě stánky a velká produkce jídla jsou cesta k uspěchu.

24.4.2015 08:53:08

Římani v sólo
včera jsem si dal partičku i za římany a pruběh hry byl standartní. Sbírání bodu z velitelství, z opevnění, sochařských dílen.

24.4.2015 08:55:47

japonci
Jak samorajové bránili v boření? V solo hře přece štíty ani samurajové nemají žádný obranný efekt.

24.4.2015 13:54:50 | Upraveno autorem (porovnej)

tharr
si přečti co ta karta děla. Za člobrdu odstran souperovu dohodu a karty virtualniho hrace jsou povazavany podle pravidel za dohody. Když odstranis dohodu s VB tak eliminujes niceni frakcnich karet.

24.4.2015 22:13:24

score v sólo hře
Já mám scóre následující(sólo hra):
Římané: 135
Egypťané: 119
Barbaři: 116
Japonci: 130

Berte to ale pouze jako "náhodné" dobré výsledky, přišly karty na doliz atd. U japonců se mi povedlo dostat se přes stovku pouze jednou. Ti to mají v sólo hře nejtěžší, protože je jim docela dost frakčních karet k ničemu. Barbaři mají problém ten, že občas není co bořit. Egypťané čekají jenom na svou kartu na bodování 2 a více bodů. Když nepřijde tak jsou ke dnu...
Římany mám nejradši, dokážou krásně protáčet lokace. U nich se dá nasbírat asi nejvíc bodů, ale musí přijít proliz. Jinak jsou taky ke dnu... :-)

28.4.2015 21:29:28

Rekord v solo hře
Zatím hraju krátce a solo her jsem absolvoval asi tucet, ale nejlépe se mi dařilo s barbary - 123 a 135. Vždy jsem hodně těžil z Nájezdů (jednou navíc došly v kombinaci s Pranýřem), Temného oltáře, pomáhala Sebranka, takže jsem bořil stavby, u kterých hrozilo zboření od virtuálního hráče a využil jsem Hranice a Hradiště, bonusy za černé stavby byly taky velké. U Egypta mám max. 98 bodů, ale hrál jsem je párkrát, Řím jsem v solovce nedal na moc bodů, zazdilo to, že přišly pozdě Státní správy.

28.4.2015 22:30:00

výsledek
Tak to jste dost šikovní. Ve dvou jsme vyhráli s 57 body a teď jsem zkoušel solo hru za japonce a při velikém štěstí 70, předtín 32, to mi každé kolo soupeř ničil 2 karty za kolo (při tom lepším pokuse snad jen dvě za hru). Myslím, že je to hrozně o náhodě. Ale to skóre přes sto už je fakt maso.

2.5.2015 22:43:54

Stepan
každá karetka je o náhodě, ale u settleru máš i počáteční suroviny a lidi a můžeš plnit ruzné akce a tím trochu eliminuješ náhodu.
Za egyptany jsem posledne nahral ve dvou asi jen 30 bodu diky tomu že mi nechodily karty produkce a nepomohli ani lidi :-).

3.5.2015 16:06:44

solo hra
moje první solo hra

Římané: 81 bodů

4.5.2015 08:15:44

Jak ty body děláte?!!
Hele, hráči. A není to věkem? Mám už děti ve škole, IQ si myslím obstojné, ale kurde mít nad 100 bodů. Nemáte někde videko jak to sází? Mám už nějaké solo hry, ale....ale. Jako přes 50 se dostanu, ovšem rekord mám 78. Ufff....trochem asi zelenáč.

1.6.2015 21:11:06

Elkrajico
záleží jak se sejdou karty :-)

2.6.2015 11:45:09

Celkový pokles nahraných bodů
Je to zvláštní, ale v poslední době se mi vůbec nedaří nahrát přes osmdesát. A někdy dokonce úplně vyhořím například s 45 body. Což se mi nestávalo. Solo hru jsem si opravdu oblíbil a mám odehráno tak 20 her. Často dělám chyb z nepozornosti a snažím se změnit i základní strategii (nesoustředit se na náběr karet, ale na body), abych dosáhl na 100 skóre. Nicméně se mi nedaří ani udržet vysoko nastavenou laťku předchozích her. Podle boargamegeeku jde nahrát i 200 bodů, což tedy absolutně nechápu. Na druhou stranu, všichni se shodují, že v těch nejlepších hrách, jim soupeř nezničil ani jednu budovu, takže kus štěstí tam být musí. No nic je třeba to dále zkoušet. Hlavně se vyhnout stránkám o výherních strategiích, to jsem si zakázal.

2.6.2015 13:13:44

Solo...
Vyhoříš s 45 body? :D To je moje maximum.... Ze tří her zatím teda. :)

2.6.2015 13:32:09

další dílčí úspěch
Oklepal jsem se po neúspěších a udělal 105 za barbary. Ve čtvrtém okle jsem už dolízal frakční karty. Toho prolízu přišlo opravdu hodně. No, jdeme na dvoustovku.

3.6.2015 22:40:53

Moje skóre
Tak konečně jsem se s hanbou odhodlal sem napsat svoje nejlepší výsledky. S Hanbou, protože na ty vaše fakt nemám :D

Japonsko-86,
Barbaři-76
Egypt-78,
Řím-78

Tohoto skóre většinou dosahuji pravidelně, případně údaje bývají o pár čísel menší. Kopodivu mi na sólo nepřijdou japonci tak špatní, jen vám holt nesmějí ležet jejich Doja v posledních 5 kartách jako mě naposled. :D I tak jsem v poslední hře za ně udělal 84 s tím, že byly použity všechny karty (vyložené+dohody), kdy v posledním kole došlo na mocné vyházení do dohod. Nejhůře se mi hraje asi za Římany, těm pokud nepřijde nějakej hnací motor tak s nimi bývám většinou na hodně málo bodech a dlouho mi trvalo, než jsem najel na skore blízké těm ostatním. Barbaři jsou jakž takž. Nejvíce mi sedí asi egypt, za ně jsem dneska dal 76 a to mi karty kdovijak nepřišly.

5.6.2015 23:06:37

Zlepšení
Dneska řím 93, takhle by to mohlo chodit častěji :-)

22.6.2015 13:04:28

Atlantida - základ
134. dost náročná frakce. Hra byla dlouhá, ale silvestrovský večer utekl rychle. Asi se přesunu ke kampani, ta vypadá moc zajímavě. Jsem zvědav kolik bodů se dá udělat ve 4 kolech.
Vše nejlepší do nového roku a nějakou tu strážnou věž do ruky.

PS: římané 126 předevčírem

1.1.2016 02:23:19 | Upraveno autorem (porovnej)

:Výsledky
Rozšíření a maximální hodnoty

169 Atlaňtani
154 Římani

28.3.2016 15:23:53

Barbaři
Barbaři 129

4.6.2016 22:14:47

výsledky
Atlantida: 160

Nehraje se mi za ně dobře. Je to hrozně náročné a v sólo hře mi přijdou hodně silní. Taky doufám, že jsem to hrál všechno dobře. Přišlo mi hodně budov na prolíz a také ty co dávají za určitou barvu zlato a bod. Ty mi s žetony dávaly 4 vítězné body a to to potom už frčí. Ve hře více hráčů budou Atlaňtané asi dost trpět, stejně jako Japonci.

24.7.2016 23:08:36

Vybíráme z Bazaru

Warcraft pandemic
Warcraft pandemic
Akt. cena: 899 Kč
Končí za: 13 dnů

Offcanvas